PT-různé průměry trubek

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně různých průměru trubek v PT. Jde mi o to, že např. V jednom pokoji teď mám 2 okruhy o délce 100 m. Chtěl bych tam dát průměr 17x2, ale třeba v chodbě mi vychází délka hada 50 a tak si říkám jestli by nebylo lepší tam dát trubku 16x2, to samé v koupelně kde budu mít délku hada 30m. Nejsem si jist jestli je to potřeba nebo je zbytečné se strachovat a nebo když je okruh dlouhý třeba 105 m tak tam dát tu 16. Děkuji za případně odpovědi. M. P.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to som ešte nevidel, aby sa podlahovka a dĺžka jednotlivých okruhov dimenzovala hrúbkou potrubia. Vždy sa to ráta tak, aby sa použil jeden typ trubky a okruhy boli +- rovnako dlhé. Takže sa mení počet okruhov. Tie okruhy v izbe sú 2x100m alebo 2x50m takže 100m dokopy?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od josefx:

Tak to som ešte nevidel, aby sa podlahovka a dĺžk…
@josefx okruhy jsou 2x 100m, celkem 200m. Mě to jen napadlo, protože do jedný místnosti nechci dávat 3 okruhy. A chodbu nemám k čemu přidat
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od matejpol:

@josefx okruhy jsou 2x 100m, celkem 200m. Mě to j…
@matejpol jak bylo řečeno sílu nechat stejnou spíše za přemýšlet aby byly okruhy trochu stejně dlouhé to může dělat problémy a samozřejmě taky nemusí ale doporučuje se stejná delka.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od matejpol:

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně různých průměru…
@matejpol Asi bych vratkou z koupelny namotal chodbu. My máme chodbu vyhřívanou rozvodama do kuchyně, 2x okruh obýváku, ložnice a koupelny. Ale přesíň svůj okruh má, je hustěji namotaný.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od matejpol:

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně různých průměru…
@matejpol 16 a 17 už taký rozdiel nie je, ale ak sú okruhy 100 m, zvolil by som všade 17x2. Obecne čím väčší priemer, tým menšia tlaková strata, čo musí obehové čerpadlo dohnať.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?