Teploty v místnostech. Jaké máte vy?

Profilova fotka
Ahojky. Jakou teplotu máte třeba v obýváku? My jelikož máme byt - novostavbu tak i když si topení nastavíme na 24 C, tak na víc jak 22 C to prostě nevytopíme (já nevim jestli to sráží ta vlhkost). Takže v obýváku máme průměrně okolo 21 C a na mě to je prostě zima ]-(. Já furt chodím v teplých fuskách a v teplý mikině. Mě příjde že máme doma zimu.U našich na vesnici jsem byla zvyklá že naládovali kotel a doma jsme mohli chodit nahatý. Jenže teď jsem někde v časáku četla že v obýváku těch 21 C je ideální teplota. Tak by mě zajímalo jestli i v ostatních novostavbách máte problémy s vytápěním.
Odpovědět
Profilova fotka
22,5 C , ale máme to tak spíš kvůli prckovi, podlahový topení nemáme a plovoučka je přeci jenom chladnější ;-) ale jinak přes týden občas zapomenu přepnout na denní režim a máme jenom těch 21 C ;-) jo a jsme v rodinným cihlovým baráku ;-)
Odpovědět
Bydlíme v rodinném domku a nejteplejší místnost je dětský pokoj a pracovna....20 st., obývák 19, ložnice 16-17 st. Pro někoho se bude zdá zima, ale nám to tak vyhovuje. A téměř nemarodíme :-)
Odpovědět
Tak v obýváku máme max.20C a v pokojích okolních tak kolem 19 a doma chodím v mikině a teplákách,ale zima mi není.A musím říct,že taky nevím,co je chřipka...
Odpovědět
jo a musím dodat,bydlímev rodinném domě
Odpovědět
Profilova fotka
ahojda, tak my jsme tedka druhej den v novym byte v novostavbe a mame ten samy problem, jednak okolo lidi jeste nebydli, tudiz jsou i studenejsi zdi, pak teda mame nastaveno na 24 a na vic jak 23 se to asi nevytopi, zatim zkousime. Mne zima jako neni, ale manzelovi docela jo. TTak doufam,ze se to upravi az budou sousedi.... ve vetsi zime bych nedokazala existovat, tchyne ma doma treba 19 a to chdoi v tricku s kratkym rukavem, to ja bych uz umrzla..
Odpovědět
Mila Marketa v novostavbách býva TEN problém ,že bud nie všetky byty sú odkúpené a kuria alebo okolo v bytoch škrtia kúrenie lebo im nie je zima,to sa volá zlodej tepla ale s tým sa nedá bohužial nič robiť.Nepíšeš čí máš svoj kotol ale spoločné kúrenie ale aj pri tomto vykurovaní býva problém,ja bývam na vrchu a v rohovom byte a je ovela studenší ako tie stredné,jediné čo na to pomože ak máte spoločné kúrenie dohodnút si percentá za spodný a horný byt ktore sa odpočítavajú . My mame tiež iba 21-22 stupnov a tiež nebeháme nahatý ale v teplých ponožkách a oblečebý.Toto som zažila asi pred tromi rokmi, že sme mali teplo ako na Bahamách ale nemali sme vyregulované radiatory ani merače,odvtedy ako sa to vyregulovalo a ludia dostali merače všetci škrtia ako diví a je tu dosť chladno.Tento rok nám zateplili bytovku ale až tak výrazne to nepocitujem.Uvidím pri vyučtovaní.....
Odpovědět
ahojte, tie teploty co spominate su strasne podla mna - ja by som asi umrzla :-( som zvyknuta na takych 25 a viac, inak mi je zima. doma mam rada pohodlie a som zvyknuta chodit v kratasoch a tricku, nebudem sa predsa obliekat do teplakov a mikiny, to mi pride divne :-| zaroven su ale tie teploty co spominate take ako maju byt, na spanie by malo byt 18 a inde okolo 20... neviem, ako hovorim, to by som mrzla |-|
Odpovědět
Profilova fotka
ja bych v loznici,kde by bylo pod 20 umrela, to jako nikdy. Mam rada teplo a na naky mazleni pri takovy zime by mohl manza zapomenout hned :-D :-D :-D
Odpovědět
Tak nějak jsem s tím počítala, že našich 16 stupňů v ložnici ohodnotíte jako prostor vhodný pro tučňáky :-D :-D . Já mám jen vždycky problém s příchodem do ložnice po vykoupání. To mi zima je, ale po zahřátí peřinky to je už supr. Peřiny máme z ovčího rouna a spím pod nima nahá. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, asi trochu offtopic, protoze my bydlime ve starem byte, ale zarazil me nazor dai. Ja taky chodim v kratasech a tilku, ale holt v lete a v zime se zase oblecu a zcela normalni mi to prijde takto. Jelikoz se snazime zit ekologicky, vytapet jen proto byt na 25 a vic mi prijde nemyslitelne :-( A do plena - topime na 21, coz mame jen v obyvaku, chodime obleceni v trickach s dlouhym rukavem a teplakach a v nich je tam celkem fajn. Ale jinde se drzi teplota niz, stejne tam neposedavame, a kdyz se clovek hybe, tak to staci. Jen na WC je zima jako v psirne (12-14 stupnu max) a panecku, jak to tam nikdo zbytecne nebrzdi :-D Ale WC mame problem vytopit, protoze je vystrceny ven z baraku a okolni zima dela sve. No a jak uz jsem psala, nechci pretapet byt kvuli necemu podobnemu. Jeste k loznici chci dodat, ze mi tam prave vyhovuje nizsi teplota, coz kvuli rosicim se oknum moc nemame. Vy mate na spani radi teplo? :-O To ja pod perinou ano, a okolo prijemne chladny vzduch... To jsem se rozepsala, chjo... :-.
