Kolik vás vyšel dům postavený stavební firmou?

Zobraz úvodní příspěvek
Kolik vás vyšel dům postavený ve Středních Čechách firmou? Jak velký byl? Můžete se podělit? Stavěli jste s velkou ověřenou firmou nebo s místní firmičkou?
Odpovědět
@luckavra tak zednika za tisicovku na den bych brala 😄 jeslti takoveho mate, rada si ho vezmu na opernou zed. To uz fakt neni dneska realna cena. I pred 6 lety kdy jsme zacinali stavet si brali ukacka 150Kč za hodinu coz je 1200kc za 8 hodin. Dnes je ta cena uz uplne jinde. A jinak neni pravda, ze s hrubou se clovek bude parat x mesicu a firma ne... vedle nas stavi firma hrubou uz od leta a porad ji nema. Liti podlah je jasny, anhydrit nebo cementak clovek sam nevylije, stejne tak omitky. Ale spoustu jinych veci udela sam. Jako priklad vzdycky rada uvadim nase podlahove topeni teplovodni... nacenene firmami na cca 250tis material i prace. Inu, material jsme koupili sami u Ptacka za 50tis, nechali si udelat poradny projekt podlahovky cca za 5tis, natazeni podlahovky v celem dome trvalo presne jeden vikend ve dvou lidech. Pak prisel topenar a provedl tlakovou zkousku za 3tis. Sumasumarum, stavbou svepomoci jsme usetrili cca 2 mice ve vyssim standartu nez jaky byl navrzen... beru to i tak, ze o ty 2 mice bychom museli mit vetsi hypo, a ty 2 mice by v dalsich letech musel nekdo vydelat. Takze bud prilozi clovek ruku k dilu a usetri, stoji ho te teda cas a praci, nebo si pujci vic a pracuje pak vic aby to zaplatil. Pokud samozrejme neni za vodou a neni mu nejaky mic navic sumak 😄 @lto007 jaka je ta slozita technika? Michacka? Kotoucova pila? Rezacka polystyrenu? Nevim o tom, ze bychom pri stavbe domu kupovali nejakou slozitou techniku. V nasi ulici stavelo dum svepomoci celkem dost lidi vc nas a nevim o nikom, kdo by si bral 2 roky dovolenou na stavbu 🙂 Ale ano, pekne denne po praci sup na stavbu, plus o vikendech.
Odpovědět
@mitote ..tak nemá cenu vyjmenovávat vše, ale třeba sádroše.. taková oblíbená činnost svépomocníků 🙂.. rotační laser, bruska , průmyslový vysavač, pila a dalších nevím kolik druhů nářadí které potřebuji na realizaci podhledů v patře, kde jsou šikminy .. Měl jsem na stavbě profi firmu, co dělá jen sádroše a nářadího měli plný obývák dokola, jo jde to udělat možná i nějak svépomocně, ale podle mě bez kvalitního nářadí neuřízne člověk ani cihlu pořádně. A to je jen jeden z prvků stavby. Opravdu nelze srovnávat amatérskou svépomocně odvedenou práci míchačkou, rozbrusem a metrem s prací specializovaných firem s profi nářadím a dávat iluze lidem kteří sami ani stavbu neviděli, že realizací stavby svépomocí ušetří 2 mega..
Odpovědět
@mitote jasny ale pokud treba muj chlap v bezne denni dobe pracuje, zbyvaj vecery nebo vikendy. Vecer mi jdou deti spat, tak vylet na stavbu tezko, a o vikendu uvarit....tak leda takhle travit cast vikendu.Kazdy je v jine situaci..
