Na kolik vyjde rekuperační jednotka s kompletní vzduchotechnikou?

Ahoj všem. Budeme stavět nízkonákladovou dřevostavbu a začal jsem uvažovat o možnosti rekuperace v kombinaci elektrického podlahového vytápění. Chtěl jsem se zeptat na kolik vyjde (cca) rekuperační jednotka s kompletní vzduchotechnikou a prací. Rekuperace pokud možno s možností lehkého topného výkonu pro použití v mezidobí. Jde o přízemní dům 100m2. Než budu kontaktovat příslušné firmy, tak mě zajímá na jakou cenovou relaci se mám připravit. :-) Díky za názory.
Odpovědět
@mikes19 obyčejná rekuperační jednotka 20-25tis, lepší 30-50tis aktivní 100 a více... rozvody a práce pro 100m2 cca 20-30tis když dáte přesné zadání, je možné získat přesnou cenu...
Odpovědět
Profilova fotka
Min.60t bez práce (průměrně šikovný muž to zvládne, je to skladanka), spíš víc, když má dohrivat.
Odpovědět
Já bych se být vámi na aktivní rekuperaci vykašlal ta je mnohonásobně dražší, zvolil bych tuto jednotku pouze v případě kdybych stavěl opravdu pasivní dům, kdy bude právě tato rekuperace stačit jako topení.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Hlavně si nechej udělat projekt, jinak cena je přesně jak píše @requied.
Odpovědět
pokud chcete stavět NÍZKONÁKLADOVÉ, tak vůbec o rekuperaci neuvažujte - je to jedna z prvních věcí, která se při plánování domu z důvodu nákladů škrtá, je to relativně zbytná věc. Pro mě je třeba zbytečná až nežádoucí, byť nízkonákladovost mé stavby nebyla cílem. Zvažte ale instalaci klimatizace - lze s ní levněji přitopit (v přechodných obdobích) a u dřevostavby ji víceméně stejně budete na léto potřebovat na chlazení.
Odpovědět
Profilova fotka
@mp77 kupte si nějaký levný monitor CO2 v místnosti. Pokud nebudete překračovat doporučované hodnoty CO2, pak může být na místě říkat, že se jedná o zbytečnou až nežádoucí záležitost. Dovolím si tvrdit, že i když si myslíte že větráte dostatečně, že ty hodnoty budete překračovat možná i několikanásobně (pokud teda nespíte i v zimě celou noc s otevřeným oknem). Naopak co se týče té klimatizace, nevidím důvod, proč by v kvalitně postavené dřevostavbě měla být potřeba víc než v jakémkoliv zděném domě.
Odpovědět
@mikes19 Jako v předchozím foru, proč podlahovku a ne stropní vytápění, které může plnit i funkci chlazení, jinak 2 in 1. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mp77 jak jste přišel na to, že rekuperace je v NED relativně zbytná věc?
Odpovědět
@vladimirsvorba stejně jako Vy jste přišel na to, že tazatel píše o NEDu :-) výraz "budeme stavět nízkonákladovou dřevostavbu" jsem si přeložil ve významu postavena za nízký náklad, nikoliv jako dům ve standardu NED. Toto sem v podstatě uvedl i ve svém příspěvku, kde píšu "chcete-li stavět nízkonákladově...." Je pravda, že to mohlo být myšleno tak i tak
Odpovědět
Profilova fotka
@mp77 píšete "nízkonákladové " :-) No, znám pohádku o třech prasátkách, rekuperace nebyla ani v jednom, ale dnes by si to třetí prasátko postavilo pasivní dům s rekuperací a bez komínu, takže vlk by měl smůlu :-)
Odpovědět
@vladimirsvorba máte pravdu, chybička se vloudila .. co natropí záměna čárky za háček :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Dobrý den, plánujeme zděný bungalov, užitná plocha 105 m2 a jelikož budeme mít i další věci od Jablotronu, poptali jsme jejich rekuperaci. Přišla kalkulace na rekuperaci Futura M, celkem za 158 tisíc, včetně instalace. Rekuperaci zas tak často nekupujeme, je to dobrá cena?
Odpovědět
Článek se načítá
Ne, je to za pasivní jednotku celkem drahé. Mě rekuperace s rozvody bez práce vyšla na 68 tisíc. S instalací byste se měl vejít do max. 120 u jednotek s výkonem kolem 300m3/h. Nic zásadního vám Futura nepřinese, kromě monžná nějaké integrace do ovládacích nástrojů Jablotronu.
Odpovědět
Profilova fotka
se vtírnu, doporučně firmu co jen reku neprodává,ale i montuje a zprovozní...nemohu nikoho sehnat....každej jen prodává a dává od toho ruce pryč....nebo je to cena,kterou za to nehodlám dát....díky
Odpovědět
Profilova fotka
@netmaster Děkuji za info. Vy máte jakou rekuperaci?
Odpovědět
Profilova fotka
@ajagachova zkus REHEAT, akorát možná bude problém ta cena
Odpovědět
Profilova fotka
@xhex díky, kouknu se :) je to nekonečný hledání...
Odpovědět
@molanmolab Brink Renovent Excellent 300 Plus. Koupil jsem v Holandsku, kde se vyrábí za 46tkc s Air Control a senzorem vlhkosti. U nás vyjde na cca dvojnásobek :-| Je to slušná pasivní jednotka. Nechtěl jsem úplný základ, ale ceny u nás jsou přemrštěné. Možná ještě Atrea, ale tu co jsem měl vybranou, tak byla hlučnější. Není to lehké vybrat a když hledáte i instalaci a projekt, tak je to o to složitější. Ať vám to vyjde ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@mikiliki Hlavně je to fyzikální nesmysl. Teplo stoupá a chlad padá. Proto podlahové topení a klimatizace...
Odpovědět
Profilova fotka
@netmaster Tak jsem dostal nabídku od Atrea na rekuperaci DUPLEX 280 ECV5 RD5 a i s montáží to je za 146 tisíc, tak zkusím ještě třetího a uvidíme, je ale možné že to tak stojí normálně a Jablotron předražený není.
Odpovědět
máme nabídky na atreu 380 RD a pohybují se mezi 130 - 140 tis.
Odpovědět
Profilova fotka
Připadá mi poněkud zbytečné porovnávat zde ceny za realizaci systému rekuperace bez dalších podrobností. To, že mi konkrétní firma udělá řízené větrání s konkrétní jednotkou za tolik a tolik nic neříká o tom, jestli bude k realizaci projekt, jaká je plocha domu, z jakých materiálů budou rozvody, zda budou na větvích tlumiče, izolace, jaké budou koncové distribuční prvky apod. Toto vše se ve výsledné ceně zřetelně odrazí. Takto jsou to "jen čísla". V našem případě třeba vyšla realizace znatelně víc, než tady běžně čtu a nepokládám to za vyhozené peníze. Člověk by tedy samozřejmě uvítal, kdyby to ve výsledku tolik nestálo, ale volil jsem opravdu dobrou firmu a odvedli kvalitní práci, se kterou jsme spokojeni a hlavně, FUNGUJE to. Zbytečné je pořídit si rekuperaci a pak ji nepoužívat. Zde na MS jsem už nějaké takové smutné příspěvky viděl a jsem přesvědčen, že to tak dopadlo hlavně kvůli špatnému návrhu systému a nekvalitní realizační firmě.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?