Pojištění stavby v jejím průběhu

V březnu začnu stavět a zajímalo mě, jak je to s pojištěním. Stavební firma je pojištěná, ale po předání etapy je už část stavby moje a pojistka stavební firmy by se na to nevztahovala. Sjednávali jste si pojištění, abyste svůj stavěný domek měli pojištěný?
Odpovědět
Profilova fotka
Ano, pokud by se stala nějaká nehoda, příp. přírodní katastrofa, aby bylo z čeho tu opravu zaplatit.
Odpovědět
Profilova fotka
@robertpok Když se staví na hypotéku, tak před prvním čerpáním se bance dokládá pojištění stavby. Přistupoval bych k tomu velmi podobně, i když stavíte za hotové. Jak to začne růst do výšky, tak pojistit. Nemusíte se pak dohadovat s firmou, kdo za to může a kdo má zaplatit škodu.
Odpovědět
Stavěli jsme na hypotéku a banka (KB) po nás pojištění nechtěla. Ale je fakt, že firma nám předávala až hotovou stavbu, takže vlastně všechno by šlo na pojistku firmy.
Odpovědět
Museli jsme doložit bance před 1.čerpáním, že je stavba pojištěna. Pojištění firmy nestačilo.
Odpovědět
Profilova fotka
Ano máme pojištění stavby i pozemku a všeho co je na něm aktuální pojistná částka je 3,6 milionu, až se dostaví tak se tato částka zvedne na hodnotu nemovitosti a pozemku což bude vyšší. A myslím že banka měla také podmínku. Máme čsob a s vyplácením pojistných událostí nemáme problém a to mám od nich více pojištění a vždy vyplatily.
Odpovědět
Také máme pojištěno, stavební firma i banka to měla jako podmínku. Ale i kdybychom nemuseli, tak bychom určitě pojistili. Máme také zatím na nižší částku a po kolaudaci přepočítáme a přidáme domácnost. Ono se to zdají peníze navíc za pojištění, ale stačí průvan, který rozbije okno nebo že vám někdo vytahá elektro kabely těsně před zásypem a máte zaplacenou částku za pojištění několikrát doma. Před stavbou si to člověk neuvědomí, ale když pak reálně na stavbu chodíte a vidíte kolik je tam každý týden prostavěno a co vše by se dalo zničit/ukrást, tak jsem ráda, že s pojištěním můžeme spát o trochu klidněji. U pojistky doporučuji porovnávat nejenom cenu, ale i jestli obsahuje třeba allrisk na okna, do jaké výše je krádež staveb.materiálu, jak musí být zabezpečený pozemek atd.
Odpovědět
@jozkakomosny No, tohle by byla zajímavá situace - kdyby stavební firma zkrachovala/neplatila pojistku (navykládat o pojištění vám můžou cokoliv), vy jste od banky čerpali hypotéku a dům zničilo tornádo.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?