Jakou sankci při nedodržení lhůty odepsání z trv. bydliště?

Profilova fotka
Samozřejmě platí, že ve smouvě bude předání bytu, vyklizení, sepsání předávacího protokolu. Jedná se mě až o samotné odhlášení z trvalého bydliště, kde ve smlouvě máme uvedené: "Převodce se zavazuje ve lhůtě do 30 dnů ode dne podpisu Smlouvy odhlásit trvalé bydliště z bytu a totéž zajistí ve stejné lhůtě u všech osob, které s ním bydlí ve společné domácnosti." Sankce nám tam nějak chybí. Co přesně bychom se měli případně dožadovat? Nechci zase vypadat škodolibě právě. Na víc chtějí do smlouvy případně uvést i sankce z jejich strany, ale to nevím o co by se přesně týkalo.
Odpovědět
Dává se výše 10.000 - 20.000,-- Kč. Jenže si nedovedu představit, že to někdo jako fakt reálně vymáhá :-D Hlavně odhlásit budeš moci předchozí vlastníky i ty - na základě zániku užívacího práva.
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, tak to jsem nevěděl, že já jako nový majitel / člen družstva mohu odhlásit předchozí vlastníky. Přemýšlím, že pokud tohle jde aplikovat i na družstvo, kde se staneme členy a budeme moci vypovědět daného vlastníka, tak to bude v pohodě i bez nějakých sankcí, aby to nevypadalo zvrhle :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Na druhou stranu, není lepší, aby oni doložili nějaký doklad o odhlášení? Prostě chci mít jistotu a hlavně klid od případných problémů.
Odpovědět
@cevepe Ty jako majitel mas moznost odhlasit osoby, ktere nemaji zadne vlastnicke ani jine pravo a ani vztah k bytu odhlasit i bez jejich souhlasu. Jinak řečeno můžeš odhlásit osobu/osoby z trv.adresy, pokud pro ne zaniklo uzivaci pravo k bytu a a/nebo se uz v byte nevyskytuji. Proste das zadost na mestskem urade a je to. S tou sankci nevim, zda bys nejak pochodil. Ve vysledku je proste odhlasis a je to.
Odpovědět
Profilova fotka
A jak řešit případně to, že daný člověk i přes odhlášení z trvalého bydliště z bytu nebude chtít odejít. Prostě začne dělat problémy. Lze to také nějak ve smlouvě ošetřit?
Odpovědět
@cevepe jako že bys zaplatil a koupil byt a on tam pořád zůstával? :-. No tak to by asi šlo přes soud...ale nejsi trochu paranoik?:-D Nic ve zlém, taky jsem hodně opatrná..:-D
Odpovědět
Profilova fotka
Paranoa v tomto státě je bohužel na místě 8-( Ale když už smlouva, tak se informuji. Můžu mít k tomu různé doplňující své informace, tak zjišťuji co a jak se ještě dá v pořádku udělat. To víte, první bydlení, první vlastní domov, hypotéka na desítku let. Není to sranda :-D
Odpovědět
@cevepe možná nejlepší by bylo,kdybys podepsal smlouvu až v okamžiku, kdy budou všichni z trvalého bydliště odhlášení a hlavně vystěhovaní z bytu. Trvalé bydliště pro tebe není problém, nezakládá naprosto žádný nárok na užívání bytu. Horší je, když se někdo odmítá vystěhovat. Mělo by to jít snadno vyřešit přes soud, ale jen tehdy, pokud tam majitelé předtím bydleli oprávněně, na základě smlouvy. Pokud ne, naše zákony si s tím neumí úplně poradit a chce to pak dobrého právníka. Nebo si počkat, až viník vypadne z bytu a vyměnit zámky, tam je ale otázkou, zda za to nemůžeš být na soudu naopak napadnutý ty.
Odpovědět
@cevepe tak teď tomu nerozumím. Jde ti o odhlášení z trvalého bydliště (papírově) nebo o vystěhování z bytu (fyzicky)?