Odpovědět
@lto007 Myslím si, že na to jdete příliš vědecky. Zrovna sádrokarton je skvělým příkladem prací, které lze úspěšně provádět svépomocně, bez praktických zkušeností a s minimem nářadí. Stačí tužka, metr, odlamovací nůž, vodováha, aku šroubovák, nůžky na plech a něco na tmelení. Život usnadní křížový laser za pár stovek, s nímž si můžu vše rozměřit sám, ale není nutností. SDK se dělal i dávno před laserovými pomocníky a také to šlo. Ovšem když má člověk obě ruce levé a hlavu blbou, tak se holt bez všech udělátek světa neobejde. O tom to je především, člověk musí být trošku soudný, aby dokázal reálně odhadnout své schopnosti a předpoklady. Kdo bez kombinaček nezatluče ani hřebík, ten ať se do stavby opravdu nepouští a jde raději dělat to, na co stačí.
Odpovědět
@lto007 tak sadrose jsme si delali sami... bruska k tomu neni potreba pokud clovek zvoli metodu bez brouseni od Rigipsu. Na podrzeni sadrose nahore nam stacila jedna teleskopicka stojna, a ano mame take podkrovni dum. Tim ze je metoda bez brouseni neni potreba ani technicky vysavac, pila taky ne, sadrose se primarne rezou perorizkem. Podivejte se schvalne na nektere video od Rigipsu, manzel si u nich rovnou udelal jednodenni kurz. Jinak naopak, vetsina sadokartonarskych firem vam rohy mezi zdi a sadrosem krasne vytmeli aby vam to taky krasne do roka a dne vypraskalo. Zadna firma se nebude matlat s rozky Stairt Flex, pulka to nezna, druha pulka se s tim nebude jebat protoze je to fakt jebacka. My si s tim tu praci dali a po 4 letech nemame jedinou prasklinu. Troufam si rici, ze manzel sadrose amatersky udelal lepe jak kdejaka firma.
Odpovědět
@bayt rikam je to jak si kdo udela 🙂 a ted to nemyslim spatne. Ja jsem s dcerou denne mezi ctvrtou a patou nabrala manzela v praci a jeli jsme na stavbu, tam jsme pak i povecereli a dite uspali v kocarku nebo v aute cestou domu. Vikendy jsme vetsinou neco ugrilovali na obed. Ale chapu ze to neni pro kazdeho.
Odpovědět
@lto007 a jinak jo, nas dum byl nacenen v polozkym rozpoctu firmou na klic na 5,5mil bez kuchyne, bez venkovnich uprav, v nejnizsim standartu (obklady dlažby 300Kc, apod...) realne ho mame za 3,5mil vc kuchyne za 200tis, dveri sapeli, predokennich zaluzii, vinylu 1000Kc za metr, obklady a dlazby cca 700Kc za metr, misto vaty v podkrovi mame foukanou celulozu, sadrove omitky, cementovy poter podlahy atd... to sou vse nadstandarty ktere v tech 5,5 nebyly. Takze ano, muzu rici, ze jsme svepomoci plus subdodavkami usetrili 2 mice.
Odpovědět
@mitote Třeba manžel opravdu nekončí v práci mezi čtvrtou a pátou. Řekněme, že je super, když přijde domů v sedm večer. A co si budem povídat, jako o víkendech chce spíš odpočívat a pohrát si se synem, než jít zase makat. Takže v takovým případě třeba by to prostě na úkor rodiny bylo.... Navíc popravdě, syn mi v životě v kočárku nespal, Jako fakt nikdy, máma a k prsu 😄 Takže bych ho asi na tý stavbě uspávala ve stanu, jenže pak by byl nějak nepřevozitelnej 😄 Nebylo možný s ním se spícím manipulovat, aby se neprobudil.
Odpovědět
V dnešní době dle velikosti a stupně svépomocí je reálné i více jak 2 mio ušetřit. Dokončit bych měl za cca 3,3 mio za 300 m2 užitné plochy včetně kuchyně, HS portálu. Hrubá vyšla na 1,1 mio. Reálná cena na klíč by byla o několik mio vyšší.
Odpovědět
@honzik75 Vzdyt je to to same, jestli jste do vecera v praci nebo na stavbe.
