Co s realitkou, která nechce vrátit peníze?

Profilova fotka
zdrávím všechny tu na modré střeše... chodím semka docela často..leč jen okukovat a číst si ruzné rady atd...moc se nezapojuji. určitě je mezi Váma někdo kdo by mohl poradit... Přes realitku jsme kupovali byt,zaplatili jsme kauci 90 tisíc...kupní smlouva dle smlouvy o smlouvě budoucí měla být uzavřena do 30.6.2010...bohužel se tak nestalo tak jsme odstoupili od smlouvy(měli jsme na to právo dle smlovy o smlouvě budoucí)a jelikož se neuskutečnil obchod mezi námy a realitkou tak jsme žádali zpět kauci kterou jsme zaplatili-vše v právu jak je psáno ve smlouvě....bohužel realitka přestala komunikovat nebom jen málo...věc jsem předali právníkovi a ten podal žalobu k soudu...soud rozhodl že realitka nám je poviná vrátit kauci + zaplatit veškeré výdaje stím spojené...bohužel realitka se odvolala a tím pádem nemáme nic...čeká se na soudní řízení které muže být kdykoli....už jsme pohrozili i médii ale marně...podle realitky to řeší právníci atd..blablabla...jinak ani nevíme proč se odvolala,právník realitky nekomunikuje ani s náma ani s naším právníkem....máte někdo podobnou příhodu?máme udělat realitce nějakou ostudu jakou?jak...jinak realitky je Century 21....když oni chtěli peníze měli je v řádném termínu....my už čekáme skoro rok....
Odpovědět
@mira1979 jediny, co muzes udelat je cekat na dalsi soud.... Realitka se odvolala nejspis proto, aby oddalili termin vraceni penez, mozno i o nekolik let Jednou by vam ty penize vratit meli, pokud nezkrachuji, ale to je asi chaba utecha Media se nebudou zabyvat kauzo s 90tis, podle me Ostudu, mozna na malem meste neco rozsirit, ale napriklad v Praze nebo tak to taky nema smysl, mozna mezi znamymi Pevne nervy!
Odpovědět
ahoj, predem ti chci rici, ze mas muj obdiv a fandim ti, ze jsi to dal k soudu...nicmene po odvolani nezbyva nez cekat na dalsi soud, ale myslim si, ze dalsi soud rozhodne v tvuj prospech... do medii bych to klidne dala, neni to prvni ani posledni realitka, co chce ozebracit lidi...zkus porad redaktori CT nebo na Nove Klimu. Century je pomerne velka celostatni realitka a ta ostuda jim bude solidni reklamou ;-) je me lito, ze jste takto dopadli, to jsou bohuzel realitky...kazdopadne drzim palce a doufam, ze se ti vse vrati i s urokama ;-)
Odpovědět
@azafata Century 21 je celostatni obrovska realitka ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj...jojo...taky to nějak vidím...ano century 21 je velká relitka....my tohle řešíme s pobočkou Pardubice...je to franšíza ..jinak na hlavní pobočce v Praze jsem to řešil s nějakým hlavním manažerem s tím že hlavní pobočka nerada vidí co franšízanti dělaj...ale bohužel....samé keci atd od nich...na TV Nova máme známou která dělá reportáže...sm,a řekla že nemá cenu to dávat do jakékoli tel...nikoho nezajímá že realitka dluží pár korun nějakejm lidem..:-).ale zkusit se má vše...jinak když to vyjde budou mít reklamu v regionálním denníku...ale to není jisté... Přemýšlel jsem zaplatit si reklamu do novin s nějakým negativním obsahem....no uvidíme.Jinak prý když už teď dojde na soudní líčení tak by soud už měl rozhodnout definitivně...není odvolání...prý...ale znáte jak fungují soudy...prostě normánlí člověk v tomhle státě nemá dovolání...
Odpovědět
@mira1979 Ahojky. Máme podobnou zkušenost a můžu Ti říct, že u nás nezabral ani toliko právník, jako to, že jsem začala intenzivně (tak jak to chceš udělat Ty) upozorňovat co nejvíc lidí na realitku ( hlavně na netu ), která nás podvedla a dala podnět do TV ( u nás tedy jde o víc ) a světe div se, najednou chtějí zakopat válečnou sekeru a mimosoudně se vyrovnat. Myslím, že pokud pocítí díky tomu odliv klientů, určitě zareagují. Proto bych neřekla, že stačí jen čekat na soud. Ať Ti to dobře dopadne.
Odpovědět
Profilova fotka
@mira1979 a proc se nepodarilo uzavrit tu kupni smlouvu???
