Nelze splnit připomínku stavebního úřadu

Dobrý den, K lednu příštího roku dojde ke schválení nového územního plánu, který můj pozemek změní ze zastavitelné plochy s funkčním využitím bydlení čisté na plochy lesní. Proti novému územnímu plánu jsem podal namítku, která byla zamítnuta. O novém územním plánu již bylo rozhodnuto (včas jsem nereagoval na informace uvedené na úřední desce). I přesto se pozemek pokouším zachránit pro výstavbu RD a napadají mě dvě možnosti, jak tuto situaci řešit. 1. Co nejrychleji podat žádost o stavební povolení i za předpokladu, že mám na vyřízení necelé 3 měsíce (projektovou dokumentaci atp. mám hotovou), s očekáváním, že stavební povolení bude vyřizováno vůči aktuálně platnému (nikoli změněnému) územnímu plánu. Narážím zde ovšem na problém, že stavební povolení bude zamítnuto z důvodu nedodržení minimální vzdálenosti RD od sousedního lesa (absolutní výškovou bonitu stanovenou majitelem sousedního lesa nezvládnu dodržet kvůli malé velikosti pozemku). Setkal se někdo s podobnou situací? Je nějaká šance, jak i přes negativní stanovisko stavebního úřadu/ majitele sousedního lesa získat stavební povolení? nebo 2. Žádost o stavební povolení nepodávat a s odstupem pár let podat žádost o změnu územního plánování - pokud vyřeším problém s AVB sousedního lesa, tak je to teoreticky průchozí, jelikož se můj pozemek nachází v zastavěné části města (všude okolo jsou rodinné domy). Pokud problém s AVB nevyřeším, vracím se zpět k prvnímu bodu. Dá se získat stavební povolení na pozemku, který nesplňuje odstup stavby ve vzálenosti absolutní výškové bonity sousedního pozemku? Možná někdo řešil podobnou situaci a mohl by poradit. Děkuji!
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od mikes_1:

Dobrý den, K lednu příštího roku dojde ke schvá…
@mikes_1 Myslím, že z tohoto není východisko, že povolení nedostanete. Ale zkuste oslovit @milanq, ten je na tyto věci odborník.
Odpovědět
Mel jsem neco obdobneho, sprava lesu zamitla stanovisko na stavbu, odvolani nepomohlo, mel jsem i od pravnika nejake argumentace. Nakonec to dopadlo, ze na pozemku stala mala chata(kolna) - 15m2, vybudovana v 60-70 letech. Nechal jsem zpracovat pasport a stavba se zapsala do katastru. Pote znova pozadano o stanovisko s tim ze na pozemku jiz nejaka stavba je a proto neni duvod nepovolit novou. Urednikovi se toto obchazeni zakona moc nelibilo, ale po nekolika navstevach a otravovani z moji strany nakonec stanovisko bylo souhlasne. Nevim jake mate odstupove vzdalenosti, ale vetsinou kolem 20-25m souhlasy davaji. Ja mel 11-12m. Kazdopadne bez souhlasu stavbu nepovoli. Muzete se potom odvolat v uzemnim rizeni a cela vec jde k nadrizenemu organu, coz je krajsky urad ten bud zamitne nebo povoli. Celou vec jsem resil zhruba rok, byl to boj, ale nakonec uspesny. Jeste nutno rici, ze ja resil stavbu na rekreacni objekt. Na stavbu RD to bude urcite mnohem prisnejsi a urednici budou nekompromisni. Pokud by vas cokoli zajimalo napiste soukromou zpravu, v tyhle problematice toho vim dost.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?