Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Cau holky, pridavam se k diskusi o nadobi. Ja mam tri sriserny nerez hrnce, ale jsou stary, hnusny a ne prilis kvalitni. Da se u nas nekde sehnat ta krasa co posilala Simonecka91? Ja jsem teda s financema na stiru, zarizuju komplet vsechno a uz mi dochazeji zdroje, lepe receno uz dsly. Z posledni vyplaty dvere, z ty dalsi zidle,.... 8-( Mimochodem v sobotu jdu objednat do Tonu a PORAD nevim ktery 8-( Uz uvazuju i o klasickych tonetkach c.14, proste jsem zase tam kde jsem byla. Jen VIM ze budou tmave, ta bila je priserna, oni to delaji sprejem a ta barva je kryci, byla jsem se na ne podivat a vypadaji fakt blbe. Takze bude klasika, tmavy orech.
Odpovědět
o jakych efi? c.14???
Odpovědět
Profilova fotka
Koukam, jak ti to v albu proridlo :) Libi se mi prvni a treti. Tu pianovku mame :-D
Odpovědět
Děkuji za přivítání ..holky chtěla bych znat vaš názor jak už jsem psala stavět budeme nový domeček ale co se týče zařízení bude me se snažit o trochu te nostalgie..třeba kuchyň budeme mít starou a to cca 90 let je ještě po babči tet ji budem renovovat ale mam celkem obavy jestli to třeba nebude hloupé nebo divné že domek bude jak bych to napsala ..v jiném časovém pásmu a interier taky .. zkratka nevim jak nejlepe propojit moderno stím nadechem z dřívější doby ..doufam že mě chapete .. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Hezké poledne všem! pro efi.s : http://eshop.vasekuchyne.cz/nadobi-a-...
Odpovědět
efi.s nevim jestli se daji sehnat i u nas neporadim zkusim se podivat na netu
Odpovědět
uz tu byl nekdo rychlejsi...efi.s z prahy do nemecka to nemas tak daleko a tu vychazeji o polovinu levneji takova prirazka fujjj :-o
Odpovědět
swat, a co kdyby jste ho poresili kapku i zvenku nejak, tak aby se to trochu ztotoznovalo s vasim citenim...zkuste treba fasadu s kombinaci dreva, palubek, nebo kamenneho obkladu,cihlovych licovek nebo tak neco...zamyslet se nad okny,barvou strechy...urcite by se dalo neco vymyslet, aby to nebyli klasicky ,,dorticky,, ruzovy, merunkovy, zelinkavy,modroucky baracky :-N ...myslim ze i novostaba muze jit timto smerem.
Odpovědět
fuj, to je hnusna cena...ale asi je maj v potten&pannen, tam ma slevu MB-25 nebo 30%
Odpovědět
Profilova fotka
Swatko, doporucila bych vzit papir a nakreslit to. Nakreslit kuchyn s doplnkami, vymalovat prislusnymi barvami, pohrat si s tim nejdriv na papire. Nebo vzit fotak a vsechny ty veci nafotit, postahovat inspiracni obrazky z netu, vytisknout, vsechno si vyskladat pred sebe a uvidis, jestli to pujde k sobe nebo ne. Exterier udelej co nejvic obyc, nic navic, ideal bila fasada a palene tasky. K tomu pak uz muze byt cokoliv. Casem treba oblozite nektera mista cihlou nebo kamenem, treba spodni sokl s kamenem vypada skvele a prokoukne tim kazdy barak.
Odpovědět
Profilova fotka
Ta cena ... :-D To ani náhodou.. tak o polovic maximum :-D
Odpovědět
jsme se trefili, co :-D
Odpovědět
Článek se načítá
swat napr: http://www.nasdum.cz/dum.php?cena=1&d...
