Kovový zvuk/meluzína při větru, plochá střecha. Co s tím?

Dobrý den, prosím o radu, už jsem zoufalá. Vždy při větru je v domě (novostavba, řadovka, je to z kopce dolů, takže vždy je jeden dům asi o půl metru výš než druhý) slyšet kovový zvuk/meluzima/varhany/foukání na flasku, je to ale kovové a hraje to, má to více tónů. Není to slyšet při vyhlednuti z okna ani na střeše, pouze v domě. Není to slyšet ani u větráků vzduchotechniky. Střecha je plochá s vyvýšenou atikou okolo, na které vede svazany hromosvod po celém obvodu a je svázany na všech domech dohromady. Komín od kondenzačního plynového kotle je plastový, pak jsou tam 2 plastové vývody nevím na co a dva plechové od vzduchotechniky. Dívala jsem se, že hromosvod se dotýká jen toho komina, co je plastový a hromosvod není nejvyšší objekt na střeše (podle mě je to špatně). Pán ze vzduchotechniky nám zkrátil ty plechové komíny a dal tam plechovou klapku (ta teď je slyšet v digestoři, jak klape). Zkoušeli jsme komíny od vzduchotechniky zalepit sáčkem do koše, i další 2 komíny nad náma, pak jsme je zkusili obalit rucnikama, aby vítr nenarazel do toho plechu a nic nepomohlo. Nevíte, čím to může být? Je to vice slyšet na straně k zahradam, v horním patře, zrovna v dětských pokojích. Je to tak slyšet, že se toho dcera bojí a já to slyším přes špunty do uší. Je to slyšet i při menším větru, samozřejmě zvuk je slabší, ale slyšet to jde. Je to vždy při nárazu větru. Na straně těch pokojů vede dolů hromosvod ukotveny do zdi. Ve spodním patře je to ale slyšet minimálně. Prosím o radu, developer to nechce moc řešit... A jsem z toho fakt zoufalá. Přidávám pár fotek. Díky moc za každou radu.
Odpovědět
Není v tom vedení ještě nějaká další klapka např. s lopatkami, takže se při protahování roztočí? Nebo nemáte společné odtahy s dalšími byty? Může to protahovat od jiných a dělat neplechu. A slyšíte to spíš u vývodů jako digestoř, nebo přes okno či zeď zvenčí? Jinak tu klapku, která cvaká, vyměňte za extra těsnou RSKW, či nějakou takovou alternativu. Má těsnění a magnet a úplně se uzavře.
Odpovědět
Dobrý den, děkuji za reakci. Právěze máme u ventilátorů ty magnetické silikonové klapky, takže ty už nebouchaji, jen ta plechová nahoře v komíně, ty budou měnit. A nejde to slyšet přes vývody vzduchotechniky, digestoř, větráky, nic, jen jakoby v prostoru domu, více na straně zahrad. Je to slyšet spíš jakoby ze střechy.
Odpovědět
Nerozumíte někdo hromosvodům? Taky by mě zajímalo, jestli jsou správně udělané. Hromosvod není nejvyšší částí na střeše, jsou to ty komíny a je to nějak divně posvazovane k sobě a přitom to není pevně ukotveno.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
mě zaráží že se vám tam drží voda!
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Dobrý den, Mám naprosto stejný problém, duní mi v bytě při větru a je to už zcela za hranou snesitelnosti, vyřešila jste nějak problém prosím ? Děkuji
Odpovědět
My to máme taky a od začatku, s tím nic se nenadělá, nám to sviští kolem oken, jak se láme větr.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@david_evropejsky bohužel nevyresila. Každý vítr, a u nás fouká pořád, máme meluzinu, je to děs, ale asi si budeme muset zvyknout :/
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?