Odpovědět
Profilova fotka
jo, na spani mam rada teplo, resp. rada spim jen v kosilce a nesnasim duchny, takze mam slabou deku. A muj muz je to samy, ten navic fkt zimu nesnasi a rika, ze jakmile ma studenej nos, tak je to blbe...
Odpovědět
máme starší rekonstruovaný dům, nastaveno na obývák máme 22st, když je míň, tak mi u sezení u TV bývá zima, ale na normální pohyb po baráku úplně v pohodě. Termostat je v obáváku a to je zýároveň nejteplejší místnost v baráku, takže kotel nesepíná tak často, když obývák pomaleji chládne než ostatní místnosti a tak v pokojích na spaní máme asi 20st, což je tak akorát abych nekosila zimou a dobře se spalo. Jiank jsem zimomrivá, tak když je venku -20, tak si ráda přitopím, vytopit barák na víc stupňů není problém.
Odpovědět
Článek se načítá
my máme přes den 22 a na noc 18
Odpovědět
tak nám po předělání oken chybí dva radiátory..a to v kuchyni a obýváku (ale ten teď nepoužíváme, je to skladiště a bordleiště), takže v kuchyni máme normálně 17-18,5 st. a v pokoji, kde spíme může být tak 20..to jsme ještě neměřili.. nám to vyhovuje, chodím normálně v krátkém tričku - to si člověk lehce zvykne.. a u telky, když je mi zima, tak si vezmu deku.. Ale topit na 23st a víc.. to je nemyslitelné..teda alespoň pro mě.. ne že bych byla nějaký šetřílek, ale je to moc teplo..
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my doma mívám kolem těch 22-22,5 st. Jsme s manželem oba celkem zimomřivky. :-) V ložnici pak máme kolem 20 st. Malé topíme v pokojíku víc i přes noc, protože se pořád odkopává a pod peřinou toho moc nenaspí.
Odpovědět
spimy, s ekologiiou na mna nechod :-| ja som nikde nepisala ze vykurujeme na taku teplotu, ale ze taku teplotu mame - byvame zatial len v novostavbach s dobrych zateplovanim a mame velke sklenene okna. domy v ktorym sme zatial byvali su obyvane, takze nemusime vykurovat susedov a podobne...cize kurime malo, v niektorych miestnostiach vobec a napriek tomu je to pohoda... inak na spanie mam rada zimu - zababusit sa do paplona a dychat ladovy vzduch...v spalni mam velku zimu, podla mna menejako tych 18 - vyhovuje to tak aj moje dcerke - spava tak lepsie a neodkopava sa mi stale...spavam tiez len v tenkej satenovej kosielke - ale do postele aj rano s postele chodim v hrubom zupane :-) a ano, robi mi to problemy byt naobliekana doma... mozno tym ze teplaky vobec nenosim - len na sport a mikiny tiez nemusim - nie je to moj styl :-S a preto mi to pride nepohodlne ( mozno som divna, ale snazim sa byt stale pekna pre mojho manzela a pride mi to divne nedbat o seba len preto ze som doma |-| )
Odpovědět
Profilova fotka
Tý jo, já mít v ložnici 18 st. tak zmrznu. Ráda spím napůl odkopaná a i na spaní musím mí teplíčko :-D
Odpovědět
Profilova fotka
dai: tak to je super, ze se vam tam ta teplota drzi bez topeni a v loznici mate zas jen 18 :D Ne, nic ve zlem, jsem rada, ze to neni tak, jak jsem to pochopila. Ja obecne nesnasim pretopene panelaky, tam se navic neda dychat. Vyhovuje mi teplota okolo 21-22 na posezeni, 20-21 tam, kde se hybu a 18-19 na spani. Myslim, ze clovek pak nema takove teplotni soky, kdyz jde ven do zimy. Ale treba nekdo vydrzi vic nez ja, mam pomerne oslabenou imunitu s nejakych problemu a hned na me neco skoci :)
Odpovědět
spimy, tu teplotu v spalni mame preto taku lebo je tam uplne vypnuty radiator a k tomu viac menej cely den ako aj noc otvorene okno ;-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?