Odpovědět
tady se daji poridit od 4500 az do 5000 coz neni az tak katastrofalni kdyz si to porovnam s zepter kterej se mi ani trochu nelibi jsou priserne tezke a predrazene jak nevim!!! ale skoro desitku bych za ne nedala to fakt je moc... me se prave tady jako pomocnici do kuchyne libi znacky wesco, küchenprofi a kitchen aid. vsechno jsou to drazsi veci ale vydrzi nekolik let
Odpovědět
Profilova fotka
Tak ja cekala jeste vic :-N Jestli to vychazi v Nemecku min, tak uz se o tom da realne uvazovat. Ale nejdriv bych se mela naucit varit, resp. hlidat cas, at kazdy tyden nevetram a nevyhazuju spalene jidlo :-N Soucasny hrnec proste vyhodim, za dva litry bych si ho ale radsi nechala zaramovat :-D :-D Jinak jeste k baraku. Vnejsek mi neprijde nejak zasadni, pokud to neni vylozene takova kostka s plochou strechou (ale i tam si dovedu predstavit styl, co ma treba ta designerka v podnajmu). Zasadnejsi mi prijde vyhled z okna a terasa. Asi tezko po projiti vintage obyvaku muzu prijit na terasu, kde jsou plastove zidle, nebo se koukat z obyvaku na japonskou zahradu, mit v zahonku trpaslika apod. Nebo koukat z okna na obchodak a tak. To uz je pro me nepripustne daleko vic, nez jestli bude mit barak vezicku ci balkon kolem dokola...
Odpovědět
vse souvisi se vsim...
Odpovědět
Profilova fotka
Trpaslík není vintage =-) :-o :-D :-D :-D Teď jsem si málem cvrnkla... :-D :-N :-D Super popis :))) Sousedi mají přistávajícího čápa .. resp jim přepadává.. tak to vypadá, že brzdí :-p
Odpovědět
Profilova fotka
ene přesně jak říkáš, domeček co má swatka v albu je hezký, když bude na hezkém místě, tak to bude bomba, zařízení chce určitě popřemýšlet, myslím, že tu nějaké inspiro najde ;-)
Odpovědět
no, ja treba ty barvicky moc nemusim a pro me by jak vypada zvenku asi zasadni bylo. Nejak to vsechno prirozene propojit..inspiraci je dnes hafo
Odpovědět
Profilova fotka
Jake barvicky? :) Kdyz se udela bile.. Ja se prve nepodivala, co je to za dum. Tenhle vybrany je dobry, uz jsem na nej koukala driv :) Treba ty "anticke" sloupky na vstupu ne-e, ale kdyz se udelaji celodrevene - tramem, tak to bude bomba. Nebo ctvercove zdene a mezi nimi a vstupnimi dvermi luxfery. Neubere to svetla, bude to chranene, zase bliz stylu... moznosti, jak to dostat na svou stranu je hafo.
Odpovědět
Profilova fotka
a hlavněěě, swatka nafotí tu starou kuchyň, myslím, že jsme všechny lačné po nějakých fotkách, což?
Odpovědět
Profilova fotka
No to jo, vubec si ji neumim predstavit :)
Odpovědět
jo, myslela jsem to obecne, ze pro me je vzhleld vnejsi taky dulezity...jinak dum je fajn
Odpovědět
nasi maj na chalupe taky hezkou starou kuchyn..jako na chalupu jako delana...ale je prolezla nezvanejma hostama :-D ...ale taky jsem zvedava na tu 90tiletou, prahnem ji videt swatko.
Odpovědět
ahoj už jsem zase tu musela jsem taky něco udělat ;-) ten domeček co mame v albu budem stavět ale bude tam par drobnějšich uprav ..co se týče barvy ještě netušíme ale ružovou rozhodně nee uvažujem o kamenem soklu takže uvidíme ..odpoledne jdu k rodičům takže vyfotím a večer tu část kuchyně dám na ukázku teda ještě neni zrenovovaná ale aspoň pro představu
Odpovědět
kuchyň se nezachovala celá pouze ta hlavní část která je na přibory kořenky talíře atd.. + spodní skřiňky takže stejnak si budu muset zhotovit na míru ve stejnem duhu pracovní stůl (ostrůvek ) do prostřed kuchyně ale od manžela děda je truhlář tak snad to zvladne
Odpovědět
hmmm zni to dobre. Holky hodte mi nejakej pribornik, do kuchyne, urcite muze byt z casti prosklenej, i IKEA
Odpovědět
Profilova fotka
Dorko, k Tobě dokuchyně.. k lince..? =-)
Odpovědět
posílam vám na ukázku naši si koupili novou jídelnu typ indiana maji i hezké příborníky kocule82 to je těžké jakou maš linku?? http://www.nabytek-nej.cz/jidelni-ses...
Odpovědět
zatim ahoj jdu k rodičům takže večer ukažu fotky :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?