Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
tyyjo, tak to ja jsem teda jen na tu bezovou.. ale jestli ty tím nemyslíš slivovici :-p :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Večerní mejdan začíná :-D :-D a já jdu spát. :-| Užijte si to ;-) Švestkovka se ti určitě podaří, když tak se z toho po...bavíte? :-N - já jsem někdy tak ukrutně vtipná až je to k pláči :-S Brou...
Odpovědět
néé nechooď !
Odpovědět
Profilova fotka
Bezova se u nas neujala, i kdyz prolezela je, zda se, lepsi. Myslela jsem, kolik toho nebude z plneho kose svestek a budu rada, kdyz to bude sotva litr :-N Mno uvidime, jsem na to zvedava.. vymyslela jsem ale super figl. Procedila jsem to nahrubo pres obyc sitko a pak jsem to soupla do vypleho presovace - mame nejaky predpotopni typ, ktery ma jenom plastove sitko, to je parada :))) Se to dela za me a ja mam veget :)) Stavicka je krasne pruzracna, jenom ta mnou cezena je takova vyblita... no neva, z toho litru si fakt nebudu delat hlavu :)
Odpovědět
tak tak! :) a nějakou pěknou etiketku na to ! ;-) u nás bezovka jede 365 dní v roce.. denně děláme dvě konvice zeleného z čaje a bezovák tam musí být ! 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ze bych se na etiketku.. :-D Neumime pit cistou vodu, takze stavy se u nas protoci ve velkem. Co jsem udelala rybizak, uz je vsechen pryc..
Odpovědět
a kdy bude Anýzák? :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
To zni desive jenom napsane, co teprve ve skutecnosti :-D Uz nevim, co bych na stavu rozemlela.. a to jsem si delala velke voci, ze na zimu budeme na rybizu :(
Odpovědět
Profilova fotka
Hele! Uchytky, kovani, repasovany nabytek, sen! pro-byt.cz nejake doplnky www.misc.cz
Odpovědět
Taky už si tak v hlavě plánuju nový bydlení, i když asi na hony vzdálený :-D ...Ty tapety mě taky nadchly třeba jen na nějakej kousek či stěnu...jsou krásný...ještě bych někde ráda našla jestli nemaj něco do kostek...holky, kde jste sakriš byly na těch levnejch ozdobách?????
Odpovědět
Profilova fotka
Nam se pomalu rysuje vetsi byt, ted jenom zalezi, jestli nas bude stat o nekolik set tisic draz pres realitku nebo se nam podari domluvit vymena bez realitky. Ve hre jsou obe moznosti :)
Odpovědět
Fakt jo? No to je dobrý....(baráček odložen???) tak držím, pěsti ať máte štěstí..taky jsem pro prodej a nákup bez realitky.. JSou to občas pěkný šmelináři ]-( a člověk si to určitě dokáže zařídit sám... tak i ti co prodávají, by měli mít zájem prodat to bez nich ne?? Jak velikej???
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
to jste to zase hezky rozjely, ještě, že jsem hned odešla, neb je mi jasný, že bych se na tu pařbu tady nechala přemluvit. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jj, baracek v dobe krize odlozen :) Vetsi byt zvladneme nejak poplatit v kratke dobe, s barackem se uvidi az jak moje prace, jestli ji vubec sezenu a jestli se nam vubec podari sehnat nejaky pozemek. Byt je to 4+1, realitka uvadi 5+1, ale oba byty jsou stejne veliky. Ma to jednu vetsi chodbu, na ktere je jidelni stul jakoze jidelna... Krasne misto, kousek odtud, z prostorne lodzie vyhled na zelen, za kterou jezdi sem tam vlak a za kolejema zacina zahrada tchanovcu a jejich barak :)) Chteli jsme 3+1, ale tohle asi nebude marny, bude na dalsi plany vic casu a casem uvidime, co tchanovci a jejich, resp. nas barak ;-) Dite si tu cupka, slysim jenom jak podupava, ted se podivam, co to vlastne dela - vysypala misku s kukuricnyma lupinkama a botickama je zaslapava do koberce.. Milacek na zabiti :-D
Odpovědět
:-D :-D :-D ,tak to věří že podupkává, šikula Tak to je bájo, takhle velkej byt v pěkným místě a blízko zahrady...takže byste pak něco dělali s barákem tchánovců???
