Pojištění 2017 hypotéka

Ahoj všem, koupili jsme byt, máme zařízenou hypotéku a řešíme pojištění. Budeme mít samozřejmě pojištěnou nemovitost, ale co dál? Co považujete za to základní, nejnutnější? Rezervy máme. V podstatě jsem velký odpůrce pojištění a ráda bych slyšela od normálních lidí, co je opravdu třeba a co je jen hra se strachem. Bohužel finanční poradce nepovažuju za úplně nestranné. ;-)
Odpovědět
1
2
Ještě dodám, že jsem dostala kalkulaci na Investiční životní pojištění od Uniqa na manžela za 570/měs. Za prvý mi to přijde děsná částka a za druhý jde pořád jen o manžela. To jsou takový částky normální?! Nesmějte se mi, v pojišťovacích záležitostech jsem fakt panna ... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Určitě pojištění domácnosti, pokud máte děti, pak i pojistku "na blbost" (když děti někomu způsobí škodu). Mě se tyhle obě pojištění vyplatily. Po zkušenostech a s hypotékou na krku určitě životní pojištění na krytí závažných onemocnění a pokrytí hypotéky v případě, kdy nedej bůh jeden zemře. Kdybych bývala tuhle pojistku kdysi nezrušila s tím, ze jsem mladá amatérka je mi k ničemu, byla bych o milion bohatší a bez dluhů Jo a 570,- není hrozná částka, pokud to pokrývá výše zmíněné
Odpovědět
@slabici měla jsem to doplnit, děti nemáme. Zatím to je tak, že já nejsem závislá na příjmech manžela a on na mých. Myslíte, že má smysl investiční pojištění? Pocitově to mám tak, že bych si ty peníze vložila někam dle svého uvážení, obzvlášť když není garantované zhodnocení.
Odpovědět
Profilova fotka
Mám investiční pojištění dvě.. Jedno můžu kdykoliv vybrat, měnit atd. Druhé mám jako pojistku na duchod, tam nelezu a dostanu to za xx let (a taky se hodí na odpis z daní) . Ale chápu, že mladým to připadá naprosto zbytečný. Důležitější je pojistka na pokrytí dluhů, kdyby něco. A pojištění domácnosti
Odpovědět
@slabici díky, opravdu to vidím spíš na pokrytí dluhů. A co všecko máte v tom pojištění domácnosti?
Odpovědět
Máme pojištěné nemovitosti a domácnost.Potom každý máme úrazové a životní pojištění ale ne kvůli hypotece,ty máme uz déle .Jinak je fajn i pojistka na blbost.Úrazové jsme už několikrát využili a nečekala jsem jak je užitečné.Měla jsem úraz kolena ,kdy jsem mohla pracovat a dostala jsem cca 10tis ,což jsem nečekala.Na pojistky si najdete člověka který tomu fakt rozumí a nekope za jednu společnost.
Odpovědět
Profilova fotka
@veru99 Pojištění veškerých spotřebičů, plnili nám, když jsme si vytopili byt prasklou hadičkou na WC, pkdyž nám odešel spotřebič kvůli přepětí v síti apod. Přesně si ale nepamatuju, co všechno v tom je. I to dítě a všechny škody ,co způsobí sousedům tam je ;-)
Odpovědět
@slabici rozumím, když pominu to dítě a lumpárny sousedům :-) , zdá se vám, že se vyplatí?, viz třeba že "odešel spotřebič". Od toho máme právě rezervy a aspoň za můj život moc spotřebičů neodešlo. Tenhle typ pojištění se mi zatím protiví asi nejvíc.
Odpovědět
@tometa je to těžké, ti, co tomu rozumí (resp. měli rozumět), dělají za provizi. Snažím se v tom zorientovat sama, stejně jako sama pak budu pojistku platit. Já si úrazový zrušila před lety, manžel jí má, ale těch pár stovek co dostal, tedy, předplatil si, nestály za řeč.
Odpovědět
@veru99 my máme člověka který v tomhle oboru dělá dvacet let a fakt máme pojistky skvěle a vždy jsme byli překvapeni když se něco stalo kolik nam vyplatili peněz.Ono už vyjednat třeba na havarijní 1% spoluúčast není sranda.Co se týče domácnosti tak třeba vykradení by měl mít člověk pojištění,hlavne když jsou doma cennosti a peníze.
