Pokles tlaku vody

Mám v novostavbě nahrubo rozvody vody, tedy na konci zátky a ventil. Vodař mi dělal tlakovku před zimou a poté vodu vyfoukal. V úterý dopoledne jsem napustil potrubí a uzavřel přívod. Opakuji, není tam žádná baterie ani bojler apod. Jen zátky, dva ventily a hadička. Dnes ve čtvrtek jako na obrázku - červená ručička původní tlak. Díky za názory. Odvzdušnění jsem neprováděl.
Odpovědět
Voda je nestlačitelná, takže s teplotou dochází k dilatatím a mění se tlak.Navíc tam můžete mít vzduch, který se postupně rozpouští.
Odpovědět
@zubr487 Kolik je nějaká hodnota poklesy, která by mě měla znepokojovat?
Odpovědět
@radimir klidně to může klesnout na nulu
Odpovědět
@zubr487 Nejsem na to odborník, ale nějak se mi to nezdá. Opravdu je možný tak výrazný pokles tlaku?? A myslím si, že kdyby to odvzdušnil, tak by tlak měl už držet. Nebo ne?
Odpovědět
@jozkakomosny Pokud do rozvodu napustíte vodu, zůstane tam trochu vzduchu, který funguje jako pružina. Čím víc ho tam bude, tím bude tlak stabilnější a bude pomalu klesat, protože se částečně rozpustí ve vodě. Pokud tam té vody bude málo, tlak po určité době klesne na nulu. Jakmile odstraníte veškerý vzduch, je to natvrdo. Na jedné straně nestlačiteplná voda a proti zřejmě pružné PPR trubky. Takže pak se bude tlak měnit podle teploty a zřejmě bude pomalu klesat protože se trubky trochu roztáhnou.
Odpovědět
Zdravím, omlouvám se, že až teď. v neděli jsem to kontroloval a talk byl 3 bary, to znamená, že od minulého pondělí pořád stabilní pokles cca 0,2 barů za noc. Kolem zátek jsem neviděl vyloženě vlhko. Omítky jsou ale ještě nevyschlé, tak jestli tam je jen minimální vlhkost, jde to blbě poznat.
Odpovědět
@radimir zbytečné obavy. Kromě toho, co jsem již napsal si uvědomte, že pokud je tam malé množství vzduchu, tak stačí nepatrné prosakování k velkému poklesu tlaku. Tak nepatrné, že to nikde neuvidíte. Pokud to někde prosakuje, tak kolem zátek
Odpovědět
Profilova fotka
Nebojte se, všechno je v pořádku. Kolik vzduchu zbylo v rozvodu můžete zjistit definovaným odpuštěním a ze změny tlaku a počtu kapek určíte těsnost celého systému. V listu expanze souboru https://kondenzace.kvalitne.cz/kks/na... mám poznámku ze změření mé novostavby : Vztah pro zjištění množství NESTLAČENÉHO!! vzduchu v systému. Skutečný objem bubliny Tlak ze 3 barů klesl na 2,9 po odpuštění 0,004 litru (8 kapek). V systému je tedy 62 ml nestlačeného vzduchu. Pokud je stlačen na 3 bary, je ho čtvrtina 1/(1+3), tedy 16 mililitrů. Dlouhodobě se může stát, že hlavní uzavírací ventil propouští pár kapek za den do rozvodu a rozvod někde pár kapek ztrácí. Pak tlak nikdy neklesne na nulu. Jinými slovy když ho odpustíte a zavřete, tak naopak začne stoupat.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?