Odpovědět
Profilova fotka
To nevim, zatim asi nic, proste ukaze cas, jak budou zvladat. Zatim jsou plni elanu ;-) Pomalu premyslim, jak bych ten byt udelala. Libily by se mi parkety, manza zatim protestuje :)) Nebranila bych se jim asi ani v koupelne, ale zase znami, co to tak maji, maji v koupelne okno, ze.. Moji pracovnu s hostovskym pokojem uz mam naplanovanou takrka do detailu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Věř mi, že brambrová kaše je v koberci horší :-| My jsme taky baráček nechali na nějaký čas spát |-| A vypadá to, že ten čas bude delší než rok :-( Všechno se nám nějak s.ere :-x Hlavně, že jsme všichni zdraví, tím se vždycky uklidňuju, protože bez toho by to byly jen malichernosti.
Odpovědět
tak u nás doufám baráček už příští rok! snad :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ja to mam tak, ze kdyz nevyjde jedna moznost, celkem brzy se objevi jina, jeste lepsi. Asi to tak ma byt a vsechno ma sve duvody. I ty pro a proti :) Hlavne kazda ta situace me uci neco noveho. Ve vysledku je to fajn, i kdyz se clovek naceka :)
Odpovědět
Parkety máme teď v současným bytě, jsou původní, akorát jsme je renovovali...mám je ráda...,nevím jak do koupely dřevo..myslíte že by netrpělo? I když máme v koupelně okno i těď, stejně si to tak nějak nedokážu představit...viděla jsem i dlažbu v raku v dekoru dřevěných prken, docela se mi zamlouvala cena sice vyšší ale jsou to docela velký prkna,takže by ta spotřena nebyla asi zas tak veliká... My bychom taky chěli baráček příští rok...ale kdo ví, co bude... Na podzim bychom si možná nechali udělat projekt.Už mám taky v hlavě plány a sny...který si ukládám :-D
Odpovědět
no u nás je v okolí Brna zoufalý nedostatek a když nechceme stavět, tak je to horší :-| tak chceme domeček, když už to zdraví je mizerný :-( :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Je, holky, ja jsem tak rada, ze to tu zase oziva! Fakt mi to tlachani chybelo :) Jake mate jeste predstavy do baracku? Jake podlahy, okna, kuchyne, spotrebice... :) Loznici bych rada bilou, libi se mi postel hemnes, ze je masivni a hezky udelana. Jenom me na ni desi to siiilene vysoke celo, z toho bych asi mela klaustrofobii :-N Skrin bych chtela tuhle http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro... nebo mozna trojkridlou na panty, podle mista..
Odpovědět
tak na Hemnes mam taky spadeno taky.. a skrine Aspelund pokud nebude samostatna satna :-) loznice bila, podlaha tmava, obyvak podlaha bila a nabytek Leksvik v kombinaci s bilym. Sede doplnky, textil a pod. Koupelnu bych taky brala celou bilou a menila jen doplnky ( desila jsem to ale kdyz jsem to ted videla v MB tak mi to prislo docela fajn, ale asi by byla cast mozaikovych kachlicek do nejake jednoduche barvy ( svetlounce zelena? asi ) detsky pokoj kremovy nabytek a bila vymalba nebo kremova vymalba a bily nabytek
Odpovědět
Taky jsem ráda :-) Postel Hemnes máme, je fajn, asi bych si ji vybrala zase. K tomu mám i komodu a bílé skříně Birkeland(myslím že se tak jmenují) toto by se postěhovalo se mnou. Jinak si představuju, aby se mi prolínalo celým bytem kombinace bílé a světlého dřeva a někde namořeno do antiku..K tomu nějký barevný akcenty, mám ráda červenou,ale jen tak decentně, jinak samo kombinace kostek, kvítečků a miluju proužky v jakýchkoli barvách. Podlahy asi světlé, dveře bílé.Našla jsem úžasný frnacouzský krbový kamna-červený. Koupelnu asi dlažbu do olivova+čistě bílé obklady a dřevěné doplňky, nebo ty prkna v kombinaci zase s bílým obkladem, vana ovál a umývadlo taková ta mísa x-) . Kuchyň buď bílá(lidingo či stat)nebo se zamýšlým nad vanilkovou dezén něco jako Ikea Stat,ty "prkýnka"ale tu bych si dala asi dělat, deska světlý masiv, spotřebiče nejlíp retro x-) koukala jsem na ledničky gorenje a ardo dělají celkem pěkné a cenově jakž takž dostupné, šla bych asi do krémový, jinak troubu a tak asi černá)...a nějaký proskléný příborník x-) x-) . Jinak venkovní vzhled domečku by byl něco jako anglický domek (černá střecha, cihově červená fasáda v kombinaci s cihlovým obkladem+bílá okna s mřížkou, váhám nad podbitím bíle???nevím)
Odpovědět
http://www.24krby.cz/Krbova-kamna-BRA... To jsou ty kamna...
