Rozpočet do 1500000. Je to málo?

Zobraz úvodní příspěvek
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovědět
gigi2: pivnica = sklep ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
díky, já myslela, že sklep je podpivničenie... Tak podsklepený dům za tu cenu ani náhodou, sami jsme se o to zajímali, neb máme svažitý pozemek.Málokterá firma byla ochotna nám to udělat a když už, tak nejlevnější nabídku jsme měli na 700 000Kč.A zrovna sklep, je tak náročná věc na kvalitně odvedenou práci, že pokud se tím člověk neživí, tak si to těžko může udělat sám.
Odpovědět
Ahoj tak u nas se už rozhodlo budeme stavět ten domeček co mám v albu..vše svepomoci tak doufam že se do 1500000 vlezem ...časem možná domek rozšíříme ale takhle nám to prozatím stačí ..co si myslíteje 1500000 v našem případě realne?moc děkuji za názor ;-)
Odpovědět
Velikostně připomíná ten náš a my se vešli.....ale ty dodělávky...zahrada....plot,to počítejte další tisicovky...
Odpovědět
dobru-dívala jsem se do alba moc krasne na tu zeď to sis (třeba ty květinky) dělala šablony sama nebo se to dá koupit?vypadá to uchvatně...
Odpovědět
Profilova fotka
Teoreticky ak by základy robili ručne – nedali nikomu s pomocníkov najesť, prípojky by boli jestvujúce, múry z TPP zadarmo zo starého domu stavať by však museli úplne sami nie s majstrom – ten je drahý :-) , krov a strop s nejakého starého rozobraného domu použiť znova, krytinu taktiež starú očistiť a dať na strechu – samozrejme sám, aby sme šetrili, kúrenie riešiť krbom a sporák na tuhé palivo, okná staré drevené s nejakej búračky a ešte xy vecí, tak takýmto štýlom by sa dom 5 x 10 dal postaviť. Ibaže dom by ste stavali min.5r, podľa energetického certifikátu by bola známka X ale dom, alebo hospodárska budova, alebo čo by s toho vlastne bolo by stálo :-) . Za 700 tisíc rátajte hrubú stavbu aj to tvrdá svojpomoc a max. rozmery 9x11m.
Odpovědět
ahoj chystame sa stavat bungalov 94 od prodomu. Je to jednoduchy domcek, sedlova strecha a rozmery 12x11m. Viete mi poradit resp. odhadnut kolko zoberie firma za hrubu stavbu? tj. zaklady, mury strecha. dakujem
Odpovědět
Profilova fotka
certicazlv tiez ideme stavat tento domcek ale vsetko sami..a by ma zaujimalo kolko asi moze vyjst svojpomocne
Odpovědět
Profilova fotka
Caute, my ideme zase stavat bungalow 46 od prodomu ... hladali sme domcek s jednoduchou strechou a tento ju ma, tak to vyhral (+ ma aj krytu terasu..) Hadam to tvrdou svojpomocou zvladneme do 50 000 € ... samozrejme uzatvorena hruba stavba bez zariadenia, ale dufam, ze zvladneme aspon kupelnu, wc ... :-N keby sa do tej ceny zmesti aj kuchyna, to by bolo perfektne x-)
Odpovědět
my staviame bungalov 71/109 od erlisu + prístavba zimnej terasy a zatial nás to vyšlo na 35 000 € ... ukončená hrubá stavba a stavebnou firmou spravená, a kedže sme sa dostali tak daleko tak plánujeme nahodiť aj okná a pokračovať vnútri ale už svojpomocne.
Odpovědět
ahoj milan 395 z akeho okresu si prosim? 35 000 to je celkom dobra cena.....kukla som vas projekt, dobry vyber. ahoj
Odpovědět
milan395 35000ecok???? to je trochen dost na hrubu stavbu..... my mame zaklady a teraz ideme robit dosku a to nas cele vyjde do 2500 eur a uz mame aj ytong na cely dom + panelovy strop od ytonho a to nas vyslo 11tis a to mame toho ytongu 70 paliet a ja dufam ze so strechou sa zmestime do nejakych 5000 e a jak tak ratam tak ratam nas vyjde hruba stavba do 19tis. ale sak je mozne ze ked to robi firma tak ta si aj zapyta... tak drzim palce...
Odpovědět
Článek se načítá
ahoj čertica ja z Ga ale aj z Lv. :) Marekovci : ja kupoval ytong ešte na začiatku roka a len ten ma stál 1Otis. a mal 55 paliet. a čo sa týka hrubej stavby okrem materiálu na steny som iné nekupoval ale ostatne my dodal majitel stavebnej firmy . A kedže mam problém zo spodnou vodou , musel som investovať viac do základou. A podotýkam že mi to robila firma aj ked poznámosti. A kolko si dal betónu do zálkadou a na dosku?