Odpovědět
Profilova fotka
@veru99 Nám se to vyplatilo. Co si pamatuju to poslední, tj. vytopení bytu. V háji byly podlahy a malba, sousedka malba, v baráku malba. Sousedce dali asi 20 tis., nám asi 30 tis. (tolik nové podlahy nestály) a baráku nic, protože včas nedodal podklady ;-) Tolik peněz jsme jim za těch 10 let nenacpali, takže za mě spokojenost . Rezevní peníze mám taky, ale pořád mi připadá výhodnějsí dát 2 tis. ročně za pojištění domácnosti a jednou za 5 let si nechat proplatit 15 tis. než to brát z rezerv ;-) A to pojištění nemocí (a úrazů) je taky dobrá věc. Ve 30ti jsem i taky říkala, že je to k ničemu. A jak by se mi ve 40ti ten milion hodil ;-)
Odpovědět
Já jsem třeba v tomto velký skeptik. Budu mít pojištěnou domácnost a zodpovědnost, ale víc ne. Manžel sice má nějaké životní pojištění, na které platí minimum (přispívá mu zaměstnavatel), ale to, co mu vyplatil při úrazu bylo naprosto směšné. Nenašli jsme žádného kvalitního poradce, který by to nedělal pro provize a nevěřím tomu, že bychom někdy našli nějaké pojištění, které by opravdu krylo vše, pořádně a kdy to člověk potřebuje... Ale to je pouze můj názor a je mi jasné, že pro 90% lidí budu naprosto hloupá a naivní...
Odpovědět
Článek se načítá
@sathine jsem na tom dost podobně, akorát že většina lidí je už zlanařených na různých pojistkách, od hlavy až k patě. Věřím, že někomu, někdy se to vyplatí, ale pokud to vztáhnu třeba na pojištění různých spotřebičů, tak se mi rozbije televize no a co jako .. buď koupim novou nebo nemám a nekoupim. @slabici omlouvám se, nerozumím tomuhle: "......jednou za 5 let si nechat proplatit 15 tis. než to brát z rezerv" @tometa vykradení bych si určitě nepojistila, nevymyslela jsem, co by mi mohli ukrást
Odpovědět
@veru99 Spotřebiče bych třeba určitě nepojišťovala, stejně si to pojišťovny udělají tak, aby zaplatily jen zlomek z původní ceny. Raději si zabezpečím domácnost tak, aby se tam nikdo nedostal :-) Ale věřím, že určitě se najdou lidé, kteří mají dobré finanční poradce a dobré pojistky a řeknou si, že ti, kteří mají hypotéku a nepojistí se, tak jsou neuvěřitelně hloupí a nemyslí na toho druhého, který se pak s dluhem bude muset potýkat. Ano, věřím tomu, ale já si třeba raději právě ty 2 tisíce měsíčně budu dávat klidně i pod polštář, protože nevěřím (a to mi opravdu nikdo nevymluví), že jakmile se mi něco stane, tak mi instituce typu banka nebo pojišťovna někdy pomůžou... Pracovala jsem na vymáhání pohledávek, volala jsem klientům, kteří dlužili a nepřišlo mi, že i když se snažili, tak by jim někdo nabídl pomoc... Možná třeba časem se znovu k této diskusi vrátím a napíšu, jak jsem byla blbá, že se stalo to a to a kdybych třeba měla pojištění, tak je vše růžové a super... těžko říct, to nikdy nikdo nemůže vědět.
Odpovědět
@sathine co se týče těch spotřebičů, tak mě ani donedávna nenapadlo, že se taky pojišťují. ;-) Moje mamka zrušila už i pojištění nemovitosti :-D je to extrém, ale i kdyby vyhořela, má kam jít a na věcech, ani na domu nelpí. Jak už jsem psala, jsme bezdětní a výše měsíční splátky hypotéky bude stejně vysoký jako současný nájem (oboje bez energií). Vy tedy žádné pojištění typu úraz, invalidita mít nebudete? S tím životkem to má manžel stejně jako tvůj, takže s tím ani nekalkuluju.
Odpovědět
Profilova fotka
@sathine @veru99 HOlky, vždyť vás nikdo nepřemlouvá. Nepojišťujte si nic a plaťte všechny škody ze svých rezerv, je to každého věc. Jen jsem napsala, že se mi to vyplácí. A kdybych blbec nezrušila pojistku, protože jsem přece mladá a zdravá, měla bych o 750 tis-1 mil. víc. A to bez debaty a bez vytáček ;-)
Odpovědět
@slabici jej :) já to neberu vůbec jako přemlouvání! Ptala jsem se na zkušenosti a ty tu slyším a to je fajn. Možná tu jen svým postojem a přitakávání s @sathine působím odmítavě, ale tak to není, psaný projev opravdu neřekne vše :-) A poradcům prostě nevěřím. Taky bych se snažila prodat co nejvíc. :-)
Odpovědět
@veru99 Prozatím neplánuju žádné životní pojištění, takže ani invalidita, úraz...
Odpovědět
@sathine Podle toho co píšete vyznívá, že váš majetek je pro vás důležitější než vaše zdraví? Až se něco stane uvidíte jak "lehké" bude dál fungovat. Každopádně přeju všem, aby pojištění nikdy nevyužil, a pokud ano tak jen pro banalitu. Já vždycky říkám toto- představte si, že se vám ta věc stala včera- jak ji budete řešit?
Odpovědět
@veru99 myslíte že nemají co ukrást?Věřte že dokážou odvést z bytu úplně vše .On člověk nic neřeší dokud se mu osobně nic nestane.
Odpovědět
@sathine rozbila jsem si varnou desku a dostala jsem 70% z kupní ceny desky což bylo 6tis a pojistku na blbost mám roční za pár stovek.Tolik kolik mi vyplatili jsem jim zatím nezaplatila zpět.
