Rozpočet do 1500000. Je to málo?

Zobraz úvodní příspěvek
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovědět
dai ty to pises svojim zvlastnym vyznamom slov ktore ta zakazdym obrania ked napises nieco proti niekomu a vies sa pekne vykrutut z toho, no neboj nejdem sa uz do teba starat, len si nabuduce tie rady nechaj pre kategoriu ludi z ktorymi si v kontakte pretoze myslim tu su ludia ktory maju ine hodnoty a preto sa snazia stavat do urcitej sumy a hlasky o telkach a inych veciach maju na salame....tot vsio
Odpovědět
dai tvoje invektivy cez ip nemaju obdobu
Odpovědět
lexinka no koooooonecne niekto k teme :-) tak len sa pridajte aj ostatny myslim ze tych muraroch sa da dost usetrit a navyse ytong je super material ktory zvladnete hrackou je ako lego
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Nepřikláním se na žádnou stranu, ale přiznám se, že bližší je mi uvažování Dai... Já bych si např. taky na střechu dala radši krytinu Tondach, kdybych měla více peněz, větší rozpočet... Ale jelikož vím, kolik máme peněz, tak jsme si dali Bramac. A zo toho usuzuji, že nejsem nijak náročná, když si vystačím s Bramacem. ;-) Taky bych si radši dala do podkroví klimatizer než obyčejnou vatu, ale nemůžem si to dovolit... :-( Televizi jsme si koupili 104 uhlopříčku a přiznám se, kdybych měla více peněz a měla větší obývák než budeme mít, tak si koupím klidně větší... :-D Do kuchyně vybírám spotřebiče v nižší cenové relaci, ale kdybych měla více peněz, tak si vyberu z fleku Miele... A o tom to je. Věřte tomu, že kdybyste měli větší rozpočet, tak byste taky vybírali dražší, ale neříkám, že vždy lepší materiály... :-x Ale nebudem si nic nalhávat, ty dražší materiály jsou ve valné většině i kvalitnější. Tak to holt je. :-S Samozřejmě porovnávám opravdu výrobky, kde je ten cenový rozdíl znatelný! Ne skříňku z Ikey za 500,- a skříňku ze Sconta za 1000,-! ;-) Např. dřevěnou podlahu za 2000,-/m2 a laminátovou podlahu za 100,-/m2 z Baumaxu... Která bude kvalitnější??? A kterou byste si koupili, kdybyste měli více peněz a mohli si dovolit "lepší"??? ;-)
Odpovědět
lexinka to si neteba všímať takých ľudí. inak neviem prečo sa zapája do takejto diskusii keď tá téma je úplne mimo nej?
Odpovědět
no ale nie kazdy uvazuje takto.
Odpovědět
lexinka, mas dalsie IP, nema podla mna obdoby ked si piseme IP a ty po niekolkych urazkach adresovanych mne vytrhnes z kontextu jednu vetu a tu napises na verejnu diskusiu... prepac ale toto je pod moju uroven...
Odpovědět
a ked ma uz citujes, tak cituj co som napisala - toto teraz kopirujem z IP: postav si co chces, zaco chces... hadam ti to nepadne za par rokov na hlavu drzim palce...
Odpovědět
Každý samozřejmě ne, ale uvažují tak lidi, co na to mají... Samozřejmě, když mám rozpočet do 1,5mil., tak tak uvažovat nemůžu, ale pokud už ten rozpočet mám větší, tak si občas člověk takové uvažování může dovolit a udělá to! Nyli, já taky nemám rozpočet do 1,5mil., ale občas sem chodím a sleduji debaty o tom či ano nebo ne... Nikde není psané, že tu můžou chodit jen lidi, co mají takový nebo makový rozpočet... ;-)
Odpovědět
táto téma je o inom ako robiť sama so sebou monológ a pýtať sa čo by som chcela. ja presne viem čo chcem. a na také veci ako podlaha v hodnote 100sk a 200sk, tam myslím neni skoro žiadny rozdiel a nikto na takýchto sumách nešetrí. štrí skoro každý na väčších sumách čo je úplne normálne. a nikto ma zatiaľ nepresvedčil či je Bramac alebo Tondach lepší. výrobca si len svoje chváli o tom to je.
Odpovědět
alcar, ani my nemame rozpocet do 1,5 miliona. a chodim sem, ale nie preto, aby som sa vadila ci sa da alebo nie, ale aby som si precitala inspiracie. pretoze vela veci sa da urobit rozumnejsie. ale ja by som si urcite nevybrala drahe veci len preto, ze na ne mam. neviem, naco by mi bola napr. rura, ktora stoji 35 tisic, ma o kopec funkcii navyse, ked jedina vec, ktoru v nej budem robit, je piect. na to mi kludne staci aj rura za 20 tisic. a podobne je to u viacerych veci. pokial nie som presvedcena o ich lepsej a pre man viac vyuzitelnejsej funkcii, tak nezaplatim ani korunu navyse. aj ked na to mam.