Odpovědět
sakra ,asi to nejde otevřít co??? Prostě jsou to tyhle: Krbová kamna BRADFORD červený smalt
Odpovědět
Profilova fotka
Aspelund je jenom takova nahrazka,ne? Pokud se nemylim, je to drevotriska, co vypada jako nalazurovana prkna. To me celkem odpuzuje, i kdyz uznavam, ze pro neznaleho (neznaleho ikeackeho katalogu :) na prvni pohled asi hezke. V tom jednom byte, kam se pujdeme podivat, maji vsude plovoucky. Ty nechci ani za nic. Kdyby nevysly parkety, asi by to vyhral Novilon. Nejaky takovy odstin http://www.novilon.cz/foto/obyvaci-po... (ale spis viva 5225). Zatim jsem rozhodnuta, ze pokud nabytek z ikea, tak ho vytunim, aby nebyl na prvni pohled tak proflakly. Lekvik bych prejela bilou lazurou atd. No ale kdo vi :) MB je ted nejaky hezky? Varujte me vcas, ja to jinak nekupuju! :) Detsky pokoj bych videla v bilem nabytku a k tomu libovolne menit vymalbu/tapety podle veku. Priznam se, ze uz mam skoro hotovou kuchynku, resp. sporacek pro Anezku, ale chci ukazat, az bude kompletni. Dala jsem tomu na pastelovou zelenou a ruzovou bilou patinu a vypada to mnam x-) Mimo podlahy bych pak chtela vyuzivat podobny odstin jako teak, to bych nejspis vychazela od masivni desky v kuchyni, to je tusim dub, i kdyz ten odstin mu neodpovida. Kamaradka me nakazila "fanatismem", ze neni radno kombinovat vic nez dva odstiny dreva, tak uvidim, co z toho vypadne :) Na kuchyn jsem zatim rozhodla pro Stat, tu zboznuju uz drahne let, snad ji do te doby budou jeste vyrabet :-N Pry pred x lety byla v odstinu vanilka, pak ji obmenili na bilou. To jsem vubec netusila. (projizdim ted diskuzi na livingu, jak tu nekdo daval odkaz, zatim jsem na 238. strance ze 13ti tisic :-D ) Tam byla i ta zelena koupelna s bilymi kachliky a doplnena o drevo, to mas Koc odtud, ne? :-D Ta byla fakt nadherna a tkay ji vazne zvazuji :)
Odpovědět
Profilova fotka
Jde to zkopirovat cele.. Ty jsou teda hodne luxusni! :) Me se libi tyhle http://www.24krby.cz/Kamna-krbova-kam... Pripadne do kuchyne tyhle http://www.24krby.cz/Krbova-kamna-LE-... skoda, ze na kachlova kamna asi nebude.
Odpovědět
jojo, v MB byla prochazka bilym domeckem x-) jinak ten Aspelund mi prijde docela v pohode, mam to teda jako vzor, ja bych si to nechala udelat z festovnějšího materiálu ( zapárdní manžel má truhlářskou firmu .. kovářova kobyla.. :-p ) jinak kuchyn bych rada neco jako efi.s ta je moc fajn, kdyz ji zkombinuju s retro doplnky ;-)
Odpovědět
Cau holky, jsem tu jen na skok a nestiham :-D Koc: znami maji v koupelne teakovou podlahu :-N Maji tim drevem i oblozenou vanu, vypada to krasne. To je ale nekde trochu jinde. Jinak dlazbu s dekorem dreva bych si ja treba nedala, pripada mi to takovy ujety, ale nic proti nicemu. Ene: s plovouckama naprosty souhlas, ja je mam po nasich v loznici a uplne je nesnasim :-S MB mi krome bileho domu pripadala o nicem. Jeste mrknu na kamna a valim, papa ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?