Demolice RD a žádost na stavební úřád - postup

Profilova fotka
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Budeme demolovat menší RD. Již máme hotový demoliční projekt (dokumentaci), vyjádření od IS (cetin, ČEZ, plyn, voda). Plyn je již odpojený, teď řešíme odpojení vody a elektřiny. Potřebovala bych zanést žádost o demolici na stavební úřad. Nevím, zda mám opravdu všechny dokumenty. Chtěla jsem to mít kompletní, abych nemusela na úřad něco pořád dokládat. RD neobsahuje žádný nebezpečný odpad (azbest). Myslíte, že k žádosti budu potřebovat vyjádření odboru životního prostředí, hasičů, policie? Nevím jaké formuláře mám pro tuto žádost podat. Ještě musím na obec zažádat o závazné stanovisko Magistrátu města Ostravy, ale to také netuším co k tomu budu potřebovat. Chtěla jsem žádat současně i o stavební povolení, ale nemáme hotový ještě kompletní projekt, takže stavební povolení budeme vyřizovat později. Potřebuji vymazat z katastru tuto parcelu, takže chceme začít co nejdřív s demolici. Prosím nemůžete mi nějak poradit ohledně žádosti? Žádost o demolici stavby mám již vypsanou, teď mě zarazily přílohy. Všem moc děkuji za Váš čas a také jakékoliv rady :) :) Přeji Vám krásný víkend Aneta
Odpovědět
Jen vas stavebni urad vam dokaze rict, co vas budou pozadovat. My nezname konktretni lokalitu, ani stavbu. A taky nevidime vasemu urednikovi do hlavy.
Odpovědět
životní prostředí 100% vyjadřájí se k likvidaci odpadů, emisím apod pak asi i dopravní, podmínky přístup apod... nevím proč by se měl vyjadřova tmagistrát? sousedí snad pozemek s magistrátním?
Odpovědět
Profilova fotka
@iveta_89 no, to právě taky nevím. Napsala mi to paní ze stavebního úřadu, že tohle budou chtít. Tak nevím kde sehnat formuláře. Moc děkuji :)
Odpovědět
Profilova fotka
my řešili to samé, jen jsme odpojovali elektřinu. Vyplnili jsme žádost od eon o zrušení odběrného místa. Odpojili nám elektroměr a drát ze střešníku. Dále jsme dostali od ožp formulář, kde jsme zhruba uvedli kolik a jaký odpad bude a jak s ním naložíme. To bylo vše a za 3 dny bylo vydáno rozhodnutí i odstranění stavby
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzana_ka To jsem přesně chtěla vědět :) Tak to je super, že Vám to šlo tak rychle. Mockrát Vám děkuji :)
Odpovědět
Profilova fotka
@anusenka93 věřím že to budete mít taky bez problemu:-) doufám že budes dávat nějaké fotecky:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@anusenka93 ja se na SU ptal 2x co vse budou chtit, pak jsem to podal a pak teprve mne oficialne prislo co vsechno mne chybi :) ale trvalo to jen necele 2 mesice a bylo to vyrizene :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzana_ka Jasně, určitě budu :) už se nemůžeme dočkat. :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
@zuzana_ka Dobrý den, čeká nás to samé.. můžu se zeptat, kolik jste platili Eonu? A připojovali jste pak znovu na nový dům? Na kolik to vše prosím vyšlo? Děkuji 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@charlotte_schonweitzova když jsme řešili připojení dočasného rozvaděče pro stavbu, tak stačila jen žádost a elektrikář vše připojil. Eonu jsme nic neplatili. Když jsme připojovali nový dům, tak tam jsme platili 12500kc za připojení 3f 25 A. Eon se postaral o zbytek. Na jejich náklady dotáhli v zemi (cca 30m) nové vedení.
Odpovědět
@zuzana_ka Děkuji moc 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?