Jak moc se novela stavebního zákona dotkne "ohlášek"?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Jak moc se novela stavebního zákona dotkne "ohlášek"? Platí pro ni vše co doposud? A jaké jsou nyní poplatky?
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@hanik.s jo..zatím jsme měli ůplné stejné zkušenosti s povolením ohledně bourání..děsím se toho, co po nás budou chtít , když budeme chtít ohlášku..
Odpovědět
@jitulkaka jeden technický dotaz - Ty jsi státní úředník nebo se kolem toho stavebního úřadu jen motáš?
Odpovědět
Profilova fotka
@nemec To není technický dotaz, ale osobní :-D
Odpovědět
Chtěl bych se zeptat,jelikož chseme stavšt a unas se děla novy uzemni plan a pořad není u konce,tak chci požadat o stavbu hosp.budovy a udělat aspon letos zakaldovku.A příští rok požadat o zmenu uživání před dokončením, na domek.Je to tak možne provest a jake by byly poplatky za hosp.budovu dle noveho stavebniho zakona.diky.
Odpovědět
@jitulkaka No technický je toho směru, že pokud státní zaměstnanec v pracovní době věnuje svůj čas internetění místo práce na tom, za co je z našich daní placen.. To rejpnutí mi nedalo s ohledem na to, jak tu hájíš pilný úřednický aparát, který si zaslouží, bychom do něj sypali ještě víc, protože pracují do roztrhání těla :)
Odpovědět
co mne napadlo... změny ve stavebním zákoně o poplatcích je jedna věc, a víte taky, že když se přestěhujeme, že zaplatíme i za zrušení trvalého pobytu? budou větší daně, zdraží se nergie atd atd.,.. takže když vememe v potaz kde co, co člověku jen sníží příjem a přitom si chce splnit svuj sen, tak nechápu jitlkaku , proč tak obhajuje státní návrhy, že zas až tak moc se nic nenavýší když všichní ví, že ano a to dost ve všech směrech,.
Odpovědět
Mohla bych se Vás zeptat, zda se dá na netu najít nový ceník pro rok 2013??
Odpovědět
http://zpravy.idnes.cz/od-ledna-se-zv...
Odpovědět
@janicka006 Děkuji :))
Odpovědět
Jak se změní poplatky za stavění Stavební povolení pro rodinné domy: nyní 300 Kč/ nově 1 000 Kč Stavební povolení pro bytové domy: nyní 1 000 Kč/nově 5 000 Kč Stavba garáže do tří míst stání: nyní 300 Kč/nově 1 000 Kč - za čtvrté a další garážové stání se nyní platí 150 Kč/nově to bude 500 Kč s tím, že maximálně může úřad chtít 5 000 Kč Stavební povolení pro přístavky a bazény nad 40 m²: nyní 1 000 Kč/nově 500 Kč Stavební povolení k administrativním komplexům, nákupním centrům apod.: nyní 3 000 Kč/nově 20 000 Kč Vydání kolaudačního souhlasu: nyní v sazebníku není/nově 1 000 Kč Úřední šetření v místě stavby - v pracovní době: nyní 100 Kč/nově 500 Kč za každou započatou hodinu - mimo pracovní dobu: nyní 150 Kč/nově 1 000 Kč za každou započatou hodinu - o svátcích a víkendech: nyní 300 Kč/nově 2 000 Kč za každou započatou hodinu Kompletní soupis nových poplatků najdete zde ve sbírce zákonů. Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/od-ledna-se-zv...
Odpovědět
Profilova fotka
To je mi rozčarování. Kolega přiběhl s očima navrh hlavy. Kůlna bude 20000 a vůbec všechno o několik set procent nahoru ! Hrůůza. První myšlenka byla ...á panáček asi koukal na Novu, kde vystresovaný reportér přeháněl. Tak jsem si řekl, kouknu co na to diskutující. A ejhle, diskuze na toto téma. Trochu té histerie a do toho vstoupí jitulka, která to myslím dost jasně a konkrétně objasní a dostane čočku, že je státní úředník a kdesi cosi. Myslím, že flákač a nemec nezvládli roli slušného diskutéra. Ještě něco vám řeknu. Když jsem se dal do RD, chodil jsem na tzb-info. Témat spousty, příspěvků taky, jenže problém byl v tom, že tam diskutovali z 80% muži. A 80% diskuzí skončila bud nekonečným dohadování2, 3, 4 aktérů, mimo téma, mnohdy v osobní rovině. A dnes jsem prvně viděl tento nešvar i tady a to se mi tu tak libí(lo). Omlouvám se, že to bylo taky od tématu.
Odpovědět
@maramara Tak za 1) Já vyjádřil svou dlouholetou zkušenost. Je to jako s některými spoluobčany - nejsou všichni špatní, ale převažující část dělá ten společenský převažující názor. A že někdy lze opravdu hovořit o obstrukcích... Za 2) Jako první jsem byl napaden já, pak jsem na to reagoval pouze jednímposměšným příspěvkem. Zarazilo mě, jak někdo obhajuje poplatky, které sám nemusel platit. Omlouvám se za to přirovnání, ale přišlo mi to, jako by beznohý obhajoval zdražení bot. Nedomnívám se, že by mé příspěvky byly jakkoliv vulgární nebo urážející. Vše bylo v rámci slušného vychování. A za 3) Příspěvky ostatních vychází také dle mého z vlastní zkušenosti. Rád bych upozornil, že spousta z nás tu z docela jasných důvodů přichází do kontaktu se státní správou a díky stejným důvodům nepatříme mezi hospodské tlučhuby, kteří z principu nadávají na vše.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Když budeme stavět rodinný domeček, kolik a za co budeme platit při ohlášce??
Odpovědět
@siera To by mne take zajimalo. My jsme tento rok staveli na ohlasku a platili jsme pouze poplatky spojene s katastrem. Jinak vse na SU bylo zdarma...
Odpovědět
Profilova fotka
@linee no já jsem právě nikde nic ohledně poplatků k ohlášce nenašla..nebo v tom jen neumím hledat, když dělají všechno tak přehledné a na první pohled jasné.. :-N ..
Odpovědět
my na ohlášku taky nic neplatili a jediný poplatek který asi budu muset uhradit je, že máme samostatnou garáž a za volně stojící objekt právě chtějí cca 1600kč... jinak nic, krom běžných poplatků,jako je radon, odbor dopravy (sjezd z obec. cesty na pozemek) enereg.stítek .
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?