Vrtaná studna - krok za krokem

Dobrý den, máme od obce koupený pozemek. Bohužel bez vodovodu. Budeme provádět vrtanou studnu. Na hledání vody jsem tam měla pána. Dohromady 3 prameny. Poohlížím se po nějaké firmě v okolí Karlových Varů (za tip budu ráda 🙂). Teď jak dále pokračovat? Mám si sehnat někoho, kdo mi udělá projekt a sežene potřebná povolení, nebo to nechat na dané firmě? A mám co nejdříve zažádat o připojení elektřiny. Abychom po provedení studny mohli zapojit čerpadlo? Předem moc děkuji za jakoukoliv odpověď 🙂
Odpovědět
My jsme si nechali nacenit od tří firem (Ústecký kraj) a vybrali - chlapíci přijeli, našli vodoteč, nechali jsme na nich i vyřízení dokumentace a povolení. Nejprve se musí zpracovat hydrogeologický posudek. Přidávám od nich postup - jsou 2 možnosti, ceny jsou jejich konkrétní. Nějakou dobu to vyřízení potrvá, tak mezitím můžete zařídit tu elektřina, bude se hodit 😉
Odpovědět
Super děkuji. Domeček bude dřevostavba na klíč. Teď ještě váhám nad tím, jestli vrtat studnu dřív, než se začnou kopat základy. Jestli nemůže dojít k nějakému poškození. Plus to, že když to dělá firma na klíč, tak určitě budou mít svůj stavební rozvaděč....Tak jestli mám jít na ČEZ, nechat si namontovat hodiny. Nebo se to vše řeší, až když je vyhotoveny projekt a podle toho se zajistí i přívod elektřiny :/
Odpovědět
Profilova fotka
@gocovkaveru vodu urcite zacni resit co nejdriv, presne jak je uvedeno o prispevek vyse to vyrizeni vsech papiru nez muzes oficialne cerpat trva dlouho (u mne to bylo cca rok) papirove muzes cerpat az po doreseni vsech papiru, fyzicky lze samozrejme vodu cerpat hned jak tam je, ale neni to legalni no a elektrina to je pripad taky sam pro sebe, pokud tam neni ani privedena je to klidne i na rok a pul, pokud tam pilirek a privod je, tak je to rychly
Odpovědět
Děkuji moc za odpověď. Elektřina je tam přivedená. Jen musím s firmou pořešit, jaké připojení zvolit (spotřebiče, elektrokotel ). Vím, že dříve se udělal zkušební vrt a pak se to dalo udělat jako studna. Nevíte, jestli to stále jde? Zatím stále hledáme nějakou slušnou firmu......tu elektřinu jsem tam chtěla co nejdřív hlavně z důvodu toho, že se čerpáním voda čistí. Nebo? Chápu to dobře. Že nejdříve je projekt a povolení? Známí mají studnu a tam projekt vyhotovili až po vyvrtání studny. Takže jsem z toho už úplně zmatená :/ Děkuji moc 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@gocovkaveru ti známí to nejspíš dělali dřív. V tomto ohledu se předpisy dost často mění a buzerace téměř každým rokem narůstá. Ano, nejdřív projekt a povolení. Se zkušebním vrtem bych si radši nezahrávala, abys nedostala nařízeny nějaké podmínky pro zkušební vrt, který bude zkontrolován, a vrt se pak bude muset předělat na standardní, což bude také muset být zkontrolováno, a stojí to nemálo peněz. Jestli najdeš někoho na vyřízení povolení (vyřizuje se na vodoprávním úřadě) a ten nebude dělat i vrty, tak ty firmy, co jenom vrtají, jsou takové, co pendlují po celé ČR. Jedna taková vrtala studnu i nám. Pokud bys to nevyřešila, napiš do IP
Odpovědět
@esmeralda2 Casto se to dela tak, ze se provede vrt a soubezne s tim se rovnou udela studna. V ramci jedne akce, kvuli cene samozrejme. Spravne to neni, ale pokud vas nekdo neuda, mohlo by to projit.
Odpovědět
Super, moc dekuju za reakce. No jsem na to vše zvědavá. To je obštrukcí 😀
Odpovědět
Profilova fotka
Mělo by to jít dvěma cestami, viz příspěvek od norah32 - buďto se udělá první průzkumný vrt, který se pak převede na studnu v rámci stavebního řízení, tj. nemusíte čekat na povolení vrtat (ale můžou s tím být komplikace např. možné zamítnutí a nutná likvidace vrtu), nebo se jako první zpracuje hydrogeo posudek a projekt, a až po vydání povolení se vrtá... My šli druhou cestou, a pokud byste sháněla někoho právě na zpracování projektu a vyřízení povolení tak můžu doporučit pana Ing. Žáka z Plzně (spol. Zakra) - perfektní komunikace a rychlost, navíc příznivá cena 😉 Vrtat se pak chystáme až během stavby domu, tzn. budeme mít zvlášť firmu pouze na realizaci vrtu, na doporučení od kamaráda.
Odpovědět
Jeee moc děkuji. Mám kontakt na nějakou paní skrz vyřizování všech věcí okolo.... Povolení, projekt. Tak snad to nějak půjde. Teď ještě najít slušnou firmu na vyvrtaní 😩
Odpovědět
Profilova fotka
@gocovkaveru ja mel cestu pres pruzkumny vrt a pak papirove prevedeni na studnu, papiry jsem vsechny nechal vyrizovat, stacilo mne kdyz jsem sam resil papirovani baraku urad kolem vrtu mne delal Petr Cizek (pusobi v Praze) je to skutecne odbornik, ale pokud chcete rychlost tak je uz to starsi pan 🙂
Odpovědět
Děkuji moc za informace. Papírování kolem baráku bude taky výživné :/. A tak je to firma na klíč, tak snad to bude vše ok.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?