Terasa - HS PORTÁL

Dobrý den všem. Určitě se tu najde zkušený stavebník :) Máme dům ve stadiu viz foto. Už jsem z toho asi blázen, ale nedokážu si porovnat, jak bude terasa, když : zarovnání se udělá po zateplení... pak tedy máme ještě kus až k liště na HS portálu. Ten se dělal proto, aby to bylo bez přechodu, tedy néé schod. Nebo bude navážka + další vrstva jako beton, dlažba atd a schováme do toho i kus toho zateplení? To mi nedává smysl. Díky předem za rady :)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od asdai:

Dobrý den všem. Určitě se tu najde zkušený staveb…
@asdai A proč to neudělaté podle projektu?😉
Odpovědět
To asi uděláme, teď mě to vizuálně zaujalo a projekt jsem nestudovala. Tak jen hledám podobně postižené :)
Odpovědět
Také máme HS portály k terase, plánky kreslil projektant - tak detaly napojení HS portalů na terasu v pláncích nemáme,, to jsem si řešil sám v průběhu stavby. Pod HS portalem máte purenitovou desku na které portal stojí, je vidět, že zvenčí jste provedli izolaci purenitu, ale ten detail máte nezateplený, vzhledem k tomu jak máte vysoko sokl / zateplení zdiva /, tak z toho je patrné, že na výstupu z domu budete mít schod, protože terasa jako taková by měla příléhat k soklu / opatřenému třeba marmolitem /, ale ne ke zdivu / zateplenému zdivu /. Takhle jak to máte, by defacto byl materiál terasy ( ať už třeba dlažba, nebo dřevěný obklad terasy ) by byl přímo na zdivu a takto by to být nemělo - fasáda by neměla být v kontaktu s materiálem terasy.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud bude dřevěná terasa, tak nevidím žádný problém. Prknem se dojede až k prahu HS, prsotoru je tam na to dost.
Odpovědět
Řešíme ten samý problém co vy. Dejte kdyžtak vědět jakým způsobem jste to celé vyřešily.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od franti_p:

Také máme HS portály k terase, plánky kreslil pro…
@franti_p moc děkuji za zprávu, také jsme to nenašli v projektu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od davyjones:

Řešíme ten samý problém co vy. Dejte kdyžtak vědě…
@davyjones určitě dám. Ještě je ve hře varianta, kterou má jeden ze sousedů, jak jsme zjistili včera. Na purenit samozřejmě ještě kus polystyrenu jako tepelný most a pak odspoda natřít zateplení gumoasfltem, hydroizolací...do výše té lišty u HS portálu. Tedy terasa by byla i přes zateplení ( ošetřené)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od asdai:

@davyjones určitě dám. Ještě je ve hře varianta, …
@asdai to zní dobře. Měl jsem v plánu tam dát tvrzený polystyren ale nevěděl jsme co stím. A ten polystyren mají jen tak položený nebo ho mají nějak přikotven do purenitu?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od davyjones:

@asdai to zní dobře. Měl jsem v plánu tam dát tvr…
@davyjones rozhodně se musí přilepit/přidělat. A dlažbu, kterou máme v plánu pak budeme pokládat tak, aby se vlezla pod tu lištu u portálu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?