Otravná sousedka

Profilova fotka
Zdravím všechny, aktuálně žijeme v bytě, ale s přítelkyní stavíme náš "malý sen" ve vesnici kousek za městem, ve kterém žijeme. Jak to tak klasicky bývá, ještě před zahájením stavebního řízení jsme oběhli sousedy s projektem a získali souhlasy všech obyvatel, kteří s námi přímo sousedí. V tu chvíli se začala stahovat mračna. Začala na nás chodit udání a předvolání ke stavebnímu úřadu, že jsme něco nedodrželi, udělali špatně, porušili to a to.. Ani v jednom případě to nebyla pravda a po několika návštěvách stavebního úřadu se zjistilo, že vše děláme v souladu s projektem, aniž bychom cokoliv porušili. Zjistili jsme, že tato udání chodí od starší paní sousedky, kterou (dle slov úředníka) štve, že není účastnicí stavebního řízení, protože mezi naší a její parcelou je pozemek široký 3,5 metru. Tudíž nemá nárok jakkoliv zasahovat do naší stavby. Podotýkám, že tam nebydlí a jezdí pouze na víkendy! Nijak jí nestíníme, ani jinak neznepříjemňujeme její víkendové pobyty, protože její dům je od nás vzdálený dobrých 100 metrů vzdušnou čarou. Snažně vás prosím o radu, jak si s takovouto paní sousedkou poradit. Nenechala si to vysvětlit osobně, že nechceme problémy. Dokonce ani neřekla, z jakého důvodu nám hází klacky pod nohy. Obec ani stavební úřad s tím nemohou nic dělat, protože musí prošetřit každé udání. Rozhodl jsem se proti ní jít její vlastní zbraní a také ji udat za několik "zbytečností". Jenže jsem z města a nevím, co bych na ni mohl vytáhnout. Proto jsem přišel pro radu sem. Potřeboval bych poradit, co se na vesnici musí pravidelně dodržovat. Co o ní vím: 1) Má septik, ale nevím jak velký a zda ho podle nějaké legislativy pravidelně vyváží, protože tam nemá trvalé bydliště. Lze jí tam někoho poslat? 2) Podle katastrální mapy má na pozemku nějaký zastřešený objekt, který není v katastru zakreslený a má cca 30m2. Lze to udat? 3) Její dům je napojený na studánku, aniž by byla tato trubka někde zakreslená - stavební úřad ji nikde neeviduje. Sousedka se ale domnívá, že v hodně starých mapách zakreslená bude. To celé vím, protože nás varovala, abychom ji při zřizování přípojek nepřekopli. Hned mi bylo jasné, že pokud ji překopneme, pak to není náš problém. Nechce se mi ale volit tak drastický způsob a zajímá mě, zda tu nezakreslenou přípojku nějak nahlásit? Máte nějaké další návrhy, jak paní sousedce ukázat, že pokud chce dělat bezdůvodné problémy, pak se budeme bránit? Vím, že tato "válka" mezi námi je směšná a bezpředmětná. Bohužel se nám to sousedce nepodařilo vysvětlit. Přeci jen bychom rádi měli dobré sousedské vztahy po tom, co se nastěhujeme. S paní sousedkou ale nejspíše nikdy dobré nebudou. Děkuji za každou radu!
Odpovědět
@jiri_martinek Nemá to smysl, stejně tím ničeho nedosáhnete. Ignorujte ji a doufejte, že až budete mít postaveno, zklidní se. Nebo opravdu máte zapotřebí se taky chovat jako staré pako?
Odpovědět
Bože, kolik vám je?? Tohle není žádné řešení problémů a jen se snižujete na její úroveň. Spíš bych se domluvila s úřadem, jak to dál řešit, je to nebude také bavit věčně, takže bych to ještě chvilku vydržela a ono to ustane,buď od té paní samotné nebo úřad to začne sám odkládat anebo ignorovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@snalinka Kdyby Vám házela klacky pod nohy už druhý rok, taky vytečete. Úřady nám na to neřekly nic.
Odpovědět
Profilova fotka
@milanq Nemám zapotřebí chovat se jako děcko. Dejte mi konkrétní radu, kromě ignorace. Nemohu ignorovat něco, co trvá již druhým rokem a já si musím brát propustky z práce, abych chodil na úřad podávat vysvětlení. Mám to 1 hodinu cestu z práce..
Odpovědět
@jiri_martinek Vy si opravdu myslíte, že tím protiudáváním se paní zklidní a Vy už si nebudete muset brát propustky??
Odpovědět
Ja vam rozumim, my az kdyz se nastehovali zacalo peklo, postavili jsme mezi nama dvoumetrovy betonovy plot a je klid, sousedka uz k nam nevidi Ale neoplacejte zlo zlem, ignorujte ji, ono ji to snad vasem prestane bavit😉👍🏻
Odpovědět
omyl
Odpovědět
Profilova fotka
omyl
Odpovědět
@jiri_martinek podobný problém tady kdysi řešil @fotrtom a nakonec na to už šel jako ty. Soused jim stavbu blokoval pár let. Co si vzpomínám, tak nakonec si zjistil, že souseda králíkárna je postavená na černo a po letech bylo vydáno stavební povolení aniž by soused nebo sousedka podali nějakou námitku. Více by k tomu řekl on, ale už se tu moc nevyskytuje.
