Časté spínání kotle a kolísání teplot

Profilova fotka
Dobrý den, moc prosím o pomoc s problémem s vytápěním. Mám kondenzační kotel Junkers cerapur acu zwsb 22/28-3 E 25. Ten je napojen na podlahové vytápění, kde každý okruh (kromě WC, chodby a haly) je ovládán termostatickými hlavicemi skrze pokojové termostaty. Řeším problém s tím, že když nejsou všechny okruhy otevřené, tak kotel přehřívá vodu. Mám nastaveno například 35 stupňů, kotel vypne, ale voda se natopí až na 40 a poté rychle klesne na 29 stupnu. Klidně i po 2 minutách kotel opět sepne a pořád dokola. Zvláštní je, že na budíku u rozdělovače teplota takto neklesá. Nevíte prosím co s tím? Ještě tedy dodatek, že čerpadlo běží neustále.
Odpovědět
Tak to je jasné, kotel prostě topí... Má nějaký výkon, co dodává, pokud se nestačí vstřebat do prostoru tak se nahřívá voda víc a pak vypne zapne vypne zapne ... Dle teploty Buď snižte výkon nebo otevřete víc ty ventily
Odpovědět
Profilova fotka
Podle údajů na internetu má tento kotel rozsah výkonu od 8 do 22 kW. I těch 8 kW je relativně dost, pokud už uzavírají termostatické ventily. Jaké máte tepelné ztráty? Možná by byl vhodnější kotel s nižším výkonem.
Odpovědět
Dříve vám to fungovalo normálně nebo to máte nove a topite poprvé? Ale jak bylo psáno nejspíše máte moc silný kotel. Takže buď vyměnit kotel za slabší nebo pořídit akumulační nádobu kde se bude ukládat přebytek tepla a poté se kotel vypne a bude topit akumulacka. Těšte to co nejdříve kotle nemají rády časté spínání.
Odpovědět
Nebo se vykašlat na ovládání průtoků termostaty. Stačí seštelovat průtoky. Navíc to bude fungovat efektivněji
Odpovědět
Profilova fotka
Nakonec jsem nechal hlavice pouze v obýváku, kde občas přitápím krbovou vložkou. Jen kvůli tomu jsem chtěl jednotlivé okruhy ovládat. I tak jsem musel snížit výkon na 60%, ale teď to funguje standardně. Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@pyramis Dobrý den, dle projektu jsou ztráty 6,7 kw.
Odpovědět
Profilova fotka
@filip_mares V tom případě je ten použitý kotel celkem slušný úlet. Koho proboha napadlo, že by to mohl být dobrý nápad. Vy potřebujete výkon 6,7 kW v extrému - tzn drtivou část otopné sezóny je potřeba mnohem nižší výkon. A ten kotel neumí méně než 8 kW - takže mu nezbývá než cyklovat a co dvě minuty se vypínat protože nemá ten výkon kam udat.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?