Koupě bytu se zahrádkou - pozemek 1/6 náleží k bytu

Dobrý den, mám dotaz týkající se koupě bytu se zahrádkou. Problém je v tom, nebo alespoň já to tak vidím... že celý pozeme, který náleží bytovce je rozdělen mezi byti a to 1/6 pro každý byt. To bych ještě brala.... jenže...zahrádka + parkovací stání + garáž (podotýkám, že garáž mají jen dva byty - už z toh odůvodu mi příjde, že 1/6 pro každý byt nevychází) není nikde zapsaná že patří právě k tomuto bytu. Prostě je to 1/6 společného pozemku a nikdo neřeší která. Je sice hezké, že si to obyvatelé dokázali rozdělit (žijí tam lidé cca 40-50 let věku už asi 30 let), ale má obava je především v tom, že člověk nikdy nevíte kdo nový se přistěhuje do bytovky.... z mého pohledu je k našemu vybranému bytu nejhezčí zahrádka ze všech plus máme navíc tu garáž...zkrátka se bojím, že by nový majitelé dalšího bytu mohli napadnout nás proč zrovna my máme tento kus pozemku atd.... nemáte s tím někdo z vás zkušenost? Byla bych moc vděčná za jakýkoliv názor!!!! Snad je z textu pochopitelné co je za problém :)
Odpovědět
Ještě jsem zapomněla dodat, že realtiní makléřka mi říkala, že by se to dalo samozřejmě ošetřit smlouvou, ale že by s tím museli souhlasit všichni majitelé všech bytů..že by to musel rozdělit právník / notář teď nevím za určitý poplatek.....a to já tedy pochybuji, že budou chtít vynaložit další peníze na cosi...co stejně funguje i bez nějaké smlouvy...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?