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt Já jen odpovídal na to že se divíš že jsi luckavra samo dělali vodu nic víc. Sama víš co to vše obnáší je pravda že každý to má jinak takže jsem trochu nepobral komentáře od luckavra. Prostě můj názor je jiný viz mé příspěvky 😉 ale víš že rád poradím když můžu a audio je mé hobby. A je dobré že ke stavbě máš přístup jaký jsi psala. Ale my zrovna nepatříme k těm kteří by byly bytí na tom že by mě děti neviděli a neužívali si mě, na stavbě jsou s námi a hrají si tak jako jiný děti. A věřím že to nebudeme stavět x let ale dávám tomu max 1.5 roku a bydlíme.
Odpovědět
@jarin1 No divila...já to obdivovala 😄
Odpovědět
Článek se načítá
@bayt manzel ma klouzavou pracovni dobu, takze proste chodil do prace driv aby skoncil driv. Asi zalezi co manzel dela. Muj cely den sedi za PC, takze pro nej je naopak fyzicka prace relax. Je jasny, ze jestli nekdo dela fyzicky, tak potrebuje zase jiny odpocinek.
Odpovědět
Profilova fotka
@luckavra Tak v tom s vámi nemohu souhlasit že dům je kvalitou mimo, sám tu ležím přes rok po večerech Kdy děti spí a sbírám názory ostatních tady na MS a dosti lidí tu píše jak nekvalitní práci odvedli firmy kterou jsem viděl na fotkách a sám jsem kroutil hlavou a říkal jsem si že bych to sám udělal mnohem lépe a mnoho lidí to tvrdí také, též i lidi co provádí dozor tak kolikrát říkaly že práce odvedená svépomocí je kolikrát lepší než nekvalitní firmou což nehážu všechny do jednoho pytle a jsou firmy kteří to umí ale řeknou si za to své peníze což je v pořádku. Konkrétně tu naši základovou desku jsme začali 14.listopadu 2020 výkopy až po konečnou fázi kdy jsme skončily 29.prosince 2020 s tím že práce byla prováděna převážně o víkendech a sem tam v týdnu kdy jsem si vzal volno když bylo třeba betonovat. Byly i prostoje a také zima kdy světla moc nebylo takže jsme si svítily a to dost zdržovalo, tudíž by jsme ji zvládli a za menší čas třeba v létě kde je vidět dost a člověk není tak vyčerpaný díky chladnému počasí. Mě byl řečeno člověkem který staví domy že jim trvají základy cca 1 měsíc dle náročnosti, ta naše byla dosti náročná co se týče složitosti armatury. Co se týče přesnosti desky tak vodorovně jsme rozdílově +- 1cm úhlopříčně do 0,5cm , jsou firmy kteří to udělají hůře. Tudíž si nemyslím že bychom něco dělali nekvalitně a nepřesně když máme vybavení a Táta znalosti který je ZEDNÍK a po stavbách se pohyboval dost dlouho!. S podlahy souhlasím ty si necháme udělat firmou už jen díky tomu že to za den mají hotové a hlavně to mají v ruce, neříkám že bych si neporadil... Jinak zedníka jsem poptával z rodiny a za celou hrubou stavbu si řekl bez mála 90 000 kč takže fakt ty zedníci to zadarmo dělat nebudou a zrovna na zdivu které rychle přibývá my těch 90 tisíc přijde zbytečně vyhozené které můžeme investovat jinde. Tímto bych to uzavřel a vám přeji ať se vám pěkně bydlí.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote Díky za podporu 😉 plně souhlasím. víc k tomu není co dodat pač jsi to napsala úplně přesně.
Odpovědět
@mitote Manžel dělá na PC a s lidmi, ale nemá úplně "klouzavou" dobu, protože musí být v práci s celým týmem. Ale ono málokdo si krátí úvazek, aby byl na stavbě - prostě se to snaží zvládat nějak oboje a je to řehole. Samozřejmě je super, že u vás to zrovna tak nebylo a vyhovovalo vám to.
