Zahradní domek - povolení

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den všem z MS, koupili jsme stavební pozemek cca 2000m2, zastavitelná je polovina, zbytek musí zůstat zahrada. Dům plánujeme stavět až v roce 2022. Ale tento rok bychom si tam rádi pořídili alespoň zahradní domek (cca do 15m2), který by tam už pak zůstal. Bude na to nutné povolení od SÚ? Pokud si ho budu chtít postavit na té zastavitelné ploše? Na té zahradní, nezastavitelné, to zřejmě nejde? Zastavitelnost je možná do 40%, počítá se z celé plochy pozemku, nebo jen z té části zastavitelné? Děkuji, případně upřesním
Odpovědět
1
2
@puhelin Je to oplocené jen od sousedů, my plot nemáme, z venku to působí jako jeden pozemek. Kromě dvou nájezdů ze silnice a dvou sloupků. Využitej je jen jeden.
Odpovědět
@atilius No, sam asi vnimate, ze to neni uplne v poradku. Ale kdyz to tam postavite v dobre vire, ze to k vasemu domku patri, asi z toho tragedii nikdo delat nebude.
Odpovědět
@puhelin No, jsem to na začátku netušil a pak jsem právě někde našel, že zahradní domek jen k domu. Co by obnášelo to zlegalizovat?
Odpovědět
@atilius Je to jen bouda, bez topeni, hyginec. zazemi, neobyvana? Pak staci uzemin souhlas. Zkreslite to v meritku do vyseku z katastralni mapy (google: nahlizeni do kn), okotujete, vc. vzdalenosti od hranice se sousednimi pozemky, popisete vysku, material. Pak pozadate vlastniky o sdeleni existence jejich siti u vas na pozemku - online v ramci portalu (obvykle elektrika, plyn, optika) nebo obvolate (vodarny, kanalizaci, atd.,) jak existenci zjistite.
Odpovědět
@geodett Neni to tak dlouho, co tu nejaka instituce dronem pocitala kusy zvirat na pastvinach. Stari manzele dostali pokutu za nepriznane kusy ovci. Nema uz katastralni urad taky nejakou obdobne podlou vychytavku? Vim, ze chodi s ortofoto snimky, ale to chozeni je prece tak otravny...
Odpovědět
@puhelin jj, fakt jen bouda. Super. Díky. To by nemělo být zase tak komplikované. Nějaký konstrukční náčrt je potřeba? Jde o to, že svoje skicy mám, ale nejsou to rozhodně žádné výkresy.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin netusim jestli uz dosli tak daleko, ale myslim ze jim staci hodit ortofoto na katastralku a jdou najisto, nebo spis odeslou nejdrive dopis, tak to probihalo pred par lety u nas na chalupe v zemedelstvi jde o dotace takze tam se to hlida zrejme vice - sledovani ze satelitu jestli se seka trva ve spravnem obdobi to uz funguje dlouho
Odpovědět
@atilius No, alespon aby to bylo podle pravitka 🙂 Ale neni potreba to mit od projektanta, v tom je to super ulehceni.
Odpovědět
@puhelin Rukou na čtverečkovaném papíře. No, jako já se v tom vyznám, ale ostatní teda nevím. To abych něco nakreslil. Nebo to už teď vyfotil a okotoval. :D
Odpovědět
@geodett Jenze z ortofoto prave neni moc videt, co to ve skutecnosti je. Kdyz to bude za domem vyskladane drevo, prikryte tabuli plechu, z vrchu to vypada jako stavba, ale neni.
Odpovědět
@atilius A to je samo domo, nebo kupovany vyrobek? Ze by od toho byl prospekt. Ale v te katastralni mapce = situacni vykres to mit musite kazdopadne.
Odpovědět
@puhelin Tak situační výkres je to nejmensí. To oměřím a zapíšu. Nebo to musí dělat geodet? Jinak je to samodomo.
Odpovědět
Článek se načítá
@atilius Geodet by to pak zameril, az s tim pujdete na katastr. To je druha faze.
Odpovědět
@puhelin Díky moc!
Odpovědět
@atilius Nic sloziteho to neni, vidte. A budete to mit z krku.
Odpovědět
@puhelin To já ani nemyslel, že to bude extra složité, spíš jsem s tím nepočítal. :D
Odpovědět
@atilius Tak muzete pockat, jestli to po vas nekdo bude chtit resit.
Odpovědět
@puhelin Tak jsem si to poznamenal do úkolů - co s tím a jak to vyřešit, že je to řešitelné, ale nespěchá to. :D
Odpovědět
@atilius Treba se to v tom nove planovanem zakone uz neobjevi.
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius pak by ses ještě mohl zamyslet, jestli ten druhý pozemek budeš chtít někdy prodat, a jestli ne, můžeš že 2 pozemků udělat 1, pak bys to měl u svého domu
Odpovědět
@esmeralda2 Jo, to je asi taky řešení. Prodat ho neplánujeme....akorát občas se plány mění. :D
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett NJ, ale pak bude nějakej zaměřování a ejhle... Bude po prdeli 🤷‍♀️
Odpovědět
Profilova fotka
@ellendos 2m to mít nebudeme, možná tak 20cm od stodoly souseda. On má totiž zeď sdodoly a to je náš plot
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?