Vrzání SDK stropu při průvanu

Dobrý den, máme bungalov. Složení stropu sádrokarton+vata. Střecha vazníky. Je normální aby se strop hýbal a zavrzal například při prudkém otevření dveří do místnosti. Průvan. Nebo silný vítr. Nejvíc nám to dělá jen v jedné místnosti, kde vrzne, hýbne se vždy, když se otevřou dveře, fouká vítr... Ale prakticky se to hýbe všude.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od m_vasickova:

Dobrý den, máme bungalov. Složení stropu sádroka…
@m_vasickova Normální to určitě není. Parozábranu máte OSB desky?
Odpovědět
Jo je to normální, když máte těsné dveře a zavřete tak zalupe strop Při větru se střecha hýbe a SDK vrže
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od vladimir_sacha:

Jo je to normální, když máte těsné dveře a zavřet…
@vladimir_sacha Píšete nesmysly.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od vladimir_sacha:

Jo je to normální, když máte těsné dveře a zavřet…
@vladimir_sacha Vladimíre, jsem tu na fóru cca rok a vaše rady jsou jak ze Švejka. Nechci se vás dotknout, ale dům máte zfušovaný a nebojíte se dávat rady ostatním. Ti co vaše působení na fóru neznají, by vás dokonce mohli brát vážně. Zvažte zda se má smysl vyjadřovat ke každému příspěvku na fóru.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@vladimir_sacha Píšete nesmysly.
@jozkakomosny Po zatěsnění dveří opravdu při silném zavření dojde k lupání SDK a mírnému přetlaku v místnosti, když je zavřené okno.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@vladimir_sacha Píšete nesmysly.
@jozkakomosny Pokud si někdo myslí že krov nepracuje vlivem větru tak pracuje, střecha lupe a sádrokartony tím pádem taky, když jsou chycené na trámech, člověka to dokáže až vzbudit když má lehčí spaní. Tak jak vlivem teplot hlavně v létě se roztahuje, smršťuje a dřevo pracuje, strop lupe celý večer a v noci standardně ,,vybrnkne" nějaký napružený trám a je to jak když někdo praští do klavíru. Je to prostě úplně běžné
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od vladimir_sacha:

@jozkakomosny Pokud si někdo myslí že krov nepra…
@vladimir_sacha Kecy. Znám dost majitelů takových domů a nikdo nic takového nepozoruje. Mluvím i z vlastní zkušenosti, mám stejnou skladbu stropu a střechy jako tazatelka.
Odpovědět
To prostě jen dokazuje jak má Vladimír dům na hov..no jak je zfušovaný s celou řadou problémů. No a od toho usuzuje, že když to má on, tak je to v pořádku a nestydí se radit v každém tématu jiným... Brouk Pytlík
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od rumcajk:

To prostě jen dokazuje jak má Vladimír dům na hov…
@rumcajk Tady to lupe od začátku a jako závadu to nevnímáme.... Je úplně normální, že to pracuje
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od vladimirsvorba:

@m_vasickova Normální to určitě není. Parozábran…
@vladimirsvorba parozabrana je... firma, co to dělala řekla, že to "má pružit", že jinak by to popraskalo ten strop...tak nevím. Je to celkem otravné. V té jedné místnosti to dělá hodně, jen při prudkém otevření dveří do místnosti. Tak nevíme jak to řešit... Ostatní ani moc ne.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@vladimir_sacha Kecy. Znám dost majitelů takovýc…
@jozkakomosny nám bylo firmou řečeno, že ty konstrukce/strop je udělaný pružně, aby to celé neprasklo, když se hýbou vazníky, dům pracuje... tak nevím.
Odpovědět
Profilova fotka
A co znamená to pružně? On klasický dvojitý rastr též umožňuje určitý pohyb. Pokud je dřevo vazníků suché a nejde tam vlhkost zevnitř, tak už to prakticky nedilatuje.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od m_vasickova:

