Rozpočet do 1500000. Je to málo?

Zobraz úvodní příspěvek
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovědět
Nám se to asi povedlo,drželi jsme se plánů,dodržovali rad a pokynů stavebního dozoru a bydlíme.Máme sicemalinkatý domeček,ale myslíme že jsme nic neošidili,chceme,aby nám sloužil dlouho a nikde nic nepraskalo a nevlhlo.Odhadce nám napočítal stávající prodejní cenu ne necelé tři miliony,což jsem teda nestíhala,tak nevím.
Odpovědět
Možná proto jsme ani do většího nešli,aby jsme nemuseli ubírat,moc o tom nevím,ale schodiště,další omítky,podlahy,topení,elektrika,stupačky,to všechno by nás stálo další penízky,za které si uděláme okolí domu a zahradu.Nepočítáme,že by s nama děti zůstali navždy bydlet. ;-)
Odpovědět
michal, fotoalbum si nezalozim :-) nemala som ho ani na mojej svadbe, ani na modrom konikovi a nebudem ho mat ani tu - rada si chranim sukromie a verejne pred cudzimi ludmi zverejnovat fotky mojej rodiny ci byvania nikdy robit nebudem - skus si pozriet stranky sykoru, hanaka, alebo alnusu ( zamerne uvadzam len ceske firmy - aj ked pri sykorovi neviem ci nie je aj slovenska a nie naozaj luxusne nemecke , talianske a podobne ) - akakolvek linka v laku so zabudovanymi systemami v rozlohe okolo 10 - 12 m je tam drahsia ako pol miliona ;-) takze nemusis vidiet moju ( my konkretne mame od sykoru, ktory je este z tychto menovanych najlacnejsi ) a to ze ti vyrazam dych tvrdenim ze v dome postavenom do 1,5 mil. nemas luxusne materialy? :-) prepac, neviem co si ty predstavujes pod slovom luxus, pretoze pre mna je to trieda vyssia ako nadstandart - ako hovorim dom som nestavala ale viem kolko stoji gres, mramor, kamen, sklo, francuzske okna, zateplovacie systemy a pod. ( predstav si ze mam okolo seba ludi ktori domy maju 8-) ) a len par metrov stvorcovych z tychto podla mna luxusnych materialov vychadza na desat az statisice... takze tak....
Odpovědět
dai, no len tak zo srandy, co stoji pravy gres 1m2 napr 40x40cm ;-) a kolko stoji napr 1m2 zuly ;-)
Odpovědět
a napr. co stoji kupelna dajme tomu do 15m2 podlahovej plochy zn Versace alebo L.Biagiotti co ja napriklad povazujem za luxus ;-)
Odpovědět
pozrite, nechcem sa s vami hadat, takze uz nebudem pisat do tejto diskusie nech sa vam vsetkym dari, drzim palce ( mozno sa bude to zdat vsetkym tym ktorym pridem arogantna a pod. neuveritelne, ale ja to naozaj myslim uprimne)
Odpovědět
prajem ti luxus...a kludni sa na nas pozeraj z vyrchu lebo mame standard...my bedac mame lamino na zemi, nie mramor, kurime radiatormi , nie tepelnymi cerpadlami..zateplime obycajnym polystyrenom a dom si oblozime ukradnutym kamenom z potoka :-D :-D a na steny si dame obycajnu omietku... boze chudence nase deti, ze vyrastaju v takom standarde... nechytia alergiu???
Odpovědět
dai, ale tieto materialy su ludia, ktori chcu postavit dom do 1,5 miliona urcite nedaju!!!