Odpovědět
Článek se načítá
tie sumy boli v korunach, pardon :-D
Odpovědět
Tak to je samozřejmě debata o něčem jiném... Já tu mluvila čistě za sebe... ;-) Ale řekni si jen tak pro sebe, udělala bys něco jinak, kdybys měla více peněz? Nedala bys na barák nebo do bytu místo něčeho něco jiného? Já třeba u sebe 100% vím, že bych si radši dala fakt ten Tondach místo Bramacu, kdyby to nebylo tak drahé. :-(
Odpovědět
alcar, ani mna este nikto nepresvedcil o tom, ci je lepsi bramac alebo tondach. videla som uz aj palenu skridlu "vyplieskanu" a na betonovej mach... takze nie.
Odpovědět
jasné že sem môže chodiť každý, ale keď má dai názor že je v byte lepšie a je na tom zrejme finančne dobre, tak načo debatuje tu s nami, ktorý tu hľadajú nejakú radu akoby mohli ušetriť. ale to že niekto postaví lacnejšie to neznamená že je to menej kvalitné. to je na šikovnosti a samozrejme známostiach. každý ich nemá, ani ja, preto tu hľadám nejaké skúsenosti. my sme zatiaľ len pri základovej doske, takže mňa vôbec netrápi či budem mať v obývačke veľu telku alebo malú. tie telky sú už aj tak skoro v rovnakej cenovej relácii. to neni ako pred piatimi rokmi. ale táto diskusia je už fakt o niečom inom.
Odpovědět
a navyse v case, ked sme kupovali skridlu mal tondach v akcii bravuru, a vysla by nas rovnako ako nasa betonka. a nedali sme ju. jednoducho sme chceli taku a pre nas sklon strechy bola vhodnejsia.
Odpovědět
Co se týče těch spotřebičů, tak jsme našli moc pěknou troubu Siemens za 22tis. a druhou Ariston, která se nám taky líbí, ale je levnější za 13tis. a nemá takové vychytávky jako ten Siemens, ale už fakt máme rozpočet napružený, takže jdeme nakonec do té za 13tis. A drahé věci bych určitě nekupovala proto, že na to prostě mám. Určitě bych poctivě vybírala a nekupovala bezhlavě něco jenom proto, že mám plné kapsy... ;-)
Odpovědět
to lexinka: nerob z toho už vedu, veď niekto chce traba.nt a niekto merced.es.
Odpovědět
Boxi: tak tomu říkám srovnání! :-D Kdybych vyhrála 1mil., tak si určitě koupím ten Mercedes a ne Trabant, abych zůstala skromná! :-x
Odpovědět
froschka to máš pravdu že ytong je ako lego, preto si myslím že hrubé múry zvládne postaviť ak môj priateľ nemusíme volať nejakú skusenú firmu. akurát som to včera na nete pozerala že možno by som to aj ja zvládla :-) Inak mnoho ľudí chodí teraz kupovať materiál do Maďarska a Poľska lebo to vyjde omnoho menej. Aj my o tom uvažujeme. Ale myslím si že sa aj tu na SR dá kúpiť celkom za rozumnú cenu so zľavou, pokiaľ si obeháš s rozpisom materiálu na tvoj dom viacero stavebnín. Určite ti dajú zľavu, ak s nimi podpíšeš zmluvu, že všetok materiál kúpiš len u nich.
Odpovědět
alcar vidis, a ja by som kupila oktavku a isla este aj na dovolenku :-) nyli to mas pravdu treba s rozpisom obehat par stavebnin a porovnat ceny. my osobne sme vobec nedali na vysku zlavy, ale na konecnu sumu, ktora bola nizsia. a paradoxne to boli stavebniny, ktore maju povest najdrahsich. len sme brali vseeeeeeeeeetok material a konecna suma bola oproti ostatnym cca o 20% nizsia.
Odpovědět
nyli neboj, z ytongu to rastie ako z vody. to bola radost sledovat.
Odpovědět
no presne to aj my chceme obehať takto.
Odpovědět
no a este pri stavbe je dolezite zalozenie stavby, teda prva ciara. to by som dala urobit aspon nejakemu murarovi a zvysok je hracka.
Odpovědět
veď určite si budeme volať na pomoc nejakého murára ktorý to vie
Odpovědět
vy už máte teda postavené aj zakryté? už aj bývate?lebo my sme úplne na začiatku, ale hádam to pôjde rýchlo.
Odpovědět
nie, este nebyvame. bohuzial :-( ale bodaj by sme. mame hrubu stavbu, ale mame uz pokupene veci dost dopredu. vyuzili sme prilezitost, ked bola moznost kupit nieco o dost lacnejsie. my sme minuly rok urobili zakladovu dosku a tento rok sme pokracovli, ale pocasie je dost sibenicne, tak ideme trochu pomalsie ako sme chceli :-(
Odpovědět
Lexinka, vážně? a já myslela, že by ti stačil ten trabant, když si myslíš, že uvažuješ skromně! :-D Tak vidíš, kdybys měla prachy, tak koupíš Oktávku a ještě bys jela na dovču. Tak tomu říkám skromnost! :-D
Odpovědět
alcar preco prekrucas moje slova? ja som len chcela povedat, ze existuje aj nieco medzi trabantom a mercedesom, ze nie vzdy musia byt veci iba cierne alebo biele.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?