Zasklení pergoly

21. čvc 202190

Ahoj,
má někdo zkušenost se zasklením střechy pergoly. Lepené sklo se prodává v rozměru cca 3,2 x 2,2 metrů - lze použít celou tabuli nebo musím sklo nechat nařezat na rozměry jednotlivých krokví. Nepotřeboval bych kotvit každou zvlášť. Viz obrázek. Díky za info.

• Dobrý den, nakonec jsem si odpověděl sám a zavolal do sklenářství. Ideál je mít to nařezané na jednotlivé části z důvodu, že se pergola může kroutit atd....
    Jinak pro perverzní milovníky polykarbonátu - 1m2 kaleného skla 6mm (pochozí) stojí 1000Kč. Takže 2x tolik co polykarbonát, který za 5 let vyhodíte, bude praskat a chodit.
    Fotky pergoly potom ve fóru.
    Marek

• @maximsoon  kalene sklo na strechu prej nelze z bezpecnostnich duvodu

• @dkrukovsky  to je zvláštní, když kalené = bezpečnostní, ne??

• Sponzor fóra
  • @maximsoon  ale musis taky pocitat s tim, ze 1m2 skla 6mm vazi 15kg u lepeneho 4+4 je to 20kg. Na celou pergolu je to potom velka vaha... Navic bych rekla, ze pod sklem bude mnohem vetsi horko, nez pod lexanem... A taky na nem neni videt tolik bordelu, jak na skle.
    Me osobne se polykarbonat taky moc nelibi, ale je proste o hodne vic praktictejsi, nez sklo... Zalezi asi na provedeni, ale mame cca 5 let na pergole a nepozoruju, ze by nejak degradoval.

• Bezpečnostní sklo je vrstvené lepené

• topič: a co drátosklo? Když praskne tak se nesype, je trochu matné a ty dráty nejsou tak vidět. Pakliže nejste astronom tak by to nemuselo vadit 🙂 . Cenově nevím.

• já perverzák dal polykarbonát MARLON CSE® DIAMOND v bronzové barvě a jsem naprosto spokojen. Vůbec nemám pocit, že ho budu muset po pěti letech měnit a dle mého s k našemu hodí mnohem lépe, než sklo.

@slabici  nestrašte, že sklo praskne, tolik peněz do toho chce dát 😃

• @maximsoon  Muzu se zeptat, jak jste nakonec dopadl a co jste pouzil na zastreseni? Uvazujeme o lepenem sklu, ale nejsme si jisti...

• @maximsoon  prosím jak to dopadlo s pergolou a zasklením? Zrovna to řešíme... Fotky Vaší pergoly jsem bohužel nenašla. Díky moc.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat
    Články od našich partnerů
    Zrealizujte si ve vaší koupelně relaxační oázu klidu
    HELUZ je prvním výrobcem komínů bezpečných podle nové normy
    Léto začíná u bazénu
    Archiv článků od partnerů