Odpovědět
ja sa s tebou nehadam, len ma naozaj zaujima, ci vies tie ceny ;-)
Odpovědět
dai: ty patris do temy rozpocet do 15.000.000 bez ironie, ked nato mas, stavaj si..alebo si daj stavat....ide oto, ze si prispela do zlej temy
Odpovědět
Michal,dávám ti 100 % :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
baby tak my mame gres za 300sk a obkladac si vypytal 800sk za jeho polozenie :-D ;-) nakoniec sme zohlali cloveka ktory to urobil za menej ale tak kvalita :-| nic moc
Odpovědět
Článek se načítá
ludia, chcela som uz vystupit z tejto ako hovori michal nie pre mna vytvorenej temy ale ked my budete oslovovat tak sa mi to nepodari;-) lexika suhlasim, ja ani netvrdim ze ja ich mam - len som reagovala na michala, ktory sa citil byt urazeny ked som povedala ze z tychto materialov, ktore su podla mna luxusne, nepostavi dom do 1,5 mil - v poctate si to iste potvrdila aj ty len inymi slovami... michal, nechcela som ta rozculovat, ani urazat - kazdy vyskakuje do vysky svojho prijmy co sa veci tyka, prip. do vysky svojich priorit tento tvoj prispevok mi pride uplne chory: michal165 • Dnes o 11:15 prajem ti luxus...a kludni sa na nas pozeraj z vyrchu lebo mame standard...my bedac mame lamino na zemi, nie mramor, kurime radiatormi , nie tepelnymi cerpadlami..zateplime obycajnym polystyrenom a dom si oblozime ukradnutym kamenom z potoka a na steny si dame obycajnu omietku... boze chudence nase deti, ze vyrastaju v takom standarde... nechytia alergiu??? toto som nikdy nenapisala, ak mas nejake komplexy tak si ich liec v tichosti doma, nemusis to robit na verejnych forach :-| na nikoho sa zvrchu nepozeram, ani som nehovorila o nejakej bedaci alebo alergiach...takze sa mozes v klude ukludnit - moj posledny prispevok bol mysleny uprimne, preto ma mrzi ze si nan zareagoval ako si zareagoval kali tie ceny nemam v hlave ani pri sebe nemam rozpocty - rada ti ich poslem do ip, ked sa k nim dostanem, ked ta tak velmi zaujimaju ( inak neviem co si tym chces dokazat :-) ze ich neviem, ze tie materialy nemam? ceny si zistis jednym telefonatom do akejkolvek firmy, tak sa obavam ze ti to nic neda ) inak z mramoru budem mat tiez oblozenu len jednu stenu a kusok krbu... michal - k tvojmu poslednemu prispevku som sa uz vyjadrila - ja prispievam do temy, ci je zla alebo dobra nechaj na mojom rozhodnuti ;-)
Odpovědět
tomu sa hovori smola :-)
Odpovědět
nejlepší je nejdřív vidět práci řemeslníka na vlastní oči,pak vybírat.Měli jsme to štěstí vidět mnoho koupelen od našeho zedníka a obkladače,takže jsme celkem spokojeni.
Odpovědět
takze sa znovu idem odpojit z tejto temy, kali dufam ze na teba nezabudnem a ak sa mi doma podari pripojit na net tak ti tie ceny hodin do ip ;-)
Odpovědět
milosss: dřevěné schody za cenu okolo 100 tisíc není neobvyklá cena.
Odpovědět
patrilo 2 zelinka_v
Odpovědět
suhlasim a ked chcete mozem pripojit aj foto. uplne obycajne ;-)
Odpovědět
dai nemusis si tie ceny dodatocne zistovat ;-) kupelne o kt som hovorila su od 150 do 800tisic (osobne sa mi nepacia) cennikova cena nasho gresu bola pred cca 2,5 r cca 1200sk a ta zula o hrubke 2cm stala v tej dobe okolo 9tisic
Odpovědět
dai, ale to este neznamena, ze ked si neda gres alebo mramor tak ma podlahy z nekvalitnych materialov. co je nekvalitne na normalnej keramike?
Odpovědět
dai len so ti tym chcela povedat, ze ja povazujem za luxus kvalitne dizajnovo nadcasove veci a my vsetci ostatni tie ceny ovladame, pretoze to mame obehane a mame to aj doma ;-) kupelne mam talianske ale o nich som pisala v inej teme ;-)
Odpovědět
apropo mramor nie je az tak luxusnym a na krb nie je moc vhodny, z dovodu rychleho spinenia, mastenia a to poskodzuje jeho strukturu a povrchovu upravu, tiez jeho udrzba je narocna, ak chces ten krb aj pouzivat... tym luxusnym je napriklad onyx ;-) ale to ty vies, lebo si na luxus potrpis, ze?