Odpovědět
marekovci: ja som tiez dufal ze sa zo strechou vmestim do 5000. Nakoniec to bolo ovela viac. Ale na druhu stranu to robili firma komplet na kluc a nemusel som sa starat ani o jeden klincek. A maximalna spokojnost. Sme tiez na 35 000,- za hrubu stavbu s oknami. Myslim ze realna suma
Odpovědět
Profilova fotka
ja mam zaklady 80 cm siroke a 100cm hlboke a len do zakladov som nalial 26 kubikov... deka mi vychadza nejakych 14 kubov... ale ta sa bude vylievat v sobotu... takze v nedelu uz upresnim... a to je jasne ze ked stavia firma tak sa ani necudujem.... nam to ale aj tak vychadza do nejakych 20 tis hruba stavba... + - 1000 ecok... ale aj tak drzim palce a kazdemu stavebikovi aby sa co najviac darilo a aby co najviac usetril... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jaj a este doplnim ze toto je nick mojej manzelky takze ja to pizem z jej nicku moj je MAREKOVCI.... som sa zabudol prehlasit... :-D :-D :-D :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, my máme rozpočet 1400000 na dům přízemí + patro, zastavěná plocha 103 m2. taťkové jsou zedníci, materiál je naceněn od všech potřebných dodavatelů, včetně jejich standartních slev. vše budem stavět svépomocí, jenom střechu a podlahové vytápění máme dodavatelsky. rozpočet 1500000 jistě není hloupost (i když bungalovy všeobecně vycházení trošku dráž-střecha, izolace, deska, stropy...jsou na stavbě nejdražší). samozřejmě počítáme, že občas něco "zalepíme" z výplat...ale dá se to.
Odpovědět
ahojte tak my sme urobili chybu storočia dali sa na stavbu 200m2 bungalovu, keby bol menší tak sa aj my zmestíme do 1, 5 ale nás dosť vyšla hrubá stovba už viac ako 40000 a to si okrem strechy robíme všetko svojpomocne. :-) Keby môžem stavať odznova, ručite staviam iečo mešie aj keď počet izieb by som ponechala len nie také veĺké. Noo a kadže my plánujeme aj do budúcna a chceme na energiach dosť ušetríť tak plánujeme tepelné čerpadlo čo tiež stojí dosť, keď sa nám podarí budem rada :-D
Odpovědět
Tak do naši vesnice se přistěhovala moje kamarádka z dětství. Má tady rodiče a k jejich domku si přistavěli svůj domek 4+1 ,takže to bude dvojdomek. Příští týden se budou stěhovat, ale ještě nemají hotovou fasádu(tu budou dělat až na jaře), její táta je zedník, takže obklady a zedničinu dělal on a její manžel. Střechu jim dělali jejich příbuzní, okna - dřevěná, si nechali dělat u svého kamaráda, ale vsadili si je sami, elektriku dělal její tchán, akorát podlahové topení jim dělala firma , ale prý za solidní cenu, stropy-sádrokartony+palubky si dělali sami, ,mají svoji studnu- se vším všudy je stála cca 40 000,-, jímka se vším všudy je stála 35 000,- , v přízemí mají kuchyni+obývací pokoj,koupelnu a WC, v prvním patře mají ložnici, 2 dětské pokoje a WC. Bez fasády je to k dnešní době stálo 1 900 000,- . Fasáda je bude stát cca 100 000,-. Ale je pravda, že pokud by dělali střechu jenom na své části domku, tak je vyjde o cca Kč 200 000,- méně, takže z konečné sumy je třeba odečíst částku Kč 200 000,-. Kuchyň si nechali dělat na míru a bude je stát cca Kč 32 000,-
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Tak my od září stavíme podkrovní dům s garáží.Je tam prostorna kuchyň s jídelnou,obývák,3 pokoje,velká koupelna,2 WC,technická místnost a garáž na 1 auto.Zatím máme hrubou stavbu a objednaná okna.Zrovna včera jsme počítali rozpočet a asi to všechno bez nábytku vyjde na 2 miliony.Jen dům bez pozemku a bez podsklepení.Na nábytek budeme muset asi nejak nasetrit z vyplat :-(nemáme dům na klíč,ale dá se říct ,že skoro na všechno si najímáme lidi.zedníka teda máme příbuzného ,tak máme slevu :-)Ale 1,5 milionu se mi zda opravdu nerealne.Snad jen pri použití těch nejlevnějších věcí...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojík, my máme domek podsklepený 2/3, velikostně je to 5+1 + sklep(4místnosti)+stání na 2 auta a věřte nevěřte do teď, tedy do února 2010 jsme za vše zaplatili bez pár korun 1300 000. Ale upozozňuji, že nám chybí kuchyň,položit podlahové krytiny ve čtyřech místnostech, obložkové dveře a nemáme sedačku, ložnici a spotřebiče do kuchyně. Je toho ještě co dodělávat, ale myslím si, že jsme to zmákli s penězma docela dobře:) Tak máme radost. Jen to mělo háček, téměř všechno jsme dělali sami ve třech lidech. No já jsem byla pomocník všeho druhu (podej, přines, podrž, udělej...) a vlastně všechno to byla práce mého tatího a přítele. Jsou to fakt šikulové...udělali kromě střechy a části topení úplně vše:-)
Odpovědět
Profilova fotka
lenisek86 : to jste dělali úplně všechno sami (od základů po střechu) nebo jste ne něco měli firmu? Baráček moc pěkný a cena taky.Díky
Odpovědět
Marusatko: při té ploše a tolika místnostech se ani nemáte šanci vlést..ale při 4+1 se dá.
