Za kolik jste postavili svépomocí? RD 4+1 garáž

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte! Chtěli bychom stavět na jaře a tak mě zajímá za kolik jste postavili RD 4+1 a gáráž do 150 m2 svépomocí :-) díky
Odpovědět
Ahoj všem svépomocným stavitelům. Synci staví rodinné domky svépomocí a s mou pomocí. Nejstarší je s hrubou stavbou na 335.000,- tisících, druhý dodělává střechu a bude na 255.000,-(je šikovnější), zastavěná polocha 8x9 m s podkrovím, bez pozemků. Veškerý materiál si zajišťujeme sami bez překupníků a tím jsou ceny nízké. Přeji všem štěstí a pohodu.
Odpovědět
@asaci co si máme představit pod pojmem "sami bez překupníků"? Jak jste tedy sháněli cihly, vazbu, krytinu? Určitě by spoustu lidí zajímalo, jak se to dá levněji, protože cena, kterou uvádíte, je dle mého názoru někde na polovině toho, co znají ostatní...
Odpovědět
Obecně výrobce drží nějakou politiku cen a pod cenou vám to neprodá. Paradoxně tak nakoupíte levněji od překupníka, který nasadí minimální marži a profituje na zpětných rabatech. V daném rozměru hrubá za 335tisíc nevidím jako problém, 255tisíc už mi přijde málo. Pokud to není dřevostavba.
Odpovědět
@flakac překupník = stavebniny, cihly od Hardta ze Schirndingu, vazbu přímo od katru a krytinu nepoužitou z bazaru, okna opět od soudruhů z NDR. Pokud našinec neprodá za rozumnou cenu, jdeme jinam.
Odpovědět
@davescz Dřevostavba ani náhodou, zdivo z děrovaných bloků. Bohužel u nás 5-10% zisku pro prodejce je málo. Ty chtějí zbohatnout přes noc
Odpovědět
Profilova fotka
@tedidami jedna nula ti tam ušla :-)
Odpovědět
jenže není hrubá stavba jako hrubá stavba a ani rozměry 8x9m taky neříkají nic konkrétního..
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
@lenisek86 zdravím chci se vas zeptat na m2 domu. začíname na jaře stavět 14,4m x 11,4m s podkrovím děkuji
Odpovědět
@poolpool M2 má lenisek v diskuzi
Odpovědět
Můžu se prosím zeptat, jestli hrubá stavba je i s oknama?
Odpovědět
Profilova fotka
@poolpool mi máme 15x10m a užitková plocha domu je s podkrovím kolem 250m2 a zastavěná plocha 149,8m2 tak to bude podobny
Odpovědět
Profilova fotka
jinak teda abych přidala svou trošku do mlýna jk jsem psala cca rozměry domu výše,tak hrubá stavba komplet se střechou bez oken 600tis(pozemek jsme měly svůj,a v hruby mam započítané i projekt(35tis)vrtana studna(27tis)práce zedníků+ruzny poplatky an uřadech,energeticky štítel atd cca 10tis,rozpočet je 3miliony dle projektu ale doufáme že se to dá stáhnout na polovinu,tatka je instalater takže neplatíme skoro nic za vodu,topení,momentálně jsme ve fázi tahání elektoinstalace.
Odpovědět
Článek se načítá
@ratatooy to se mně zda celkem málo 600 za hrubku , mužeš mně napsat kolik vas stala komplet střecha práce + dřevo,krytina a kolik si vzali zedníci za vyzdění cele hrubé stavby aji s příčkami?? dik.
Odpovědět
Profilova fotka
@jahudka76 střecha stála 79tis krov+latě 70tis kritina,folie 12tis, práce tesaři 25tis ,práce pokrývači 40tis a zedniky jsme mívali na zdění baráku 2 a ti si braly 150kč na hodinu,alekolik jsme jim daly celkem to nevim ale odhaduju to na nejakých cca 40tis
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
Dobrý den, chtěla bych se zeptat z Vašich zkušenosti jestli je možné postavit bungalov 9,5 x 13,25 do 2 mil (užitná plocha 100,5 m2 - 4kk). Děkuji
Odpovědět
@spuntajs já myslím že se dá postavit tento dům do 2 mil. My stavíme obdelníkový bungalov 180 m, užitné plochy 150 m. Základová deska nás vyšla 210tis + 120tis zdivo 30cm porotherm včetně příček,překladů,střecha trošku dražší 360tis. ale v glazuře samba 11,střecha je komplet na klíč od firmy. Platíme zatím dodavatelsky a myslím si, že za hrubou 690tis. je slušná cena.Ještě tedy práce se zděním, to nevím kolik bude,staví nám rodinná firma. Další milion dáme do vnitřků, chceme se vejít do 2,4 mil. Což podle mých propočtů musí vyjít :-). Držím palce.
Odpovědět
a na kolik přijde bungalov 4+1 z 1 třetiny podsklepený jako myslím že tam bude garáž.kolik myslíte cenově svépomocí?
Odpovědět
@bimbusa Nalistoval bych první stránku tohoto vlákna, tam se to zrovna řeší. Sice rok 2010, ale ony ty ceny svépomocí se moc neliší. Cena betonu do základové desky je za posledních 5 let pořád stejná a pak záleží z čeho budete stavět. Jde stavět za 600Kč/m2 ale i za 1800Kč/m2 - viz tabulka na http://www.domeceksnu.cz/vyber_staveb...
Odpovědět
Ahoj, chtela bych se zeptat diskutujicich.... myslite, ze se da projekt Celesta od firmy Aphaus.sk postavit do dvou milionu na rovnem pozemku svepomoci? Jsme s pritelem v obavach, ze se nevejdem. Materialy Ytong, okna trojskla, podlahovka elekrokotel, krb. Vnitrky prumer standard. Predem dekuji za rozumny nazor. :-)
Odpovědět
http://www.aphaus.sk/projekty-domov/d...
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Když vidím ty ceny a je to stavba SVÉPOMOCÍ,tak to nějak nechápu.... :-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?