Robotický vysavač - Vaše zkušenosti

Zdravím Vás, ráda bych rozjela (možná spíše obnovila) diskuzi co se robotických vysavačů týče. Chtěla bych Vás požádat o objektivní zhodnocení těchto elektrických udělátek, pokud je doma máte. A chci opravdu objektivní, pokud nejste spokojeni, tak žádné chlácholení 🙂. Za nás, pokukuju po Xiaomi mi robot vacuum - se značkou Xiaomi jsem spokojená, nechci do toho narvat desetitisíce (na takové investice jsem zase docela skeptik a opatrná), co se týká sw a hw stránky se mi přístroj hodně líbí a cena je více než příjemná. Osobně nechci 2v1, protože jsem nenarazila na nikoho, kdo by 2v1 měl a řekl mi "když robot vytře, já už rozhodně nevytírám". Z tohoto pohledu je pro mě i investice do dražšího, který vytírá, prostě vyhozené peníze, protože pak stejně půjdu a jednou za čas to budu muset vytřít sama. Jediná obava je trošku z toho, že jsem dlouhovlasá a mám dlouhosrstého kocoura, jak to kartáč a štětiny zvládnou - rozhodně počítám s pravidelnější údržbou přístroje, přece jenom ty vlasy a chlupy se rády do takových udělátek cuckají 🙂.
Odpovědět
Profilova fotka
My máme tento https://www.roboticky-vysavac.cz/symb.... Ano, umí i vytírat ale tak to člověk nemusí používat. Jsem dlouhovláska, máme psa, jednoho dlouhosrstého králíka a jednoho normálního. Zvládá to naprosto v pohodě a jsem ráda, že jsem do něho šla. Máma má taky tento a má mainskou mývalí kočku, má dlouhé vlasy a nestěžuje si. Stačí po každém úklidu vyčistit a je to. 🙂
Odpovědět
My máme https://www.roboticky-vysavac.cz/xiao... Po myčce nejlepší pomocník v domácnsoti a na vytírání si nemůžu stěžovat - za půlrok používání jsem vytřela obyčejným mopem jednou, protože světe div se - on to fakt celkem dobře vytře. Jsem ráda, že jsem si nekoupila jen vysavač, ale 2v1.
Odpovědět
@nicorodriguez já mám 2 roky ten starší (bez vytírání) a mamce jsme kupovali ten novější (dražší) s vytíráním. Obě dvě jsme maximálně spokojené, ale obě máme obří plochy na vysávání a málo nábytku. Rozdíl v nich je taky ve výšce, kterou jsou schopni přejet - s50 přejede prahy 2cm vysoké, což ten můj nezvládne (mamka je má, já ne). Mají trošičku jiný systém vysávání. S 50 mě osobně přijde, že vysává to samé místo 2x a trvá jí to trochu déle, ale to je jenom můj pocit... Mamka s ním i vytírá a je spokojená, ale má takovou tu lesklou starou plovoučku, na které je vidět všechno a řekla bych že celkem v klidu. Rozhodně lepší výsledek, než když jsem to doma vytírala já :-D Já mám dlažbu a na tu bych to vytírání asi nebrala... Jinak já jsem maximálně spokojená a už bych bez něj nechtěla být :-) vlasy mě padají strašně moc a mám je dlouhé a samozřejmě se namotávají na kartáč, ale žádná hrůza... jednou za čas vezmu nůžtičky a odstřihnu je a vyčistím komplet vysavač. Mamka má taky kočku a konečně nemá nikde chlupy. Takže obě dvě spokojené.
Odpovědět
@kekita Ono ty chuchvalce chlupů od kocoura byly takový hlavní důvod, proč jsem nad tím začala uvažovat. Máme ragdolla, v budoucnu přibude nejspíš ještě jeden a to už je fakt znát - teďka na jaro bude pelichat jak on, tak i já a přijde mi, že i kdyby člověk lítal se smetákem každý den, tak ty chuchvalce tam prostě pořád budou. My osobně budeme mít doma lino a co se týká fleků, upřímně, on občas udělá nějaký i ten kocour ... a pak chlap (v kuchyni! 😄) děsně rád totiž vaří, ale ono je to pak jak po výbuchu nejen na lince, ale i pod ní. A jsou to takové fleky kolikrát, na které nejlíp vzít napařovací mop a horkou vodou to čistit. A představa, že mi ten vysavač přejede na nějaký chutný flek a pak tou samou hadrou s flekem jezdí po celém bytě sem a tam ... no, nevím 😕
Odpovědět
@kekita pocituješ na něm nějak opotřebení za ty 2 roky? Co se výdrže baterie (má sice kolem 5 tisíc mAh, ale přece jen 2 roky už jsou nějaká doba), nebo kvality štětečků nebo kartáče týče? Případně objevila jsi nějaký jeho nedostatek za tu dobu?