@vladimirsvorba parozabrana je... firma, co to dě…
@m_vasickova praská ten sádrokarton někde po okrajích? Není ten rastr na některých místech málo přitažený? Dělali jste Blower door test? Když na ten sádroš zezdola zatlačíte, tak se to hýbe? U nás za 5 let naprosto v pohodě.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od m_vasickova:

@jozkakomosny nám bylo firmou řečeno, že ty konst…
@m_vasickova No přece Vám ta firma neřekne ano, udělali jsme to blbě... Vezměte si nezávislého odborníka, nejlépe znalce, ať máte něco v ruce. Pak můžete reklamovat nebo alespoň žádat slevu z ceny.
Odpovědět
To že se dřevo hýbe je normální hlavně když je konstrukce z živého. To je běžné že SDK kolem stěn praská atd. Ale aby se SDK hýbal při pruvanu je divné to bude někde chyba a střecha se při větru hneminimalne spíš jen zavrza. Záleží jak moc se ten SDK hýbe ale pravděpodobně bez rozebrání stropu stim moc nenadelate.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od edison101:

To že se dřevo hýbe je normální hlavně když je ko…
@edison101 Bude tam určitá plocha střechy a ty trámky nebo hranolky budou vypočítané na hraně a proto při větru se do toho opře sila a zalupe..... U nás taky když zatlačíme na SDK zespod tak lupe a hýbe se trochu ale celý s rastrem, ale nemáme dvojitý
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od vladimirsvorba:

@m_vasickova praská ten sádrokarton někde po okr…
@vladimirsvorba ano, zahýbe se při zatlačení. Prostě otevřeme dveře do místnosti a pokud je zavřené okno, tak tlakem vzduchu strop vrzne vždy. I když máme otevřené do průvanu okna, nebo je silný vítr venku. Blower door test jsme nedělali...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od m_vasickova:

@vladimirsvorba ano, zahýbe se při zatlačení. Pro…
@m_vasickova No takže to máte stejně jak my, taky když se otevřou nebo zavřou dveře a je okno zavřené tak se to pohne, člověk uslyší zalupání.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Já mám asi podobný problém. Slyším takové kovové vrzání když otevřu dveře nebo když venku fouká a mám otevřené okno. U mého podhledu vím akorát, že ti dobytci prvně nabouchali hřebíkama střešní latě na stropní trámy (takový pomocný rošt pro vatu) a do těch latí zespodu zavěsili SDK rošt na pérové závěsy. Jak jste to vyřešila?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od radimir:

Já mám asi podobný problém. Slyším takové kovové …
@radimir nijak, to je asi neřešitelné. Dokazovat firmě, že to není udělané dobře. Prostě nám to rupe, tlakem, průvanem, když se opře vzduch do stropu. Je to na nic. Ale už nic neuděláme.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od m_vasickova:

@radimir nijak, to je asi neřešitelné. Dokazovat …
@m_vasickova pokud máte od toho doklad, zavolal bych technika od výrobce materiálu ať se vyjádří a pak chtěl po firmě minimálně slevu. Já doklad nemam bohužel. Me ani tak netankuje to vrzání, ale evidentně tam dochazi k nějakému pohybu a závěsy jsou tím pádem namáhány vice. Spíš se bojím aby to deckam nespadlo na hlavu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od m_vasickova:

Dobrý den, máme bungalov. Složení stropu sádroka…
@m_vasickova Možná je to blbost, ale čistě teoreticky - z jakého materiálu máte střešní krytinu? Pokud plechovou nebo jiný lehký materiál, může být problém v nedostatečném zatížení vazníků. Bydlíme cca půl roku v novém bungalovu, ve stropě je sádrokarton, nad ním izolace z PUR pěny, příhradový vazník a střecha z pálené tašky. Strop nevydává žádné zvuky ani se nehýbe, vichr nebo průvan může být jaký chce.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od horst_fuchs:

@m_vasickova Možná je to blbost, ale čistě teoret…
@horst_fuchs ale jak vysvetlite, že to dělá při otevírání / zavírání dveří? Jediné že ty trámy jak se kroutily, tak ten strop vychechtlali a teď to tam chodi. U mě jsem si dokonce všiml, že závěs je sem tam nenapnutý.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?