Odpovědět
@jarin1 souhlas... nektere firmy jsou tezka tragedie... ja hluboce lituji, ze krb nam delal krbar a neudelali jsme si ho sami... tak zpraseny krb, ktery se 3x musel rozrezat a opravovat bychom svepomoci nezvladli... troufam si rici, ze svepomoci bychom to zvladli lepe. zaplacenou revizi nam uz nedodal a nasledne jsme museli odstranit spoustu zavad abychom revizi vubec dostali. Ale tak hlavne ze odborna firma. Zedniky jsme vyhodili v pulce prizemi, po tom, co se jim nektere zdi vlnily a preklady byly vsechny v jine vysce a dozdili si to sami lepe. A firma na strechu? Skoda mluvit, strecha jim trvala pul roku, spoustu tasek zvladli rozflakat a chteli abychom je koupili znovu 😄 Pak polozili plochou strechu - krovy a osb desky v desti a tim to haslo. Takze se manzel pustil do hydroizolaci strechy a mezitim jsme hledali, kdo tu plochou dodela. Jina firma nam pokladala podlahovy polystyren, nemeli jsme cas a spechali,no ale chlapci to tak doprasili, ze jsme pulku museli rozebrat a predelat. Podotykam, ze jsme nikdy nevybirali nejlevnejsi firmy ale vetsinou zlaty stred mezi nabidkama. Kdyz se podivam jak je postaven dum naproti na klic, tak by me opravdu zajimalo, ktere ze to ty firmy stavi kvalitne a krasne 😄 Vedle nas ted stavi firma a nezvladli ani spravne vymerit zakladove pasy, ani na vysku ani jinak, takze po vyliti to dokopavali a dolivali, protoze jim to slo cele sejdrem 😄 Abych nebyla ale jen negativni.... ano firmy na zakladovku, na foukanou celulozu,na fasadu nebo na omitky byly skvele. Ale clovek aby je hledal jako jehlu v kupce sena.
Odpovědět
@bayt hele my jsme treba nikdy nemeli v planu tolik na dome delat, proste jsme museli... kdyz v hlavni sezone behem zdeni vyhodis zedniky tak co ti zbyde? Bud to dozdit sam nebo pockat x mesicu, az to dodela jina firma. No a pak uz jsme v tom jeli. A cim vic jsme videli jak to kdo prasi, tim vic jsme jim nechteli nas dum sverovat 😄 Kazdopadne preji, at vam se spatn firmy vyhnou, Paja vam ho navrhla krasne,.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote Přesně tak..je firma a firma, ale vytvořil jsem si na to takový pohled i ze zkušeností tady že si určitou většinu radši udělám sám než se pak s někým dohadovat. Znám své možnosti a práce se opravdu nebojím a už vůbec se nepodceňuji. Každopádně tato diskuze je částečným přínosem pro autorku @kotatko77 aspoň bude vědět že při výběru firmy by měla být obezřetnější. Je opravdu zapotřebí vybírat a ptát se a neskočit hned po první i nejlevnější nabídce, jenže to kolikrát ani také není pravidlem viz jak píšeš.. Co jsem pochytil od pana Šimka který dozoruje dřevostavby tak při výběru firmy je dobré se také zaměřit na její historii a platební morálku aby bylo vidět zdali firma není v mínusu a nekrachuje. To vše lze zjistit na justice .cz .A to se fakt vyplatí protože vybrat firmu která vám naslibuje a pak skrachuje a vy peníze neuvidíte je k pláči a snad i na lano.....
Odpovědět
@mitote Díky, no to se uvidí 🙂 Naštěstí máme pár dobrých lidí, snad mají čas...
