Zlín a okolí. Jak se vám tu žije?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky! :-) Jak se vám žije ve Zlíně a jeho okolí? Kde stavíte nebo bydlíte? Máte byt nebo domeček? Nový, starý, zrekonstruovaný, ... ? Těším se na Vaše příspěvky. :-)
Odpovědět
@mochenkaa Zdravím kompletni rekonstrukce cca 1 1-5 milion bez pristavby vnitrek a venek mi delali 700 tisic marekrocky@seznam.cz
Odpovědět
Profilova fotka
@marekrocky My jsme si dělali rekonstrukci půldomku sami a najímali jsme si jednotlivé řemeslníky a vyšlo nás to do 800 tis. (veškeré rozvody, okna, dveře, nové beton. podlahy, omítky, sádrokartony, koupelna, plovoučky, střecha, zateplení a obklad cihel. páskem apod.). ;-) Také jsme nepřistavovali. Můžu se zeptat co jsi měl v těch venkov. pracech, že Tě to stálo 700 tis. :-o
Odpovědět
Ahojte, jsem ze zlínského kraje, i když krapet dál, ze Vsetínska. Teď bydlíme v pronajatém domku, chtěli bychom stavět svůj, ale nemůžem sehnat hezký pozemek za slušnou cenu. Popravdě ani hezký pozemek za vyšší cenu ]-( Tak začínáme koukat po něčem k rekonstrukci. Teď se chceme jít podívat na jednu kostku, stáří 30-40let, plochá střecha... a vůbec nedokážu odhadnout co a za kolik může být potřeba zrekonstruovat. Takže bych přivítala nějaký podrobnější rozpis kolik jste za co asi utratili? Zatím jsem to viděla jen zvenku, tak je mi jasný, že by byla třeba nová okna, zateplení, fasáda, ale nevím, jestli u tahle starých domů jsou třeba nový rozvody el., omítky a tak? Kuchyň, koupelna, podlahy, to je samozřejmostí... A jestli střecha může být v dobrým stavu? Dík za každou radu.
Odpovědět
Profilova fotka
@nelinkav Známá koupila takovou kostku za 3 600 000 a do rekonstrukce dali 1 500 000...také na Vsetínsku.
Odpovědět
Profilova fotka
@nelinkav to samozřejmě záleží dům od domu, ale u 40 let starého domu, pokud tam jsou pův. rozvody, tak bych určitě dělala vše nové! Resp. bydlení si děláte na dlouhou dobu, tak ať za deset let nemusíte bourat udělané ;) Střecha se obvykle dělá na 20 let (nové materiály by měly vydržet i déle), teď mluvím o ploché střeše... také záleží na tom, jak jsou na tom trámy, často se musí měnit :-( No omítky... náš domeček prošel rekonstrukcí v 70. letech a omítky měl v dobrém stavu, tak jsme natahovali většinou jen fajnové. Jinak je tvá otázka příliš obecná, vemte si s sebou na prohlídku domu někoho kdo tomu trochu rozumí ;)
Odpovědět
Uf, to pak strašně mrzí, že za ty prachy nemá nový dům :-| Když sehnat pozemek je fakt šílený... Přesto děkuji, Kirik :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nelinkav Jak uložím děti, napíšu víc.
Odpovědět
Bobule, dík za odpověď, se střehou jsi mě moc nepotěšila :-| Jinak mně je jasný, že mi takhle neřeknete, že bychom do toho museli dát milion nebo dva:), tak budu ráda, když tu napíšete, kolik jste tu tak do toho museli dát vy, teda hlavně za co, abych si udělala aspoň zhruba představu. Jinak na prohlídku půjdem prvně asi sami, abychom to zkoukli, jak moc by se to muselo vevnitř přeorganizovávat, příp.na další kolo vezmem odborníka. Jen se teď děsím, že i tak nám spousta věcí nedojde, a pak se budem divit i ušima:) I když už teď mi přijde, že je jedno, jestli je barák starej 30 nebo 70 let, že se to beztak musí dělat skoro nový :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@nelinkav Ty rekonstrukce jsou vždycky nákladné, často slýchám od lidí, že bylo lepší barák celý zbourat a postavit na tom pozemku novostavbu. Ti známí, o kterých jsem psala, kopili takto drahou kostku ze 70.let, protože byla přímo ve městě, v takové vilkové ulici, docela pěkné místo. Když šli na obhlídku, bývalý majitel tam ještě bydlel, takže všude měli nábytek. po koupi a vystěhování původního majitele zjistili pravý stav nemovitosti. Zdi byly za nábytkem plesnivé, zcela chyběla jakákoliv izolace, bohužel i hydroizolace, takže mají po každém větším dešti ve sklepě bazén. Po zbourání nějaké příčky se jim propadl strop...zjistili, že je vyplněný jen nějakou slámou. Museli měnit okna, bourat příčky, koupelny nové, schodiště nové atd. Ve finále se vyšplhali na závratnou sumu a barák vlastně nic moc...pořád je to taková ta kostka ze 70. let s malinkatým pozemečkem (pár metrů za barákem). My máme za tu částku 3 600 000 poměrně velkou novostavbu v nízkoenergetickém standardu, velmi dobře zaizolovanou, okna s trojskly. Do rekonstrukce starého baráku bych šla snad jen v případě, že bych ho koupila za babku a uvažovala bych i o jeho úplném zbourání, pokud by nebyl v dobrém stavu. To hlavně v případě, že by byl na moc pěkném místě, s pěkným pozemkem. No jo, je to obtíž dnes sehnat něco pěkného a nepředraženého.
