Zateplení pultové střechy_dotaz

Profilova fotka
Dobrý den - chystám se zateplit pultovou střechu na rekonstruovaném domku a tápu, jakou izolační vatu zvolit. Aktuální skladba střechy je beton, písek/štěrk a na tom pásy asfaltové lepenky - dům z 50tých let. Mám dřevěné hranoly ze kterých vytvořím na střeše rastr, do kterého vatu nacpu, pak záklop a na to PVC folie. Díky
Odpovědět
Napište komplet složení ze strany interiéru. Pod tím betonem nemáte žádnou tepelnou izolaci ? Nezdá se mi, kombinace štěrk a na tom asfaltové pásy. To je spíše opačně. Jde o to, že pro Vaši skladbu je velice vysoká pravděpodobnost, nebo spíše jistota, že budete mít problémy s kondenzací vlhkosti na spodní straně záklopu.
Odpovědět
Profilova fotka
Diky za rychlou reakci! Pokud vezmu složení ze strany interiéru, tak je to: SDK parotěsná folie izolační vata (pouze 100mm) betonový strop a pokračujeme venku: betonový strop štěrkopísek - nebocotosakraje 2x vrstva IPA Je to přístavek - veranda - s plochou střechou. Rád bych proto tento přístavek zateplil když je málo vaty vevnitř - z důvodu už tak nízkých původních stropů. Ideální se mě proto zdá k izolaci další vata 100 - 120mm ale z venku. Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@ondra_knif vata se z venku nedává, ale je k tomu určený střešní EPS 100S. Je o něco pevnější než klasický fasádní. Většinou se dělá zakázka a řeže se to na spádové klíny na míru podle střechy. Na takový EPS se pak standartně kotví např Fatrafol a nebo lze dát samolepící asfaltový pás a na to do kříže natavit střešní asflatový pás. To už je podle financí.
Odpovědět
@ondra_knif souhlas s @slamer. To je standardně používané řešení až na to, že by pod ashaltovým pásem neměla být tepelná izolace. Pro Vaše složení je klíčové, jak máte kvalitně udělanou parozábranu. Pokud je ideální, je to teoreticky v požádku. Ideální ale určitě není. Vy plánujete přidat dalších 10cm izolace. Vzhledem k tomu, že máte pod asfaltem tepelnou izolaci, bude mít asfaltový pás kondenzační teplotu. Pokud vlhkost projde prvním parotěsem, zkondenzuje na asfaltovém pásu. Z tohoto důvodu by jste měl navýšit izolaci nad asfaltovým pásem. Teoreticky by jste měl mít pod asfaltem max 1/4 celkové síly izolace. Vy plánujete 1/2. Případně asfaltovou izolaci zruště, ale pak musíte mít pod horním záklopem větranou mezeru. Pro Vaše složení tedy dáte mezi trámy izolaci, na to paropropustnou folii, svíslé kontralatě a teprve na to záklop.
Odpovědět
Profilova fotka
Za mně je pro vás nejelegantnější řešení viz odkaz https://www.krytiny-strechy.cz/aktual...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?