Je nutné povolení nebo změna užívání pro terasu na rovné střeše?

Profilova fotka
Dobrý den, u novostavby bytového domu z roku 2019 bych chtěl začít využívat rovnou střechu jako střešní terasu. Při návrhu střechy jsem již na to myslel, takže střecha jako taková bezpečnostní atributy terasy splňuje. Přístup je přes střešní výlez po schodech ze společných prostor, obvodová atika má výšku 110 cm (po případném položení dlažby). Stačí vytvořit pochůznou vrstvu na současné střešní folii. To bych realizoval pomocí wpc dlaždic na terčících. Jiné úpravy zkolaudovaného stavu bych nedělal. Bytové dům je celý můj, nemusím řešit svolení SVJ a podobně. Terasa bude přístupná mi a některým nájemníkům ostatních bytů, bez přístupu veřejnosti. Nicméně střecha je zkolaudovaná jako střecha. Je třeba úpravu povrchu střechy a zejména fakt, že na střecha bude využívána jako pobytová, nějak řešit se stavebním úřadem (povolení, změna užívání a podobně). V příloze pár fotek dané střechy pro ilustraci. Předem děkuji za názor.
Odpovědět
Na to je jediná rada: kdo se moc ptá, moc se dozví. Takže buď užívejte střechy, nebo lítejte rok po úřadech a dělejte stavební úpravy, posudky atd.
Odpovědět
Pokud ale chcete názor, jak to má být správně, tak ano, je naprosto nezbytná změna v užívání stavby. Zvažte, jestli tou terasou někomu můžete zasáhnout např. do soukromí, třeba že z ní bude vidět k sousedům apod. Pokud ano, tak se dá téměř jistě očekávat, že si budou stěžovat a pak budete mít dost velký problém. Podle Vás tam taky chcete pouštět i nájemníky. Takže zvažte, co kdyby se nedej Bože na té terase někomu něco stalo a měla to řešit pojišťovna nebo policie. To byste pak měl ještě větší problém. Je to na Vás.
Odpovědět
Mám také bytový dům, osobně bych se spíš přikláněl k tomu to zkolaudovat. Nebo tam pouštět jenom nájemníky kterým opravdu věříte a na jejich vlastní nebezpečí - nalepit tam ceduli zákaz vstupu. Rozhodně bych nepsal do nájemní smlouvy, že můžou střechu užívat, pokud k tomu ta střecha není zkolaudovaná.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?