Odpovědět
@jiri_martinek Napadá mě snad ještě jedna věc: Pokud máte ze stavebního úřadu jednoznačně doloženo, že si paní naprosto a opakovaně vymýšlí, podejte na ni stížnost k přestupkové komisi, že se dopouští přestupku proti občanskému soužití podle § 7 odst. 1 písm. c) čl. 3 a 4 zákona č. 251/2016, o některých přestupcích ("Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že úmyslně naruší občanské soužití tak, že se vůči jinému dopustí schválnosti, nebo se vůči jinému dopustí jiného hrubého jednání" ). Paní bude předvolána, bude své chování muset vysvětlit a i když asi nedostane pokutu (může dostat jen napomenutí), mohlo by to být dostačující, aby se zklidnila. Ale může to naopak probudit ještě větší válku... A poznámka na závěr: Opravdu u Vás úřad nikdy nenašel naprosto žádnou chybu?? Nemá paní malinko v něčem pravdu? Protože snad neexistuje stavba, kde by bylo vždy a vše v pořádku...
Odpovědět
Profilova fotka
@milanq To je super zpráva! Nevěděl jsem, že něco takového jde. Opravu u nás nikdy nic nenašli. Jednalo se o banality jako "dům je příliš blízko hranici pozemku", "sesouvá se vám pozemek na obecní cestu" (máme svahovitý pozemek), "nemohu projet kvůli vašemu napojení na obecní cestu" a tak dále.. U všech těchto udání byl přítomný starosta i úředník ze stavebního úřadu. Vždy paní sousedku vyvedli z omylu. Největší hloupost, za kterou nás udala byla, že kvůli vibracím, které způsoboval bagr u nás na pozemku jí v místnosti, kde zrovna seděla praskla zeď, spadla na ni omítka a málem z toho šoku dostala infarkt. Ve druhé místnosti pak měla vypadlé topení. Po zkontrolování statikem bylo vyloučeno, že by s tím souvisely vibrace, protože její dům je příliš daleko a topení bylo špatně uchyceno. Samozřejmě. Není vše 100% v pořádku, proběhly změny, které jsou ale spíše v domě a nejsou zapsané v projektové dokumentaci. Do toho ale ona nemá šanci vidět. Naopak se nás snaží nachytat na věcech, které jsou zkrátka obhajitelné. Opravdu si nevíme rady a nechápeme, co ji k tomu vede. Díky ní nás na stavebním úřadě dobře znají a máme mezi sebou takový uvolněnější vztah. Zkusím s nimi probrat to podání stížnosti ohledně občanského soužití. Děkuji za radu!
Odpovědět
Profilova fotka
@candat Chápu, nechci dělat zbytečné zle a dusno, ale už vážně nevím co si počít. Neustálé běhání na úřad mě nebaví.
Odpovědět
Článek se načítá
@jiri_martinek věřím, nikdo si nechce dělat zbytečné problémy. Jen jsem si při tvém problému hned vzpomněla na @fotrtom. Přeju ať je brzo klid.
Odpovědět
@jiri_martinek bohužel, máme také problémy se sousedem a docela vám závidím, že můžete alespoň stavět. To že budete někoho někde udávat, ničemu nepomůže a stejně na ty úřady budete dál běhat.
Odpovědět
Profilova fotka
@jiri_martinek
Odpovědět
@jiri_martinek Pokud to chápu dobře, stavba běží a ona podává nesmyslné stížnosti?
Odpovědět
Vše je individuální. Stejná medicína na někoho zapůsobí jako červený hadr na býka a někdo dá již pokoj. Znám 3 případy kde byl stejný problém. Ve dvou pomohlo zajít za dotyčnými, slušně se zeptat na jejich prohřešky a byl klid. Ve třetím mu to prý bylo jedno a tak oznámení. Dostal postih a již byl klid. Pokud je opravdu pravda, co říkáte, já bych použil jejich metodu. Nic tím neztratím. Ale je to velmi individuální a paušálně to nelze říct. Neberte to jako radu, ale spíše můj pohled a mé řešení situace. Myšleno je to tak, že pokud opravdu háže nesmyslné klacky a vy máte vše v pořádku. Pokud jsou její námitky oprávněné.... 🤔 Ale to musíte vědět vy. .
Odpovědět
Taky jsme měli sousedku udavačku, bavila se tím, že udávala lidi ve vesnici. Měli jsme všechno v pořádku a na stavebním úřadě už je to přestalo bavit a zjistili, že má paní garáž postavenou na černo😂 tak jí napálili pokutu a už je klid. Na tyhle lidi nic jiného neplatí.
Odpovědět
Jako jestli už stavíte a ona nepřestala, tak bych ji udal na stavebním úřadě ohledně té černé stavby. Alespoň budete mít chvíli klid, než si to ona vyřeší a možná přestane.
Odpovědět
@jiri_martinek Bod 3 je docela hodně fatální, podat podnět na vodohospodářské úřady ve vaší lokalitě.
Odpovědět
Chápu vás. Jsem laik, ale hledala bych něco jak bylo výše uvedeno to občanské soužití, "stalking". Podat na ní trestní oznámení či na obecní úřad taky určitě něco lze. Zvážila bych klidně návštěvu advokáta, sice to něco stojí, ale ušetří vám to nervy. Třeba by stačila přávě výzva advokáta, že porušuje xy a pokud nepřestane podáte na ní nějaké udání u kterého ji hrozí abc.... Pokud by nepřestala, fakt ho podat. Já bych se spíš bála u oplácení stejnou mincí, že si znepřátelíte dané úředníky, které to budou muset vyřizovat. Jak jste psal, každý podnět musí prošetřit. Teď u nich máte kladné body, to se někdy hodí.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?