Opět popraskané stropy v dřevostavbě - jak řešit?

Dobrý den v září jsem zde zadávala dotaz,že nám praskl strop v ložnici a uklidnila jsem se, že je to normální, že se to stává. Prasklina byla opravena a po 14 dnech opět prasknul strop, pár centimentrů dál, tentokráte po celé delce stropu a prasklina je mnohen větší. Včera jsem si všimla, že praskl strop i v celé délce v šatně a z půlky v obýváku. Je to opravdu normální?? Firma se k tomu staví ta, že si to sedá, přijede, opraví a je to oka... zde je můj dotaz z minula: http://www.modrastrecha.cz/forum/stro... Všem děkuji za jejich čas a rad.
Odpovědět
Mate SDK strop?
Odpovědět
Máme sádrokartonový strop.
Odpovědět
Profilova fotka
Dívala jsem se, že bydlíte teprve od února... První rok je praskání ve dřevostavbě opravdu zcela normální, děje se to i ve zděném domě. Nám bylo doporučeno provádět záruční opravy až po roce, protože dům stále pracuje, takže raději počkejte do příštího roku a po zimě si to nechte vše opravit.
Odpovědět
@jahooodka Děkuji Vám za uklidnění a vydržím. Přeji hezký den
Odpovědět
Taky nam praskl jeden SDK strop. Chybela tam paska. Potom co se tam dala je to ok. Mate na spojich pasky?
Odpovědět
Děkuji za info- to nevím- pozjistím... nám už praskly stropy ve všech místnostech, v ložnici 2x
Odpovědět
@jahooodka Musím prudce nesouhlasit s tím,že praskání stropu a čehokoli jiného je obvyklé i u novostaveb z cihel - nic takového.máme postaveno z Porothermu 44 a nikdy nikde žádné praskliny!!
Odpovědět
Profilova fotka
@catle Tak to máte štěstí. Jinak to ale opravdu je celkem běžný jev ... v bytě v novostavbě první rok-dva stěny pracovaly a sem tam se nějaká prasklina objevila. Co mám známe v domech, tak to měli obdobně. Naopak znám lidi, kteří v dřevostavbě neměli jedinou prasklinu (doufám že na tom budeme obdobně). Takže rozhodně bych nehledal problém jenom v tom, že je to dřevostavba.
Odpovědět
Praskáni může ovlivnovat spoustu věcí. Záleží třeba na jakém podloží máte postaveno, jaké jsou základy apod. A potom to JE i NENÍ běžnou věcí. Každopádně první rok se tak děje u spousty staveb. My máme to štěstí, že po 2,5 letech není nikde ani trhlinka (dřevostavba). U dřevostavby se sedání často provejuve trhlinkama v rozích. My máme všechny rohy překryté flexipáskou a tudíž není nic vidět. Švagr po 9 letech stále nějaké trhliny objevuje - stojí na "vodě", a má zděnou stavbu. Mohu vědet kdo Vám stavěl dům? Chvílemi to u Vás tedy vypadá dost "nepovedeně".
Odpovědět
@alexxa007 koukněte třeba tady: https://www.youtube.com/watch?v=9SK91....... Dělal jsem si SDK sám, ale v ložnici jsem na to zapomněl a zrovna to tam prasklo :-) Navíc na Vašem prvním obrázku se jedná 100% o spoj dvou desek. Podle mne si u Vás ulehčili práci a pásku nedali...
Odpovědět
@alexxa007 bydlíme v dřevostavbě a taky se nám objevily po nastěhování praskliny. Svislé ve spojích farmacellu, především nade dveřmi a vodorovné v rozích u stropu. Nejdřív jsem jančila, teď už jsme se hodili do klidu. Firma se k tomu staví seriozně. Zatím jsme žádnou neopravovali, uděláme to až v rámci reklamace příští rok, 3. rokem užívání domu.
Odpovědět
@fotrtom Stavitelstvi Kaspar z Borohradku, meli vyborne recenze.... momentalne resime i plisen v dome http://www.modrastrecha.cz/forum/mont...
