Přípojky_realizované na černo

Dobrý den, mám opravdu špek, nevím,zda jste se s tímto někde někdo setkal. Pozemek je vybaven elektro pilířem, je zde teplovod+přípojka - to vše OK. Dále u pozemku na hranici končí přípojky vody a kanalizace - zaslepené bez šachet. A teď!...v roce 2004 zde investorská firma (s velkými pákami s městem) vybudovala infrastrukturu - vodovodní řad a kanalizační stoku, chodníky, hlavní komunikaci. Prodala následně městu a nyní je vlastníkem chodníků a komunikace město a stoky a řadu VAK....nicméně firma udělala i přípojky (odbočky) z řadu na pozemky..před pozemkem jsou fyzicky i ty hrnky (šoupata)....ale vypadá to že papírově neproběhlo nic...protože k těm přípojkám neexistuje žádné územní rozhodnutí nic. Takže když se budu chtít připojit k vodě a kanaliz. tak VAK po mně vyžaduje PROJEKT vodovodní a kanalizační přípojky...divila jsem se proč, když přípojky tam k hranici jsou, a že tedy já nechci dělat přípojky jen se připojit jako domovní rozvod, že přípojky už tam jsou, co že po mně chtějí projekt..jenže jsem zjistila, že VAK chce projekt přípojek proto, protože ve svých plánech je zakreslené nemá, ale přitom všichni tam ví, že ony ty navrtáky v zemi jsou, ale prostě nebylo to dotaženo, stavěly se bez územního souhlasu zřejmě protože, že investorská firma jde ruku v ruce s městem a všichni tedy mlčí...dokonce v technickém podkladu VAK vyžadují, abych se napojila na stávající navrtávku, kterou zmiňují, že fyzicky tam je. Když jsem chtěla vidět dokumentaci na městě jak to vlastně vše bylo, bylo mi řečeno, že tuto dokumentaci nemohou najít! Je to celé divoké, město prý této firmě jde ve všem na ruku. Na SÚ kde vydávají územní rozhodnutí mi řekl úředník, že přípojky jsou zakreslené v mapách GIS - což jsem ověřila a je to tak. Takže VAK je zakreslené nemá a v GIS jsou - je toto vůbec možné????Do zapisu v GIS není nutný žádný územní souhlas aby se tam zakreslily?????Firma která ty přípojky takto asi tedy podle všeho načerno postavila ale vyžaduje po každém kdo se chce na tyto navrtávky u své hranice pozemku napojit jakési odstupné (stovky tisíc) ale já nevím za co vlastně..jestli za souhlas s napojením na jejich přípojku??? (jinak navrtávka je k řadu, který je už ve vlastnictví VAKu) ale když není na ně územní rozhodnutí, tak přeci nemohou nikde vystupovat jako vlastníci! Proč tedy žádat o jejich souhlas s napojením.. Nebo ano to se vyžadovat bude? Nevím, zda tedy udělat jako projekt nové přípojky, s územním souhlasem, díky tomu VAK vlastně zapíše do plánů tu co tam opravdu fyzicky je..jenže například u komunikace je zákaz do ní jakkoliv x let zasahovat, takže když se budu tvářit že budu kopat nové přípojky, tak s tím musí souhlasit veškeré instituce a mohou říct, že tam nic kopat nemůžu a nebo jestli zavřou oči a budou vědět,že prostě jen zlegalizuji stávající navrtávku....já opravdu nevím??? Poradíte někdo co s tím...nebo kde se na co informovat? Na VAku???? na městě??? Rozhodně nechci platit té vyděřačské nekalé firmě to je amorální až na půdu. Vedle soused navíc ani tu přípojku nemůže najít a tedy i hrozí, že pokud jí nenajdou bude muset asi dělat protlak a fakt se fyzicky napojovat s čímž jsou spojené zase nemalé náklady. Pozemek je prodáván jako komplet zasítovaný, pan majitel ho ale zdědil již dávno před tím, než se vůbec v této lokalitě začala nějaká infrastruktura budovat...říká,že je zasítován a tomu nastavuje cenu, jsem to já kdo ho oslovil se zájmem nikoliv on, takže u něj na cenu nějak stlačit díky této "nepříjemnosti" nemůžu. Poradíte prosím?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?