Střešní krytina Tondach Stodo - recenze

Krásný den střecháčci, zvažujeme na naší střechu krytinu Tondach Stodo. Na netu jsem ale narazila na znepokojivé recenze ohledně zafoukávání sněhu pod tašky. Náš dům stojí na kopci (500 mnm) a dost u nás fouká, tak máme z toho obavy. Střecha ve tvaru T a sklon 38 stupňů, klasická sedlová. Máte někdo tuto tašku a jaké jsou vaše zkušenosti? Děkuji.
Odpovědět
Hezký den sokil, máme také klasickou sedlovou střechu (půdorys 10 x 7 m). Při rekonstrukci střechy v roce 2007 jsme zvolili Tondach Stodo 12 (tmavě hnědá barva) a ťukám, zatím nemáme sebemenší problém. P. s.: U nás se také občas přežene pořádná vichřice... Hodně štěstí při výběru!
Odpovědět
@kjr super, to ráda slyším. Děkuji za recenzi. Ps: zrovna včera ta vichřice stala za to ;-)
Odpovědět
Ahoj, když jsme řešili střešní krytinu, tak jsme z toho také měli obavy. Každopádně Váš sklon 38°by měl být v pořádku, Tondach jako bezpečný sklon uvádí 30°. My máme valbovou střechu s úhlem 25°, pokryto máme sice jednu sezónu, ale se žádným zafoukáváním problém nebyl. Jen nám při tomto sklonu musel pokrývač udělat pár opatření navíc, protože jsme se nenacházeli v bezpečném sklonu pro tuto krytinu :-)
Odpovědět
Problematické jsou pouze sklony 25° a níže, v kombinaci s nevhodnou difuzní folií. Váš sklon je v pohodě. Když k tomu dáte DT Mono, nebo lepší, tak se nemáte čeho bát. My jí máme na sedlové střeše při skolnu 25°a je v pohodě.
Odpovědět
Děkuji všem.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
@sokil co jste nakonec vybrali prosim?
Odpovědět
@jajinka121 nakonec creaton, je v podstatě stejná jako stodo
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
Profilova fotka
Zdravím všechny, mohu poprosit o reálné fotografie střechy s krytinou STODO 12 v měděné engobě? 🙂 A vy co jí tedy máte, můžete se podělit o zkušenosti s mechem. děkujiii Daniela
Odpovědět
Profilova fotka
@danielacz mrkněte ke mně do alba, máme Stodo v měděné engobě....s mechem bohužel neporadím, ještě nebydlíme, tašky jsou na střeše asi třičtvrtě roku
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj děkuji a ještě někdo?🙂))
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Někdo v okolí Příbrami, Berouna kdo má Stodo 12 v měděné engobě? Děkuji
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
TONDACH Stodo 12 z vlastní zkušenosti nedoporučuji. Máme černou glazuru Amadeus a tašky nesedí v zámcích a teď navíc po třech letech co je máme tak jsou neskutečně špinavé - a to byly nedávno pěkné lijáky a stejně jsou stále špinavé. Takže je zcela zbytečné vyhazovat peníze za glazurované tašky, stačí koupit jakékoliv obyčejné, výsledek bude stejný. Jsme touto taškou fakt zklamaní.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@danielacz máme taky stodo 12 měděnou engobu ... pořád se mi líbí, pořád nebydlíme, špinavá už trochu je, ale máme okolo pole a dost u nás fouká ... mám fotky v albu Očistec 😁
Odpovědět
Profilova fotka
@danielacz koukala jsem na ten mech... drží se nám jen zespod tašek viz foto 😉 střechu máme nejmíň 8-9 let a nijak ji nemyjeme 😁
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?