Odpovědět
@bayt @cevepe Trvalé bydliště sice nezakládá žádný nárok na užívání bytu, ale pokud ten, který má ve vašem bytě hlášené trvalé bydliště má na sebe uvalenou exekuci, tak vám tam může vklidu kdykoliv napochodovat exekutor a "oblepit" případně zabavit cokoliv z vašeho majetku a vy až zpětně budete muset prokazovat, že je to vaše a ne toho, kdo tam má pouze hlášené trvalé bydliště. V dnešní době celkem risk a pochybuji, že máte schované doklady na všechno co máte doma.
Odpovědět
@jizvo Ale já psala, že by si měl zajistit ještě před podpisem smlouvy, aby byli všichni z trvalého bydliště odhlášeni. Exekutor ti může napochodovat do bytu nejen u lidí, kteří mají v bytě trvalé bydliště, ale u kohokoliv, kdo ho tam sice nemá, ale byt alespoň občas užívá (nebo užíval). Tedy i kdybys nakrásně někomu trvalé zrušil a exekutor získal podezření, že tam i tak mohou být věci dlužníka, může do bytu vstoupit. Prokazovat vlastnictví se ale nemusí jen doklady, stačí svědectví.
Odpovědět
Profilova fotka
@jizvo Upřesním, dělám v tom asi guláš :-S Ve smlouvě je to, že na vyklizení bytu a sklepu má dotyčný 30 pracovních dní od podpisu smlouvy, kdy tomuto dni (nechápu jestli ke dni podpisu nebo předání bytu) .. si dotyčný i já opišeme stavy vody, plynu atd. a ode dne předání bytu budeme už řádně platit nájemné a inkaso. Při předání bude předávací protokol. Dále se tam píše, že dotyčný se zavazuje ve lhůtě do 30-ti dnů ode dne podpisu smlouvy odhlásit trvalé bydliště z bytu, což tohle také moc nechápu, když v prvním odstavci je 30 PRACOVNÍCH dnů a v druhém je to pouze jako 30 dnů. =-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
my měli 1000,- Kč na bydliště a služby...
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě upřesním, že si kupujeme družstevní byt - získáme tedy členství v družstvá. Do OV přejdeme až zhruba za 1-2 měsíce. Co myslíte, je ta smlouva (jak jsem psal o příspěvěk výše) správný nebo co si o tom myslíte?
Odpovědět
my máme přímo toto zakotveno v kupní smlouvě a je tam částka myslím 100 Kč za každý den kdy se nevystěhují.
Odpovědět
Profilova fotka
Co myslíte to uvedení pracovní dny a pak uvedení jen jako dny. Není to také nějaká blbost. Přeci jen pracovní dny jsou jen od pondělí do pátku a dny jako takové se berou i sobota neděle. Nejde mě právě do hlavy ta smlouva :-( Ve smlouvě je to, že na vyklizení bytu a sklepu má dotyčný 30 pracovních dní od podpisu smlouvy, kdy tomuto dni (nechápu jestli ke dni podpisu nebo předání bytu) .. si dotyčný i já opišeme stavy vody, plynu atd. a ode dne předání bytu budeme už řádně platit nájemné a inkaso. Při předání bude předávací protokol. Dále se tam píše, že dotyčný se zavazuje ve lhůtě do 30-ti dnů ode dne podpisu smlouvy odhlásit trvalé bydliště z bytu, což tohle také moc nechápu, když v prvním odstavci je 30 PRACOVNÍCH dnů a v druhém je to pouze jako 30 dnů. emoticon
Odpovědět
@cevepe Mě teda lhůta 30 dnů přijde dost dlouhá.
Odpovědět
@cevepe to si asi musíš ujasnit ty, kde skutečně je pro tebe nejzazší termín, do kterého chceš mít byt volný, jak ti v tom máme poradit my? Ano, 30 dní a 30 pracovních dní je rozdíl.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?