Plyn - dřevo

Ahoj! Může mi někdo pomoct s výpočtem množství dřeva? Jde mi o to, že jsme protopili zhruba 36 mwh za rok plynu, kolik je to zhruba sypaného metru dřeva? A je dobrá cena 1300 Kč za metr sypaného listnatého? Děkuji za pomoc🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@tanyya 1 kg dreva ma cca vyhrevnost 4,3 kWh, u listnateho dreva cca 2MWh na jeden rovnany metr dreva, takze by prepocet vychazel na 18 rovnanych m dreva, coz bude kolem 30 m sypaneho ale to je vse jen teorie 🙂 k cenam se nevyjadruji v tom nemam vubec prehled
Odpovědět
@tanyya Pokud podělíme 36 000kWh / 3,8 kWh > energie z kg dřeva cca, tak to vychází na 9500kg dřeva cca * 1,3 (1m3 dřeva rovnaného cca 700kg), tak to vyjde asi na 12 - 14m3 rovnaného, sypané tudíž bych řekl nad 20m3
Odpovědět
Moc Vám děkuji přátelé, tady na tomto fóru se člověk vždycky doví vše.
Odpovědět
@tanyya Nevím jaký máte dům ale spotřeba 36MWh je tak na 2 domy. Přepočet na dřevo to může být 8.5 t dřeva, bude záležet v čem to dřevo budete pálit. Kolik váží 1m3 sypaného nevím. Za suché dřevo se považuje vlhkost tak 20%.
Odpovědět
Podle mě máme dům s velkýma ztrátama... Sice zateplený, ale asi špatně, řekla bych... Je to vila z třicátých let minulýho století, dvě patra, donedávna jsme topili na příjemných 20 až 21 stupňů, ale když jsme spadli pod DPI a přišla nám faktura na 22 tisíc za měsíc tak jsme ze dne na den přestali topit, protože na to nemáme a kamarád nám opravil krbovky a začali topit dřevem. Teď například netopíme už vůbec, takže ráno máme okolo 16 a přes den to vystoupá tak na 17 stupňů...Samozřejmě pokud zatopíme dřevem, tak se to vyšplhá u mámy, kde je krb až na 22 stupňů a u nás nahoře tak na 19 stupňů... No je to sranda 🙂 Všechno špatný je pro něco dobrý, nebýt DPI, tak si ten krb nikdy neopravíme 😄
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?