Odpovědět
Tak my mame znacku Neato a tez maximalni spokojenost. Bylo pro nas podminkou, aby zvladl vyluxovat alespon 120m v jednom kuse a byl vyskove tak, ze zajede pod gauc. Prostor si mapuje mopoci laseru, aby vedel kde vysavat a na apce se da naplanovat prostor, kam ma jet a kam ne, no a samozřejmě ho tak můžu zapnout treba i z prace. Dneska to uz tak ma asi kazdy druhy, myslim. Mame ho uz nejaky ten rok a ceny byly asi tenkrat vyssi, takze stal asi 20tis. Zvire nemame, jen ja dlouhé vlasy a neni proble. Jednou za cas vlasy odstrihnu. Fakt velka spokojenost, moc dobry pomocník a porucha zatim zadna! :-)
Odpovědět
A u nás teda baterka asi žádný rozdil. Stále vysaje barak v kuse. Rekla bych, ze je tak přes 3 roky stary.
Odpovědět
@nicorodriguez baterka možná trošičku klesla, ale nedokážu posoudit, ptž vždy vysaje přízemí bez problémů. Jediný problém, co občas mám je ten, že jednou za čas prostě po vysávání neskončí - nevím, jestli to špatně vyhodnotí a vysává pořád dokola, dokud mu nedojde baterka a s vybitou baterií špatně hledá základnu... Ale stane se to tak jednou za měsíc-dva. Jinak vysávám opravdu 5-6x do týdne, takže už si svoje odsloužil a opravdu moc pomůže. Za ty peníze (teď stojí cca 6 tisíc) je to nejlepší koupě 8-)
Odpovědět
@kekita ahoj, muzete mi poslat ten typ co mate? uz mam robzone cca 3 roky a jeste bych jeden nahoru do patra. Te nas i "vytira", ale po 3 letech je baterka uz pomalu na vymenu, ale i tak jsem s nim moc spokojena, vysava bezvadne. Pokud stoji 6000 ten co mate, tak bych ho s klidným srdcem koupila jako druhy vysavac. diky
Odpovědět
@fyii pokud se nepletu, kekita ma ten, ktery jsem napsala v hlavnim prispevku 😊.
Odpovědět
@nicorodriguez diky,mrknu na nej
Odpovědět
Osobně nechci 2v1, protože jsem nenarazila na nikoho, kdo by 2v1 měl a řekl mi "když robot vytře, já už rozhodně nevytírám"... Už jsem tady! Nevytírám! 😄 Eventuálně, jednou za dva měsíce. Ale podle toho jak je voda špinavá, není to potřeba. Jednou týdně vytření míst. Kam se vysavač nedostane, co zabere asi 10 minut. Samozřejmě pokud spadne na podlahu nějaký fuj, řeší se to klasicky hadrem a ne poslat tam vysavač, ať se s tím popere .Mám Symbo xBot 5 pro. Mop má pumpu ne prosazování, což je lepší. V aplikaci mám 3 krát v týdnu vysávání, 2 krát pustím mop. Bydlím u cesty takže hodně prachu. Jinak mám dlažbu a malý koberec který i se stolkem na mopování oddělávám. Přijdu z práce a je čisto.
Odpovědět
Článek se načítá
Pardon Odeslal jsem to dvakrát.
Odpovědět
@fyii mam ten xiaomi mi robot vacuum a na heurece jsou od 6200... jeste bych popremyslela nad tim novejsim s50, ptz treba pred vanocema byl v akci v lidlu kolem 8500 a to uz se me nezda takovy rozdil. Kdyz jsme ho kupovali mamce, tak stal nejlevnejsi cca 12000...
Odpovědět
@kekita diky, koukam na ten.novy s50, jakmile bude za tech 8500 tak ho koupim, jen to musim pohlidat
Odpovědět
@fyii ja si myslim, ze to bude jeste klesat, ptz ten muj jsem kupovala v te dobe kolem 10..
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?