Jak často jste byly v kontaktu s projektantem?

Dobrý den, chci se zeptat na vaše zkušenosti ohledně komunikace s projektanty. Např. jestli vám dával pravidelně vědět jak to jde, Jestli se to rozjelo hned po 1 schůzce, byly jste si jistí nebo u vás panovala nejistota a říkali jste si jestli vůbec na něčem pracuje. Prostě cokoliv ohledně vaší komunikace, jistoty/nejistoty, komunikace během vyřizování úřadů atd.
Odpovědět
@beberano Na zaciatku sme si stanovili pravidla a vsetko nam posielal na schvalenie ci konzultaci. Jasne sme vedeli kedy bude projekt hotovy a ked sa na niecom zasekol dal nam vediet. Samozrejme nemozete ocakavat ze hned po prvej schuzke zacne pracovat na Vasej zakazke, pretoze ma pred Vami este x projektov, ktore musi dokoncit. Cize pracuju na viacerych veciach naraz. S uradmi je to uz horsie tam sa nedozviete nic len 2 dni pred vyprsanim nejakej lehoty Vam oznamia ze im nieco chyba a lehota zacne plynut od zaciatku....
Odpovědět
Když něco úřadu chybí, vždy žadateli posílá požadavek na doplnění. Musí to dělat, podle zákona. A k tomu se vždy řízení přerušuje, takže není pravda, že lhůta plyne od začátku. Pouze se staví. Po dodání chybějícího dokladu pak řízení pokračuje.
Odpovědět
Profilova fotka
První návštěva spíš orientační a domlouvání skrz peníze,datum zhotovení a hrubá představa,jaký máme rozpočet na stavbu. Druha kdy se udělalo přízemí,třetí horni patro a čtvrtá zbytek detailů,elektřina apod. Domluvil nám i paní,která za nás vyřeší všechny úřady a povolení, protože všude to funguje jinak a návod na to prostě není,ale jestli se v tom člověk výživa a má čas proč ne.nam to za to stálo 😀
Odpovědět
My měli veškeré kontakty online. Nikdy osobní schůzka. Desítky emailů a pár telefonátů. Posouvání dveřních otvorů přes emaily po milimetrech byla zábava😀. S panem projektantem, který zařizoval úřady, to byl rok intenzivních telefonátů.Vždy i poslal krátký email, co kam poslal a co mu ještě chybí. Vždy tak 1x za 2 týdny poslal info.
Odpovědět
První návštěva osobně, řekli jsme si své představy, cenu za projekt a pak veškerá komunikace online a přes telefon, posouvání dveří, oken o milimetry po telefonu přesně jak píše paní Kubicová. Projektankta vždy něco zpracovala a pak nám zaslala ke schválení. Paní projektantka zařizuje i úřady a tam vždy napíše jen předáno, zatím bez reakce atd.... Nejdelší dobu, kdy se neozvala je cca měsíc, to měli projekt na stole statici 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Sice nevím, jestli chceš odpověď i od ne ženy, ale pokud máš studii od architekta, tak s projektantem se řeší pouze drobnosti a je nutná, alespoň v mém případě to tak bylo, důsledná kontrola. U mě byly chyby ve výškách dveřních otvorů i jejich umístění, výškách oken i podlah, otevírání oken a dveří ... Projektantů jsem měl více, ale ta základní dělala dost chyb. Vždy mi poslala projekt a já jsem ji zaznačil nepřesnosti. Celkem to i se studií trvalo skoro rok a to jsem dva roky před tím dům vymýšlel.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?