Odpovědět
Není tu téma postavit do 1,5mil. nebo zařídit a vybavit. ]-(
Odpovědět
boze kali, v pohode - mas super luxusny dom za 1,5 miliona... mne sa tiez paci nadcasovy design a nie prehnana ocackanost, preto som ti pisala ze tie znacky co ty povazujes za luxus ja nepovazujem, lebo sa mi nepacia... nevies aky typ krbu budem mat - kedze som v byte tak budem mat krb na biopalivo a nie na drevo, takze s tym spinenim je to v pohode...inak mam upratovacku, takze mi je to jedno :-p lexinka - na normalnej keramike nie je nic nekvalitne... ja rozlisujem medzi slovom kvalita a luxus - neviem preco sa urazate ked pisem o luxuse... to ze to nemate neznamena automaticky ze mate nekvalitne veci ( aj plavajuca podlaha ktora ma urcite parametre moze byt velmi kvalitna ) - dajte si pohov - kali, na luxus si nepotrpim, potrpim si na ludi, ktori sa neurazaju za kazdu hovadinu a necitia sa hned dotknuti len zato ze niekto ma iny nazor ako oni;-)
Odpovědět
no dai, ale prave niekde v uvode diskusie si pisala o kvalite. az potom sa to zvrhlo na luxus a to je ozaj mimo tuto temu - rozpocet do 1500000.
Odpovědět
:-D
Odpovědět
ano lexinka pisala som o kvalite ale vtedy som nemenovala veci ktore pokladam za luxusne ale za standartne prip. jemne nadstandartne... preto pisem ze teraz to tu miesaju niektory ludia dokopy - nemam rada ked sa mi vklada do ust nieco co som nepovedala a michal ako aj kali maju prispevky ktore sa vyznacuju tymto pristupom k prispevkom - ano to asi je... michal neviem k comu je tento tvoj usmev, ked este par prispevkov dozadu si sa hrozil nad tym ze som napisala ze za 1,5 mil . si nemozes dovolit luxus - bud to mas trosku pomiesane alebo to mas trosku pomiesane ;-) ina moznost nie je ( zrazu si spokojny ked lexinka napise presne to iste co som napisala ja - ze za 1,5 miliona si luxus dovolit nemozes - prepac ale je to na smiech )
Odpovědět
dai my sa neurazame zato, ze niektore veci nemame. ale si fakt v zlej teme, tu si snazime poradit ako sa to da a nie, ako sa to neda! vies, nam take veci o ktorych pises nechybaju mozno preto, lebo ich ani nepozname a tym padom nam nema byt za cim luto a teda sa ani neurazame. su ludia, ktori su radi, ked si mozu postavit domcek, po ktorom roky tuzia, mozno sa pritom nadru, ale o to vacsiu radost z neho maju. veci, ktore dostanes len tak si nevazis ako tie, o ktore musis bojovat. nechcem ta urazit, ale pripada mi, ze ty patris uplne do ineho sveta ako ludia na tomto fore. nam obycajnym ludom staci kvalita a nemusime mat silou-mocou luxusne veci. tesime sa z takych obycajnych a ver mi, su pre nas tie najlepsie a najkrasie na svete, lebo sme museli nieco urobit preto, aby sme ich mali.
Odpovědět
ja viem lexinka - myslim ze by sme si mohli rozumiet na akukolvek inu temu :-) nepatrim do ineho sveta- mozno tak len rozmyslam pretoze zijem v ba a tu su uplne ine ceny ako tie co vy spominate ( ci za byt alebo dom - preto my to pride take neuveritelne ) so vsetkym ostatnym co si uviedla v tvojom prispevku suhlasim , preto sa tu uz nebudem k nicomu vyjadrovat ( inak u teba som nepostrehla zeby si sa urazala, na teba ani moj prispevok nemieril, konkretne bol nasmerovany na dvoch ludi a tych som aj priamo oslovila, ostatni v pohode vyjadruju svoj nazor )
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?