Hluková studie pro tepelné čerpadlo - Praha a okolí

Ahoj hygiena chce po mě hlukovou studii k tepelnému čerpadlu. Stavební úřad mi neudělá kolaudaci bez doložení studie. Nemáte někdo dobrou firmu z Prahy a okolí? Nevíte kolik taková studie může stát.
Odpovědět
@jenda12 My jsme nedostali ani povolení bez vyjádření hygieny. Hlukovou studii máme odsud: http://jktechnik.cz/ za cca 5kKč
Odpovědět
Mě to naštěstí stálo ze známosti jen 3 500 Kč. Jinak je to okolo 8 - 10 000 Kč. KHS to teď s rozmachem čerpadel vzduch-voda chce většinou už před vydáním stanoviska ke stavbě RD. Je to celkem zbytečná složka papírů. Jelikož se jedná pouze o výpočty a zhotovitele platíte vy, tak by bylo hodně divné, aby ty výsledky nevyšly dobře 😄 A ve výsledku je to stejně k prdu, protože Vám do vyjádření dají, že musíte hlukovou zátěž spojenou s chodem čerpadla na 100% výkon nechat změřit certifikovanou společností a doložit to před ,,kolaudací".
Odpovědět
Mě právě vydala hygiena stanovení, že s umístěním TČ souhlasí za podmínky před kolaudací provedením měřením hluku. A doufal jsem, že stavební úřad to nebude řešit, ale je velmi důsledný.
Odpovědět
Profilova fotka
@jenda12 A chce po Vás hygiena hlukovou studii s razítkem? Já jsem si ji dělal sám (jedna A4) a stačilo jim to.
Odpovědět
My jsme k zadosti o zavazne stanovisko hygieny prikladali produktovy list vyrobce konkretniho tepelneho cerpadla, ktere budeme mit. A na situaci byla okotovana vzdalenoat cerpadla od nejblizsich sousedu. K zadosti o souhlas stavebnimu uradu jsme davali souhlasy sousedu s umistenim cerpadla. Nestacilo by jim tohle?
Odpovědět
Profilova fotka
Mě to dělal projektant zadarmo 😉
Odpovědět
Já platil jedné holčině u nás 1000 Kč. Udělala to naprosto dostatečně pro schválení. Takže asi tak. Lze to udělat i levně.
Odpovědět
Vyjádření hygieny: 1. před zahájením užívání stavby bude doloženo splnění požadavků § 30 „zákona“ a NV 272/2011 Sb. v pl.zn. – bude doloženo kontrolní měření hluku z provozu venkovní jednotky tepelného čerpadla u fasády sousedního domu čp. 69 Vysoký Újezd při maximálním provozu tepelného čerpadla. Odůvodnění: Svým podáním doručeným dne 03.07.2019 jste požádal o stanovisko ke změně stavby před dokončením, která spočívá v instalaci tepelného čerpadla vzduch/ voda pro vytápění a ohřev teplé vody. Venkovní jednotka bude umístěna směrem do zahrady. Vzdálenost k sousednímu objektu je cca 5 m, ve zdi sousedního objektu je osazeno okno. Pro ověření hlučnosti venkovní jednotky TČ a splnění hygienického limitu hluku v denní i noční době, je třeba provést kontrolní měření hluku, které prokáže splnění povinností provozovatele zdroje hluku stanovených v § 30 zákona. Z toho předpokládám, že musí být provedené měření na místě. Zatím co jsem našel nejlevnější tak je za 7 000.
Odpovědět
Profilova fotka
@jenda12 Váš úvodní dotaz jste napsal trochu zmatečně, protože je dost velký rozdíl mezi hlukovou studií (což jsou opravdu jen teoretické výpočty) a skutečným měření hluku. To asi nijak neobejdete a 7000 je na Prahu krásná cena.
Odpovědět
😮 Asi to začnu dělat.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?