Co děláme špatně aneb povzdech nad dnešními řemeslníky?

Zobraz úvodní příspěvek
Už jsem tak s nervama v koncích, že to tady musím vypsat. Tak mi napište, co je špatně, protože já už mám z toho všeho asi mlhu. Když jsme rekonstruovali náš byt, dělal na tom převážně náš příbuzný. Neustále sliboval, že to už bude, už bude, každým dnem, každným týdnem. Vyžadoval posílání dalších a dalších peněz. Až jednou usoudil, že má dost, a odešel s penězmi od rozdělaného bytu. Dobré, podali jsme předžalobní výzvu, nějaké peníze vrátil, něco jsme dodělali. Spoustu věcí tu ale udělal zle. Tak třeba po dvou letech jsme zjistili, že jaksi "zapomněl" dát hydroizolaci pod walk in sprchový kout. V květnu minulého roku jsme objevili na zdech skvrny, jeden náš známý řemeslník to otevřel, zděsil se a dal od toho ruce pryč. Výsledek je ten, že bylo mokré celé "mezitrámoví", nosný trám začal napadat hnilobou, prkna totálně promáčená. Našli jsme firmu (tchánův kamarád), která přišla a opět začalo odkládání prací. Pak na to naběhli, ale přes opakovanou žádost nedodali žádnou cenovou nabídku. Nakonec přišli s cenovou nabídkou na asi 400 tis. s tím, že to ale proplatí pojišťovna přece. Prostě nereálné ceny, pojistný podvod. Okamžitě jsme řekli, že toto opravdu ne, takže se zase klidili a za práce, které již udělali (asi dva dny práce v dvou lidech) požadovali 40 tis., ačkoliv reálná cena, jak jsme zjišťovali, byla max. poloviční. Manžel zaplatil, neboť na nás tchán tlačil, že to je jeho kamarád a teď ho všude pomluví. Tak uběhlo léto a my tedy sháníme firmu nebo někoho, kdo nám to udělá. Sehnali jsme velmi šikovného řemeslníka přes známé. Na podzim přišel se zasanoval se aspoň trám a vysušilo se to, udělal se statický posudek. Termín na celkovou rekonstrukci, která bude samozřejmě docela náročná, byl stanoven začátkem příštího roku, tedy leden, max. přelom ledna a února. Dnes pánovi již opakovaně volám (upozorňuji, že bez koupelny jsme již 8 měsíců, koupeme se s pomocí bidetové spršky nad záchodem, přičemž máme miminko!) a stále mlží, že termín nám teda jasně dát nemůže, že snad někdy konec února. Možná půlka března. A tak si říkám, kde děláme chybu? Jsme slušní lidi, máme peníze, máme širokou síť sociálních kontaktů. Víte, dokud jsme nezačali rekonstruovat, byla jsem zvyklá, že když si něco koupím, s někým obchodně jednám, uzavřu smlouvu atd., tak prostě obě strany drží slovo. Asi jsem naivní, ale nesetkala jsem se nikdy s tím, že by bylo běžné, aby mě jako klienta někdo okrádal, lhal mi, odvedl špatnou práci a nejen, že se neomluvil a neopravil to, ale ještě se klientovi vysmál. Hlavně kdyby to tak bylo, okamžitě bych si samozřejmě stěžovala. A hlavně - která normální firma/obchod by riskovali špatnou reputaci. Prostě tohle jednání jsem opravdu nečekala, nejsem na něj zvyklá. Tak díky, kdo to vydržel do konce.
Odpovědět
1
2
@viados Těch dobrých je málo, je to dobře placená práce a tak se do toho ser. kde kdo. Kdo má dům a nic o řemeslech pro dům neví tak lehce naletí. Už není ta doba když jsme stáli na náměstí a vše jsme viděli růžově. Dnes tě řemeslníci oberou ani nemrkneš a ještě to bude domršený nemají trochu slušnosti. Zapoměl jsem slušnost je zapomenutá vlastnost.
Odpovědět
@aleatha dobrý řemeslníci jsou,ale je jich málo a musí se hledat.Dobrý a šikovný řemeslník má práci na měsíce dopředu,práce má tedy dost a nemusí se nikde prezentovat třeba reklamou,takže se o něm nemusíte ani pořádně dozvědět.U mně to funguje tak,že dělám na doporučení a pořád přibývají nový a nový zákazníci,když jsou spokojený,doporučí mně dál a takhle to je a funguje to.
Odpovědět
@1sadrokartonypraha vypadá to ale, že teď nemáte do čeho píchnout co???? :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
No jak se to vezme,když máte se zákazníkem domluvenou zakázku a on Vám ji odřekne pár dní před nástupem,tak se špatně hledá něco jiného takhle narychlo,i to se stává :-)
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?