Vrátí nám stavební úřad dokumenty po schválení stavby?

Chtěla jsem se zeptat. Když nám stavební úřad schválí ohlášení stavby, vrátí nám dokumenty, které jsme k tomu přiložili? Náš projektant nám totiž neřekl, že jim stačí od všeho jen kopie. Takže veškeré dokumenty ohledně energetiky, plynu, vody atd. má stavební úřad a mi nemáme nic.
Odpovědět
Profilova fotka
Domnívám se, že nevrátí. Tahle dokumentace musí být uložena pro kontrolu, případné nahlížení a samozřejmě na konci schválení užívání stavby. My jsme úřadu dávali jen kopie, nijak proti tomu neprotestoval. Vidím jedinou šanci - vyžádat si to tam alespoň na zkopírování...
Odpovědět
Profilova fotka
Nám stavební úřad celý orazítkovaný projekt vrátil současně s předáním cedulky stavba povolena.
Odpovědět
Profilova fotka
No jo, vlastně, jedno paré projektu nám vrátili. Ale vyjadřovačky apod. si nechali...
Odpovědět
Tak jsem si napsala na stavební úřad, napsali mi, že jim stačí kopie. Příslušné dokumenty opravdu zůstávají v archivu stavebního úřadu.Po vydání ohlášky nám vrátí orazítkovaný projekt a na naší žádost si prý veškeré dokumenty okopírují a originály nám vrátí spolu s projektem. Tak jsem ráda, že to takhle půjde. Kdybychom měli ještě jednou stavět, tak bychom se rozhodli pro jiného projektanta.Hůř jsme si opravdu vybrat nemohli. Děkuji za odpovědi.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme na stavební úřad předávali 3x orignál projektové dokumentace (jak na dům, tak přípojky) + na vyjadřovačky stačily kopie. První projektová dokumentace zůstala na stavebním úřadě pro kolaudačku, druhá projektová dokumentace se nám vrátila orazítkovaná a třetí poslal stavební úřad k nám na obec.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?