Pergola - konstrukce

Profilova fotka
Zdravim, na jare se chystame udelat terasu. Hlinikova pergola je pro nas darda, tak sme premysleli nad drevenou konstrukci, nahoru plast a pod to baldachyn. Libi se mi ze by to bylo cele prosvetlene. Dalsi varianta, normalne drevena konstrukce a nahoru stresni tasky nebo sindel. Ale bojim se ze to bude strasne tmave a vezme mi to denni svetlo. Zastreseno bude cca 20m2. Co mate vy a jak jste spokojene, vyhody/nevyhody? Dekuji
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, tak koukám žádná odpověď 😞 no my taky už druhý rok přemýšlíme jak to udělat. Samozřejmě, nejvíc se nám líbí hliníkové pergoly, ale díky boomu jsou ceny samozřejmě nereálné. Tak nejspíše zkusíme vymyslet něco ze dřeva a holt se o to budeme muset starat. Taky bych nechtěla, přijít o světlo do domu máme 3,5m Hs portál. tak jsem se říkala, že asi jen baldachýn a na zimu ho dát pryč a nechat jen konstrukci.
Odpovědět
Plánuju pergolu, ocel/dřevo, zastřešení bifaciálními fotovoltaickými panely které jsou transparentní a propustí trochu světla 🙂
Odpovědět
@ajagachova @dollysek7 Co to udělat ze dřeva nebo ztraceného bednění a na to fasádní omítku? Řešení je takové, že se na ty sloupy nalepí pěnou např. 2 EPS a na to pak se dělá stejná fasádní omítka jako na dům (např. perlinka, lepidlo, silikonová omítka)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?