Šikmé nebo normální stropy? Co je lepší?

Ahojky, chtěla jsme se vás zepta jesti mátě nějaké zkušenostit!Budeme přistavovat patro na rod.domě.Dole budou rodiče nahoře my!Ted jsem se chtěla zeptat na vaše názory co je lepší! Jestli mít klasické stropy a na ně střechu ,nebo mít šikminy! Předem děkuji za nějaké váš názor
Odpovědět
Profilova fotka
Podle mého určitě klasické stropy, šikminy ubírají místo, střešní okna dávají míň světla a špatně se do sešikmených místností rozestavuje nábytek.
Odpovědět
Děkuji za názor!!! Střešní okna by jsme neměli to by jsme řešili těma výklenkama!!!Sama jsem zvědavá jak se rozhodnem:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sssmisek Tak to je o něco lepší ty vikýře než střešní okna :-) Ale i tak mi přijde, že se do těch místností špatně dává nábytek.
Odpovědět
Všechno má své pro a proti...půdní byty mají nádhernou atmosféru,ale myslím,že třeba nábytek,vybavení se hodně musí řešit atypicky - na zakázku,takže je to o moc finančně náročnější...než když si člověk zajde do obchodu s "konfekcí". My budeme mít v patře něco mezi...ale radost z toho moc nemám...raději bych klasické místnosti....
Odpovědět
Profilova fotka
Zkušenost č.1 Hlavně nebydlet pod jednou střechou s rodiči, byť můžete mít dobrý vztahy ale ne vždy to jo to pravé.... ale k otázce. Každopádně jsou lepší plnohodnotné stropy. Pokud půjdete do šikmin tak to chce udělat co největší podezdívku aby šikminy byly co nejmenší, vikýře jsou každopádně lepší než střešní okna z kterých pak stejně není vidět.... a nábytek je u zdí které jsou až do stropu takže myslím s tím problém není....
Odpovědět
Profilova fotka
urcite rovne stropy,.. mame a je to parada! o romantiku ve stylu, jak se priblizim na vzdalenost xy ke zdi, tak se prastim do hlavy, zajem nemam! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sssmisek snad jediné pozitivum - půdička s ukládacím prostorem navíc.
Odpovědět
Profilova fotka
My máme šikmé stropy v celém bytě, ale začínají až od 150 cm výšky, takže to není nic extra "stanovitého". Nábytek na míru bychom brali tak jako tak a nesouhlasím s názorem, že to vyjde mnohem dráž. Nás některý kousky nábytku vyšly i výrazně levněji než třeba z Mobelixu nebo Ikea a to je máme na míru přesně podle přání, bez jakéhokoliv ústupku.
Odpovědět
Profilova fotka
My máme šikminy v každé místnosti kromě kuchyně. Podezdívku do výšky 50 cm a je to šílené. Sice máme dům o rozměru 10*10 m, ale využitelná plocha je opravdu malá. Skoro pořád se boucháme o šikminy. Pokud šikminy, tak určitě co nejvyšší podezdívku. Šatní skříně máme umístěné u zdí, které jsou ve středu domu. Máme např. i problém dát palandy apod.
Odpovědět
Profilova fotka
@sssmisek pokud budete bydlet pouze v podkroví, tak určitě bez šikmin... špatně se umisťuje nábytek, boucháš se do hlavy... my máme se šikminou ložnici a nebyl by to pořádnej večer bez jednoho ducnutí do hlavy (spím u šikminy a ne zrovna blízko... ale nohy vidí, že mají místo a už je to:D)... ale pokud chceš zachovat ten pohled áčkovýho domu, co dát dvě patra na sebe a áčkovou střechu?
Odpovědět
sikme od bezpecne vysky (od 160cm třeba)...takovy kompromis
Odpovědět
děkuji všem za názor!! jsem sama zvědavá co a jak budem řešit! Problém je v tom,že já i přítel tomu vůbec nerozumíme :-(
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?