Odpovědět
Profilova fotka
kristi....nepodařilo se vyřešit pohledávky(exekuce na bytě)...realitka si sama udělala smlouvu do kdy by se to mělo vyřešit....bohužel se tak nestalo(vím že to bylo linkavostí makléřky která na to kašlala,a taky jí za to vyhodili) tak jsme odstoupili....naše chyba byla že jsme neposlali zálohu do právní uschovy jako jsme to udělali s ostatníma penězma za byt...ale poslali jsme to přímo realitce na učet...ostatní peníze co byli v advokátní uschově jsme po peripetiich dostali zpět...tyto peníze i po rozhodnutí soudu v náš prospěch bohužel ne...někde jsem sem už dával jak to vše bylo tenkrát ...
Odpovědět
Profilova fotka
kordule...vím že mají ofiko stránky na facebooku...já mám strach něco psát na internet...aby mě nezažalovali atd....
Odpovědět
@mitote vim, znam, ale ma spoustu pobocek, ktere funguji castecne nezavisle, takze pokud pomluvi century napriklad v olomouci, tezko si nekdo od nich v Asi nekoupi byt, ze jo
Odpovědět
@azafata tezko rici, ja treba celkove nemam rada realitky a franchizy, jako je Century uz tuplem ;-)
Odpovědět
Ahojky, antireklamu v tisku bych teda nedávala, mohli by pak po tobě chtít v tisku omluvu a kdesi cosi, protože to řízení není ještě skončený, že jo.. Na web bych jim klidně napsala, případně bych to popsala (zkušenost s nimi - všechno pěkně po pořádku a objektivně) někam na blog. Já jsem takhle našla spoustu varování, co se týče různých firem. :-) Co se týče popohnání soudu, máte možnost chtít na Vrchním soudu, aby podle § 174a zákona o soudech a soudcích určil lhůtu odvolačce k úkonu, to ale může řízení spíš prodloužit, pokud dospějí k tomu, že tam nejsou průtahy, to bych nedělala. Spíš bych do spisu poslala žádost o nařízení jednání, pokud je to už hodně dlouho, tak i stížnost k předsedovi soudu. Proti rozhodnutí odvolačky - pokud bude řízení skončeno, není odvolání přípustné, rozhodnutí nabyde právní moci a vy můžete k exekutorovi. Je ale možné podat dovolání (mimoř. opravný prostředek), Nejvyšší soud to může všechno zrušit, to se ale v takovýchhle kauzách podle mě moc nestává. Hodně štěstí, ať to dobře dopadne. Pro příště - realitkám ANI KORUNU, jsou to amatérští pitomci. :-p
Odpovědět
@mira1979 média by se tím zabývat mohla, třeba se najdou i další poškození klienti jako jste vy. zkuste třeba černé ovce nebo pořad jim podobný ;) známá šla do černých ovcí kvůli chybějícímu přechodu pro chodce na hodně frekventované silnici. osobně si myslím, že se realitka odvolala z důvodu protáhnutí termínu kdy by měli vyplatit peníze. :( přeju hodně štěstí
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@mira1979 len taky postreh, ziadajte uroky z omeskania... len neviem kolko je to vo vasom pravnom systeme ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj:-)takže tu máme pokračování příběhu....na začátku týdne bylo mému právníkovi doručeno od soudu že realitka má zaplatit veškeré peníze...soud vydal rosudek a platební rozkaz pro Century 21 pobočka Pardubice vedenou Ivanou Cachovou. Paní Cachová napsala právníkovi že do tří dnu jsou peníze na učtě....smozřejmě nic se nedělo...pak napsala jestli nemužeme počkat ještě 14dní(srandistka)v pondělí právník napíše že jak nezapltěj hned postupujeme věc exekutorovi...a to už není prý sranda...jinak žádnou špatnou reklamu jsem neudělal....uvidíme teď když jer osudek.... Nikdy více Century 21..nikdy více žádná realitka v tomto státě......
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj...Takže tu je konec příběhu..náš případ po ukázání pápíru že to posíláme dál exekutorovy když máme rosudek začala řešit centrála century 21 v Praze...peníze byli do 2 dne na učtě.....zaplatili komlet dlužnou částku+ veškeré soudní výdaje + mého právníka...což nebylo málo.takže nakonec zaplatili pomalu 1 x tolik kolik mě dlužily.. Pořád dluží 80tisíc...ale dle právníka by tohle nebylo jednoduché vymáhat...ale jdem do toho:-)M
Odpovědět
Profilova fotka
@kaktusik007 Uroky jsem nežádal...dělalo to ccca 2500kč...nechal jsem to když zaplatili celou částku:-)
Odpovědět
Profilova fotka
:-o
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?