Odpovědět
lenisek: ale kolik vyjdou vnitřky..to bude pálka :-(
Odpovědět
Profilova fotka
nene fakt jsme dělali vše sami. Jen střechu a topení( a to taky né celé) nám dělal někdo jiný. Jinak tatí už stavěl vlastně čtvrtý domek(sobě, mýmu bráchovi, babi rekonstrukce a teď mně), takže to vše je díky němu a jeho šikovnosti. Na co si vzpomenu fakt umí. Se strejdou elektrikářem udělali elektřinu, takže se platil jen materiál a to byl ještě za cenu elekrikářskou, vodu už dělat třikrát tu nám taky udělal v celém domečku taťka a cena byla taky jen za matroš, obklady a dlažby taky umí pokládat...s druhým stejdou zedníkem štukovali a pokud jde o hrubou, tak ti co staví sami mi dají jistě za pravdu, že se to dá zvládnout, že to tak hrozné není, takže taky sami:-) Složitější je trochu sklep, ten jsme dělali docela dost dlouho, všechny ty izolace atd, ale pak už to začalo růst nad zemí a bylo to v pohodě. Zrovna nám před dvěma dny přivezli kuchyň, domek je skoro k nastěhování a bez fasády jsme ještě lehce pod 1500000. Táta je frajer a já jsem mu hodně vděčná, bez něj by jsme to nezvládli to přiznávám!
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my sklepy nechcem, jen přízemní 4+1, pozemek máme, táta je zedník-obkladač, brácha se na zedníka vyučí, nevlastní táta s kamarádem dělají střechy + ten nevlastní tatí a manžel je truhlář takže okna, dveře, nábytek by udělala, strejda je malíř, vodu a elektriku nevím, vím že s tím máí tatí nějaké zkušenosti, ale asi by mu musel někdo pomoct, a to sem zapoměla že druhej strejda je taky zedník, ale nedělá to, ale ruku k dílu by možná taky přiložil. Bez fasády se sá žít několik let, tatí jí nemá dodělanou do dnes, a to barák stojí přez 10 let, ale letos se na to chystá, no jo, kovářovo kobyla a ševcovo žena chodí bosy :-) Docela jsi mě potěšila, tatí teda povídal že kolem milionu postaví, ale víš jak :-) Ale to je ještě ve hvězdách, stavět chceme až tak za 5 let, ale kdyby ty ceny zůstali stejné tak vím, že to jde :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Neberte to nějak zle, ale vám nevadí, že se rodiče na domě dřou? Já bych to tedy po mých nechtěla.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ne, kdysi mi tatí řekl, že mě barák postaví, kdykoli mi pomůže, ale barák který postavil sobě jednou bude bráchovo. Takže proč by mi nepomohl. A taky záleží kolik jim je, je jasný, že kdyby mui bylo 60, byl nemocný nebo tak tak by to bylo jiné, ale je mu 45 a je fit. Tak proč ne?
Odpovědět
Je fakt,že už rok apůl bydlíme,ceny šly určitě nahoru,ale milion apůl je akorát když máte pozemek...a nevymýšlíte si moc velký dům,vyšlo nám i na kuchyň,koupelnua záchod v pohodě...fakt záleží na jaké metry jste zvyklí,my šli z bytu,takže pro mě je i ten náš domeček akorát,větší bych snad ani nechtěla....možná o nějaký ten metr v pokojích,ale to jsou zase tisícovky nahoru a na stará kolena to bude pro dva uplně stačit....to raději budu spořit dětem na vlastní bydleníčko....ale jak říkám,každý jsme jiní a jinak nároční a to je natom to zajímavé i pro tuto debatu,kterou tu pozoruju minim.přes rok..
Odpovědět
To sarmyn-nám rodiče taky pomáhali,mamka vařila pro zedníky nebo hlídala,tchán,ten už stavěl,tak toho umí a ví dost..no spousta známých a kamarádů a to nám ušetřilo Minim.800 000,-co by si vzala firma navíc kdyby to bylo na klíč a snad my taky budeme chodit dětem pomáhat na stavbu,to nebude problém pokud budeme zdraví...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?