Odpovědět
@norikakaa a nechali vybavovanie Stavebného Povolenia na architekta?projektanta? pokiaľ ano, možné to je 🙂
Odpovědět
@peju ..výstrel do tmy,,ako ste to nazval,..hlúpe od vás, a nebudem na to reagovať. každý projekt je individuálne dlhý, ale ja aj dnes a denne komunikujem s úradmi, v dobe Covidovej a bezproblémovo,... každý projekt je individuálny a hlavne, na RD, pokiaľ má prípojky, príjazd a prístup a súhlas susedov, nepotrebuje Stavebné povolenie,.....stavba sa ohlasuje
Odpovědět
@noika79 no počkajte 🙂 🙂 ja ale nehovorím o Slovensku, sme na českej diskusii 🙂 hovorím, resp. píšem o stavebnom zákone, lehotách a možnostiach v Českej republike 🙂 na slovensku je to dnes radikálne odlišné, tam aj na psiu búdu potrebujete asi milion vyjadreni. V ČR na RD nepotrebujete stavebné povolenie 🙂 ČR je niekde úúúplne inde v tomto 🙂 na SK sa mi projekty robiť ani nechce, lebo to prirovnávam k Bulharsku,v administratíve a rizikách, korupcii,,,bohužial
Odpovědět
@kutilgabi Kdo chce, muze mit i u RD stavebni povoleni. Kdyz je problemovy soused a podpis nechce dat, jde se na neho pres urad.
Odpovědět
@puhelin presne. a v lepšom prípade sa to len o krátky čas predĺži. ale tým je potreba začať hneď pri vyhovovení situačného výkresu,....získať súhlas a následne pokračovať v ďalších krokoch PD,.... každý projekt sa organizuje, pripravuje a realizuje odlišne, s tým dúfam so mnou súhlasíte 🙂
Odpovědět
@kutilgabi No ale kdyz ma soused hloupy duvod a souhlas mi udelit nechce, mnohdy stoji za to jit do povoleni a pockat si, ze se s tim hloupym duvodem vyporada urad.
Odpovědět
Profilova fotka
@peju Dobrý den, rádi bychom to měli podobně. Smím vědět, kde jste stavěli a popř. s jakou firmou?
Odpovědět
Děkuji všem , co mi poslali tip na stavební firmu, moc si toho vážím. Bohužel dobré reference byli na firmy na Moravě a ty ve Středních Čechách stavět nechtějí. Pak ještě jedna, ale ti nechtějí individuální projekt dělat. Pokud by někdo měl opravdu dobrou zkušenost s firmou , budu moc ráda za doporučení, klidně do SZ. Děkuji a hodně štěstí a hlavně zdraví v roce 2021.
Odpovědět
@mitote máme to s domem podobně, tolik zprasených věci řemeslníky mě ani ve snu nenapadlo. zedníků několik, stěny křivé, strašný...Krb teda u nás naštěstí super. Nicméně teď aktuálně po podlaháři taky předěláváme komplet polystyren v podlaze - už na podzim mělo být zalito betonem a teď dělat sádroše a místo toho se tu drbeme s polystyrenem ale aspoň to bude pořádně. Nicméně je zima takže betony necháváme na jaro :-( taky by mě nikdy nenapadlo co všechno si budeme dělat sami....
Odpovědět
@jajinka121 Jak já tomuhle rozumím! U nás v domě totéž, tolik zprasených věcí, a to jsme měli stavební firmu na hrubou a pak jednotlivé profesanty na dokončení, ale kolik toho byli takřka všichni schopni zkazit, neuvěřitelné. A stavební dozor to nechal v pohodě projít a pak se z toho akorát vždy snažil vykecat. Snad jen jednoho, dva dodavatele na stavbě by byl člověk schopen doporučit dál. Takže jsme dopadli tak, že jsme si kupu věcí raději dodělávali nebo opravovali sami. Pokud má člověk volný čas nebo schopné lidi v příbuzenstvu / okolí, vůbec se nedivím, že staví celou stavbu svépomocí. Omlouvám se za offtopic, ale tenhle příspěvek mi tak mluvil z duše.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?