Odpovědět
@veru99 570 korun měsíčně je moc? Mám úrazovku na dvě osoby a dáváme 2260,- měsíčně...
Odpovědět
tometa @veru99 mCo se týče domácnosti tak třeba vykradení by měl mít člověk pojištění,hlavne když jsou doma cennosti a peníze. tady si dovolím oponovat: obecně při pojištění domácnosti je hranice hotovosti hodně nízká + pokud jsou cennosti a mají být pojištěné, vyžaduje pojišťovna nadstandardní zabezpečení předmětů. Pro zakladatelku: osobně mám pojištěnou nemovitost, domácnost i sebe. U majetkových pojištění vcelku i věřím, že pojišťovny plní (opomenu-li pardon sviňárničku při stoleté povodni a výkladu slov záplava či povodeň či jak to tehdy bylo). Skeptičtější jsem i pojištění osob - přesto sama jednu mám, nejen úrazovku, ale takovou, kde slibují krytí i v případě invalidity všech stupňů a to jak z důvodu úrazu, tak důvodu nemoci. Pojistit krytí v případě smrti u hypo je samozřejmost. Při nutnosti pravidelných plateb bych se bála výpadku/rapidního snížení/ příjmu v případě dlouhodobější zdravotní indispozice - stačí delší onkologická léčba. Je to ale drahá sranda...platím ca 1000,- CZK měsíčně a pojistná částka není žádná hitparáda, spodní limit plnění se pohybuje okolo 300tis. :(, takže tak. Ale i ten by event. pomohl vykrýt kritcké období Na pojistku koukám takto: platím (byť třeba nemusím), ale doufám, že nikdy nebudu muset čerpat.
Odpovědět
@sabejn tak záleží, co v tom máte, že. Ano, moc mi to přijde, zatím je moje pojištění jedna pěkná kulatá nula a netušila jsem, v jakých částkách se toto pojištění pohybuje.
Odpovědět
@tometa tak zloděj půjde asi po elektronice, tak mi vezmou levnou televizi, noťas a kávovar za 1500. Jeslli vymontují vestavěné spotřebiče, no budiž. Ale já vás chápu, samozřejmě život vás naučí, taky sjednáváte pojištění na základě zkušeností/odžitých záležitostí. Nám teď ukradli kolo. Pojištěný jsme ho neměli, nedávno okradená kolegyně ano. Nikdo nedostal nic a my aspoň nejsme v mínusu ;-) Pomalu aby se řídil podmínkami pojišťoven a kradl tak, aby okradený dostal plnění.
Odpovědět
@beta72 díky za příspěvek. Invalidita způsobená nemocí či úrazem, nebo ta dlouhodobá léčba je v podstatě jediné, v čem vidím větší smysl. To už bych ty prachy radši dala sem než na krádeže apod. S tou smrtí nevím, v případě smrti manžela bych chtěla byt šupem prodat a pryč do mých rodných míst.
Odpovědět
Profilova fotka
@veru99 v případě smrti a pojistky na to vám vyplatí nějakou částku, tou umoříte hypo, prodáte byt a můžete si koupit nový jinde. Bez pojistky prodáte byt, z těch peněz umoříte hypo a v rodným městě můžete jít akorát do podnájmu nebo k rodičům. To je ten hlavní rozdíl :-)
Odpovědět
@veru99 zloději ukradnou dnes vše ,dávno ne jen elektroniku ale pokud nemáte k věcem vztah tak chápu ze je pro vás zbytečná pojistka na krádež. @beta72 cennosti musí mít majitel zdokumentované,po nás chtěli fotku.Peníze jsou myslím 10tis max jinak se platí nesmysl za pojistku.Pro nás je tohle připojištění důležité a těch pár stovek za rok navíc nás nezabije.
Odpovědět
@slabici rozumím těmto důvodům, u mě ale máte právdu s tím podnájmem nebo rodiči :) já bych do koupi bytu bez manžela nikdy nešla. No a pak si najdu zazobance. 8-) každopádně jsem se rozhodla obejít si pojišťovny a pozjistit co se dá. Tu invaliditu a dlouhodobou nemoc považuju za víc než vhodnou. Čeho se ale nechci účastnit je investiční pojištění a jsem zvědavá, jak moc mi ho kde budou nutit. Moc díky za všechny postřehy :-) @tometa ukradnou vše, ale co vše - nežiju v holobytě a nevím, jestli mi tedy odtáhnou gauč, nebo seberou květináče.. možná nějaký parfémy, to by mi trochu vadilo. ;-) Nicméně dle toho, co jste odpověděla @beta72, jsem pochopila, že vaše vybavení bytu je na vyšší úrovni a třeba i s dražšími či jinak hodnotnými věcmi
Odpovědět
Profilova fotka
@veru99 nutit vám nic nebudou, jen musíte vědět, jaký pojištění chcete. Max. se zeptají, jestli nechcete ještě nějaký. Stačí odmítnout a je klid ;-)
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?