Odpovědět
Profilova fotka
@nelinkav My jsme opravili půldomek a už teď přemýšlíme o něčem větším... nejdřív jsme chtěli opět rekonstruovat, ale pokud se povede sehnat hezký pozemek, tak jdeme raději do stavby. Vidím to z vlastní zkušenosti i zkušenosti známých :-) Jo a střecha, bez výměny trámů tak 50 tis. ;-)
Odpovědět
Moc jste mě nepotěšily se zkušenostma, i když jsem si to takhle nějak představovala :-N Ale teda sláma ve stropě domu ze 70.let, to je hustý :-p Tak uvidím, co uvidím, až to zkouknem na živo. Předběžně jsme s mm domluvení, že do toho půjdem, jen když nás to něčím moc nadchne. Názor na rekonstrukce jsem měla přesně takový, jak Kirik, jedině kdyby to bylo levný a vyplatilo se zbourat. Leč pozemek hledám přes 4 roky a nic. Pravda, nehledám pořád nějak intenzivně, hlavně proto, že mm se současný status quo měnit nechce, ale roky ubíhaj (ehm, asi jen mě:)), plánujem druhý dítě, tak by bylo fajn, mít konečně něco svýho. Pozemky se prodávaj prakticky jen a jen v těch nových přílepkách na městě, prakticky takový satelity, ale hned nalepený. Žádná sláva, do města daleko, většinou není ani chodník do centra a ještě za to chtěj kolem milionu ]-( No, a ještě se teda sem tam prodává něco levnýho v romský čtvrti. Poslední možností pak je jít někam na kraj, ale zas na samotě jsem teď a už mi z toho hrabe. Jsem náročná, co?:) Btw.kirik, baráček máte hezkej, ale fakt se vejdete do 3,6mil? Mně přijde strašně obrovskej. Stavíte svépomocí? Právě z toho nárůstu ceny mám strach i u novostaveb. Švagrová se nakonec vklínila na celkem dobrý místo ještě mezi domy, ale tím, že to měli ve strašným hrbu se původní plány na domek za cca 3mil nutným selopodsklepením apod.vyhouply přes.4mil...
Odpovědět
Profilova fotka
@nelinkav Taky jsme se divili té slámě ve stropě, vím, že byly takové stropy před válkou a moje babka to měla v bytě i z 50. let. Bývalý majitel byl malíř pokojů, barák všelijak látal asi z toho, co si kde po stavbách nakradl. Stavba tomu odpovídala. Náš barák není zas tak velký, jak vypadá, to dělá ta přilepená garáž...samotný barák je na půdorysu 9x10 m. Do 3,5 m bychom se měli vlézt. Hrubá stavba i s těmi vysokými základy proti vodě (jsme u potoka) a střecha s měděnými doplňky vyšla asi na 2 mega a v interiéru si moc nevymýšlím, stojím nohama na zemi. něco se nám vrátí ze Zelená úsporám. Hrubou stavbu nám postavila parta zedníků, střechu taky firma, zbytek tak nějak látáme svépomocí.
Odpovědět
Článek se načítá
Ahoj, jsem tady nová a ráda bych se přidala. Rekonstruujeme dům ve Hvozdné (za Zlínem). Chtěla jsem se zeptat, můžete doporučit dobrou firmu na platová okna? děkuji moc..
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Profilova fotka
Ahoj. Doporučí někdo bytového architekta ze Zlínska? :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?