Jak číst v ceně elektřiny

Profilova fotka
Ahojte, mám v excelu udělanou tabulku se vzorečkama na sledování spotřeby elektřiny ve vztahu k placené záloze. Potřeboval bych vědět, jak číst v přehledu cen elektřiny ve smlouvě tak, abych si dopočítal, kolik kW měsíčně můžu spotřebovat, aby mi to sedlo na zálohu 3500,- Kč/měs. Podle mýho výpočtu to vychází na nějakejch 900kW/měsíc - mohu poprosit, jestli byste někdo mrknul, že mám správnou úvahu? 😄 Díky, Zdeněk
Odpovědět
Profilova fotka
Tady ještě rozpis
Odpovědět
Profilova fotka
Jeste druha cast 😄
Odpovědět
Profilova fotka
Mám jistič 3x32A (sloupec E)
Odpovědět
@zdenek_valek To topíte EE že máte tak veliký jistič. Trochu nevidím výhodu v tom když zjistíte 25 den v měsíci že máte projetou zálohu, to potom vypínáte elektriku? Záloha je celý rok stejná a to se nedá říci o spotřebě. Jestli topíte EE tak topném období budete zálohu stoprocentně překračovat. Podle mně sledováni o ničem.
Odpovědět
Profilova fotka
To není o tom, že bych 20. vypnul pojistky.... ale když si přes léto "naspořím", tak budu vědět, že v zimě můžu topit a bejt v klidu, případně vědět, že jedu přes zálohu a až přijde vyúčtování, nebudu čumět jak péro, že doplácím třeba 15 tisíc 🙂
Odpovědět
@zdenek_valek Spoří se jinak než chozením k elektroměru, tím nic neušetříte.
Odpovědět
@zdenek_valek Měsíčně zaplatíte 572,76 Kč za rezervovaný příkon, plus 90,75 Kč stálý plát, plus podpora zelené energetiky (toto je zakroucený): 18,23 Kč * 32 * 3 = 1750 Kč, ale max 495 Kč za MWh. Tedy při spotřebě méně než 3,5 MWh tato částka bude nižší. Dejme tomu, že spotřebováváme max 1 MWh měsíčně, tak za POZE dáte 495 Kč. Plus nějakej 5 Kč měsíčně za práce operátora OTE Z částky 3500 Kč měsíčně tak zbyde 2336 Kč, tohoto vám stačí na 750 kWh ve vysokém tarifu. Pro jednodušší výpočet berte, že platíte měsíčně 572,76 + 90,75 + 5 = 670 Kč stále, a že 1 MWh vás bude stát 495 + 3112,93 = 3608 Kč. Toto bude spravedlivý, pokud ne překročit e odběr 3,5 MWh/měs
Odpovědět
Profilova fotka
@viktrpi mockrát díky, takhle pro blbce jsem to potřeboval... už to chápu 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@wpavel děkuju za cenné rady, ale nejsou ani odpovědí na mou otázku a ani k tématu... neřeším tu úspory energie, ale její cenu tak, abych věděl, kolik zaplatím... naštěstí kolega to pochopil a můj dotaz byl zodpovězen
Odpovědět
@zdenek_valek To jsem rád.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak se mnou asi taky trochu vykejvali a zdrazili elektrinu... popravde nevim jak se branit a jestli to stoji za ty nervy.... kazdopadne je cca 4500,- Kč / MWh + staly platby ve VT a podobne i NT moc, nebo se to "jeste da"? Puvodne bylo o cca 1500,- Kč mene. Diky
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?