Krbová vložka se zadním přikládáním

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, stavíme rodinný dům o tepelné ztrátě 5 kw. Jako zdroj tepla chceme použít krbovou vložku s oboustranným přikládáním doplněnou o akumulační nádrž a jako záložní zdroj elektrokotel. V celém domě je podlahovka. Krbovou vložku bych si představovala o výkonu max. 8 kw s tím aby se většina tepla ukládala do vody, součástí krbové vložky musí být ochlazovací smyčka. Můžete mi prosím doporučit nějaký konkrétní typ krbové vložky, který už máte ve svém domě? Většina krbových vložek je pro naše potřeby vyloženě předimenzovaná. Předem děkuju.
Odpovědět
1
2
@jajinka121 Tak to se omlouvám, to bylo na někoho jiného.
Odpovědět
@honzajs JJ končíme. Díky za diskusi.
Odpovědět
@jajinka121 Já jsem taky poptával komplet krb s obestavbou a nedostal jsem se pod 100t. Za kaminka a případně i akumulační dáte 20 až 50t. Těch 60t je hodně dobrá cena, ale vzhledem k cenám samotných vložek se mi nezdá reálná. Nebyla to cena samotné vložky ?
Odpovědět
Profilova fotka
My to tak mame, mame interierovy kotel Werner a velka spokojenost. Mame svoje drevo, a vedle obyvaku je mala kotelna s plnym oknem, kterym se z venku doplnuje drevo, takze binec doma se nekona. Vetsina tepla jde do zasoby do podlahovky, da se to natopit dopredu a kdyz chceme rychle teplo do mistnosti, da se otevrit jedno ze skel. Chce to ale nadsence do ohne, co se o to stara🙂
Odpovědět
@antoinet Vernery jsou špičkové. V každém případě, pokud chce někdo mít krb jako hlavní zdroj tepla v obýváku, tak je ideální kombinace zadního přikládání a AN.
Odpovědět
@zubr487 byla to Bef vložka se zadním prikladanim a samotná vložka byla asi 36000. Kloním se ale spis k Romotop se zadním prikladanim za 41000 samotná vložka.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?