Rezervační smlouva, jaké má mít náležitosti?

Hezký večer všem, chci se zeptat na Vaše zkušenosti. Je běžné vyžádat si, aby rezervační smlouva obsahovala např. podmínku takovou, že v případě že nedostaneme hypotéku bude nám rezervač. poplatek vrácen? Přece jen může se stát cokoliv a když by to nevyšlo kvůli tomuto problému tak za to my osobně nemůžeme. Tak jsem se chtěla zeptat zda jste takovou podmínku ve smlouvě měly? Dále se chci zeptat, zda je obsahem rezervační smlouvy i například služby, které RK v rámci koupě vykonává ... páč v inzerátu bytu bylo cena vč. všech právních úkolnů atd..tak zda trvat na tom, aby ty úkony byly vypsány? A poslední dotaz :) po podepsání rezerva. sml. se bude podepisovat kupní smlouva.... co když nám podmínky kupní smlouvy nebudou vyhovovat a oni nebudou chtít vyjít vstříc a podmínky upravit? Bojím se toho, že pak budeme tlačeny časem do kdy budeme kupní smlouvu muset podepsat.. Jak tomu předcházet? Např. RK tvrdí, že majítelka bude potřebovat měsíc až měsíc a půl na vystěhování...mě osobně to příjde moc kort když už má byt do kterého se chce přestěhovat... budu moc vděčná za Vaše rady a předání Vašich zkušeností!
Odpovědět
Dcera než podepsala rezervační smlouvu, měla k dispozici i koncept kupní smlouvy.Dcera se z původního bytu musela přestěhovat do týdne.
Odpovědět
Profilova fotka
My chtěli kupovat od Remaxu pozemek, a takovou formulku že když nedostanem hypotéku vrátí rezervační poplatek tahle realitka slibuje. No, smlouva podepsaná, zaplatili jsme 50 tisíc a hypo nedostali. Nakonec jsem napsala oficiální žádost o navrácení blokačního depozita a po menším cukání nám zálohu vrátili. Bylo to ale na 14 dní dohadů, takže já bych tohle určitě do rezervační smlouvy chtěla zanést.
Odpovědět
děkuji. Napsala jsem paní, že to tam chci...tak uvidíme co ona na to....Hypotéku nám dají to zjištěné máme, ale nikdy nevíte co se může stát...my jsme třeba hlavně odkázaný na to, že přítelovi bude ručit maminka....
Odpovědět
ahojky, přesně toto jsme v pátek řešili s přítelem v realitce. realitka nám to napsala do rezervační smlouvy, že pokud by hypotéka nebyla poskytnutá vrátí se rezervační poplatek:) určitě doporučuji na tom trvat
Odpovědět
Profilova fotka
No doporučuji si to pořádně ohlídat. My se už s realitkou přes 2 měsíce dohadujeme na znění kupní smlouvy. Chyba byla, že jsme je ze začátku nehlídali a návrh kupní smlouvy nám dali až po měsíci po podpisu rezervace. Takže určitě je nutit k tomu, aby ji dali už při podpisu. A pořádně je honit a hlídat, jakmile dostanou peníze, tak ztratí motivaci něco dělat...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?