Podlahové topení v patrovém domě i v patře - ano nebo ne?

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím všechny, mám dotaz ohledně podlahového topení v patrovém domě. Máte někdo podlahové topení i v patře nebo jen dole v přízemí a nahoře radiatory? Co je lepší? Podlahovka všude nebo nahoru radiatory? Díky za odpovědi :-)
Odpovědět
1
2
@kacule26x mame vsude podlahovku... prizemi, mezipatro i patro... neumim si predstavit, delat to pul na pul.... za prve by to bylo zbytecne drahe a za druhe nesmyslne... podlahovka je super
Odpovědět
@hbboy jestli to bylo na mne, tak nemyslím, ale vím ;-)
Odpovědět
já plně souhlasím s názorem @hbboy. mám novostavbu, patrový dům, všude teplovodní podlahovku a tzv. inteligentní dům (ten název nesnáším). bydlím dva roky. jelikož jsem hračička tak jsem si celou minulou zimu hrál s regulací topení. V rámci řízení domu mám spoustu čidel, takže i reálná data. moje zjištění je jednoduché, pokud máte teplovodní podlahovku, nemá smysl regulovat každou místnost zvlášť. podle mě je nejlepší napevno nastavit průtoky v jednotlivých okruzích (ložnice minimální, koupelna nejvíc, ..) a regulovat pouze teplotu topné vody podle venkovní teploty (ekvitermní regulace).
Odpovědět
Profilova fotka
@musac děkuji, jsem téhož názoru a spoustu odborníků a mých odběratelů v oboru voda - topení - plyn pěkný večer
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@blondynka400 Mohu se zeptat: j 1) Jakou plochu tím vytápíte 2) Máte dvě patra 3) jaké TČ máte 4) kolik vás to cca stálo vč. podlahovych rozvodu 5) a kolik cca platite rocne za vytapeni rocne? Diky moc, chystame se stavet a uz jsme ze vsech moznych variant topeni uplne "na palici" :D
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?