Odpovědět
Článek se načítá
@jakuda Tak jsme byli jedni z těch štastnějších,třebas i proto,že jsme nechali barák přes zimu vymrznout a stěhovali jsme se vlatně až v srpnu. Ale chudák Alexaa,ti toho mají nějak neúměrně moc teda,je mi jí líto.
Odpovědět
@fotrtom A což teprve ta fotka,co poslaal Alexa s tím zaplísněným oknem? NO nestačím zírat,jak se tohle mohlo stát profíkům? Tohle uvidět jako vlastník domu,assi bych se na to šup s firmou rozloučila,a nechala jim takovou plesnivinu k dispozici.A po nich chtěla veškeré peníze zpět.Klidně i soudní cestou!
Odpovědět
@catle vsak my jsme taky udelaly s dcerou bugr( ma domecek hned vedle) bylo nam vysvetleno, ze je to vyjimecne a uz se to nestane....holt dnes to vse vidim a spousty veci bych resila jinak 😭😭😭😭
Odpovědět
Profilova fotka
@jahooodka take nesouhlasim, ze by to byl zcela bezny a normalni jev, mozna max. v rozich u SDK. Takoveto "dum si seda", je spise druh "okecavani", aby firma mela pokoj..temer vzdy to znaci poruseni neceho, nekdy je to mene vazne, nekdy vice..my bydline druhym rojem ve zdenem (Heluz) a prasklin minimalne (par ve spojich SDK v podkrovi) - neni temer videt, a asi dve pidi vlasecnicove na stene v patre...takze urcite to neni tak, ze vse praska a je to OK..
Odpovědět
@kikiwhite hmmmm...a z jakého vzorku domů vycházíš? jeden Váš dům??? Takže jestli tomu dobře rozumím statistiky to u vás vychází, že neprasná žádné procento...PS: jsem stavař, dům mi stavěla firma na klíč a mám cca 30 let praxe. Tak a teď mi tu hoď prosím tvá čísla a argumenty - dík.
Odpovědět
@fotrtom to je nic neříkající argument že jsi stavař! My si nechali postavit před 13 lety zděný bungalov ,však jsem to tu psala,a žádné praskliny. A víš jak statistika, jsou 2 na kuře, jeden sní celé,druhý se na něj dívá a statisticky měl každý z nich půlku... :-D Máme několik stavařů v rodině,z toho jeden vystudovaný s červeným diplomem,a při stavbě jeho vlastního domu udělal hned několik bot,že jsme se smáli a podivovali i tzv.laici. Tento stavař také doporučil svým rodičům v důchodu,že jsou lepší eurookna,než ta plastová ... a argumenty?No ty eurookna se musí čas od času natřít a jsou přírodní,narozdíl od těch plastových,fakt argument jak noha,přitom se nejedná o "lesní" rodinu ani náhodou.
Odpovědět
@catle nicméně tako diskuze je o něčem jiném...o prasklinách v domě...a když to nikomu nepraská (ani mi ne - naštěstí), tak to prostě nemůže praskat nikomu...podle mého názoru může a není to nic, co by se stát tudíž nemohlo - toť vše. A kvality některých abs. VŠ jsou opravdu mizerné - titul netitul...
Odpovědět
Profilova fotka
@fotrtom spatne jsi cetl, ja nepsala, ze to NIKOMU nikdy nemuze prasknout nebo ze to NIKOMU nepraska :-) , ja psala, ze to proste nemusi byt OK, kdyz to praska (jak vsichni pisi, ze to nevadi a ze je to uuuplne normalni, apod..), ale ze je to temer vzdy znak toho, ze se neco pri stavbe neudelalo na 100%, muze to byt uplne neskodne, ale i zavaznejsi az zavazne..tak priste, nez se rozbesnis, poradne cti... ;-) nebot jestli (nebo snad prestoze?☺-vtip) jsi stavar, tak predpokladam i urcitou verbalni i vyjadrovaci inteligenci😉
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?