Vazníky - přesah střechy

Zdravím všechny, je tu někdo, kdo má realizovanou sedlovou vazníkovou střechu a podhled má šikmý, jak je znázorněno na obrázku červenou čárou? Rád bych udělal podbití pomocí palubek, ale nechci mít detail jako na druhém obrázku. Díky všem.
Odpovědět
Sedlovou mám ale ne vazníkovou. Ten detail se ale asi řeší stejně, palubky se dají nad trámy, musí se pak ale deskami nadstavit zbytek trámů až k hřebeni.
Odpovědět
@tomas_kohler my mame, ale ted nejsme doma. Muzu pripadne behem tydne vyfotit vic zblizka nebo se zeptat manzela na detaily,pokud vas zajima.
Odpovědět
My máme desky pod trámy zespoda, tak aby je nikdo neviděl, normálně se to na ně zespoda připevnilo a na latě, která vede z konce trámu zpět do zdi kolmo
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas_kohler Máme mrkni ke mě do alba 😉
Odpovědět
Díky všem za odpovědi. U trámové střechy je to jednoduché a jasné. Problém podle mě vzniká u vazníků a přechodu na šítový přesah. Ten je tvořen tzv. žebříkem, který zkrátka potřebuju překrýt (viz konstrukce na obr.). @jarin1 : Vypadá to perfektně. Tohle řešení mám v projektu, je to za mě, co se týče vzhledu, to nejlepší. Bohužel, po brutálním zdražení KVH vychází příložky, vaznice a pozednice na rozdíl 170k (oproti standardním vazníkům), a to je prostě moc. Svépomoci jsem se pustil do základů i zdiva, ale na střechu si prostě netroufám.
Odpovědět
@jarin1 muzes mi prosim rict kolik jsi delal sedlo (presazeni) krokve na pozednici? Diky 🙂
Odpovědět
@tomas_kohler myslim tohle
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas_kohler Klidně si troufni.. já jedu od základů celý dům sám samozřejmě s rodinou, ale převážně to mám vše na starosti plus zkušenosti táty který dělal celý život na stavbách a stavěli domy. Jinak když jsem viděl výkres vazníků jak mají být zavětrované tak jsem se pořád obával toho jak to tam má být a nějak sem se do toho nechtěl pustit ale pak když jsme ty vazníky tam namontovali a provizorně zavětrovaly tak jak to máš před očima tak ti to docvakne jak to má být a ono to tak vychází takže opravdu se toho neboj pokud jsi zručný a šikovný a cítíš se na to a máš za sebou dozor tak se toho neboj. Celou pokládku a zalaťování jsem také dělal sám a výsledek je ušetřených 170 tisíc za práci , od uložení pozednic, montáž vazníků, osedlání příložek a krokví po montáž difúzní folie, zalaťování a následná pokládka krytiny. K tomu sedlu když vezmu ty příložky, tak tam jsme to snižovali od horní roviny vazníku čili horní pásnice o 24 mm tak aby palubky které jsme šroubovali shora příložek byly v jedné rovině s vazníky, takže uložení dole na pozednici vycházelo cca 30 mm plus mínus, výška těch příložek a i štítových krokví je 160 mm. Takhle to firma Kasper navrhla a upravila konce vazníků tak aby se to mohlo takto zapustit, vše jsem s nimi jak telefonicky tak emailem řešil. Ty to budeš muset udělat podobně dle tloušťky palubek které budeš nejspíš dávat také, pokud tedy chceš mít krokve(příložky k vazníkům) takto viditelné. Mě doporučil truhlář tloušťku právě těch 24 mm, jako mohli tam být slabší cca 19 mm i když nic nenesou ale přeci jen nechci aby se to začalo nějak kroutit, je to venku tak proto. Co se týče sedla štítových krokví tak tam jsem to zapouštěl víc o 1/3 výšky krokve, jak z důvodu skrytého sedla tak z důvodu většího zatížení na krokev než u těch příložek i když ty jsou ještě přišroubované na třech místech ale nesou jen váhu přesahu střechy což je cca 650 mm a navíc ty příložky jsou celkem 2000 mm dlouhé a tedy 2/3 uložené na vaznících kvůli tlaku krytiny aby se to vyrovnalo. Takže proto jsem ty štítové krokve uložil více jelikož nesou prakticky 500 mm přesahu krytiny na délku krokve 6200 mm. Jinak doporučím si vše dobře promyslet pač chybu uděláš jen jednou a pak to stojí čas, nervi a peníze to pak předělávat. A co se týče ceny KVH a BSH tak to ti opravdu nezávidím, my je objednali a po cca 5 týdnech to zdražili na nehoráznou sumu. Takže to už je na vás jak se rozhodnete. My to chytli dobře takže rozhodnutí bylo jasné ačkoliv i tak střecha byla o pár tisíc dražší o proti rovným podhledům ale za cenu toho že by se nám to nelíbil a na tu vesnici se tohle hodí více. 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas_kohler Ještě k těm KVH a BSH , bral jsem to proto protože máme vazníky od Kasper který mají vše ze suchého čtyřstranně ohoblovaného a tepelně opracovaného řeziva, tudíž jsem nechtěl kombinovat mokré a suché dřevo právě kvůli tomu aby se to nekroutilo a nepracovalo to. Takže pokud máš vazníky s klasického katrového řeziva tak můžeš ty trámy (krokve a příložky) dát také z pily a vyjde tě to o dost levněji. Jen vidím že ty máš na výkresu žebříky po stranách což my takto nemáme jak vidíš máme tam štítové krokve. Takže se to bude blbě kombinovat a nějak esteticky zakrývat ve štítu. Ale to už musíš vědět ty co chceš.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?