Recepty pro domácí pekárnu

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím všechny příznivce domácí pekárny :-) Po dlouhém rozmýšlení jsme koupili pekárnu ETA Siesta. V tuto chvíli si jí nemůžu vynachválit :-) Tak proto zakládám toto téma :-) Zatím jsme upekli - nebo spíš pekárna upekla - dva chlebíky a jeden mazanec. Chleby ze směsí, mazanec dle receptu. Věřím, že se tu určitě pekařky/pekaři najdou a budou sem vkládat již vyzkoušené receptíky, rady, postřehy, nápady nebo třeba hodnotit pekárny. Budu se těšit x-) Verča Vyzkoušeno - viz foto ;-) RECEPT NA MAZANEC Suroviny: 275 ml mléka 100 g rozpuštěného másla nebo hery 3 lžíce krystalového cukru 2 lžíce vanilkového cukru (sáček) 1 lžička soli 500 g polohrubé mouky 1 lžička sušeného nebo 1/4 čerstvého droždí Po zvukovém signálu přidáme hrozinky nebo kandované ovoce. Nastavení pekárny: Program KLASIK (základní)/ stupeň propečení kůrky světlý/ velikost velký (II)
Odpovědět
1
9
10
Profilova fotka
@veronika.deskova jj, přesně tak mi to připadá, že moc nakyne, a když už je skoro upečený tak ta vzduchový bublina pod kurkou praskne a tím pádem splaskne... Jenže když do něj píchnu tak se stane to same.... prostě zas splaskne... ]-(
Odpovědět
@lenia87 ja bych rekla ze je to moukou. Zkus jinou znacku. Taky se mi to stavalo kdyz jsem pouzila nejakou celozrnnou.
Odpovědět
@lenia87 Tak zkuste příště méně toho sušeného droždí. Nevím jak se dávkuje ... toho čerstvého dávám 1/4 kostky na 500g mouky.
Odpovědět
Mohlo by to být tím, že pekárna hřeje tam, kde je forma - nahoře u víka nehřeje a tak se tam těsto méně ohřívá a pomalu peče. Možná bych zkusila nějaké nastavení, při kterém se chleba peče na nižší teplotu, ale déle - těsto by se stihlo rovnoměrněji péct i uprostřed.
Odpovědět
Profilova fotka
@lenia87 já teda chleba v pekárně nepeču, ale moje maminka ano a taky se jí krásně nakynutý chleba propadal. Podle téhle stránky http://domacipekarny.dama.cz/rady.php... zkusila dát míň droždí a pomohlo jí to :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@palomitacheca @tanaz @veronika.deskova @maybay Děkuji moc.. Všechny Vaše rady vyzkouším a snad se mi to už konečně podaří... :-)
Odpovědět
Holky, mám dotaz... Dostala jsem recept na veku z kynutého těsta (dělaného klasicky). Mohu ty ingredience naházet do pekárny na program těsto (ETA)? Nemám s tím zkušenost, zda to vykyne, když to není psané těsto přímo pro pekárnu. Moc díky za zkušenosti a rady¨ x-)
Odpovědět
@sarka49 Samozřejmě, akorát dej nejdříve tekuté.
Odpovědět
@yvonahk A dává se tam něco jinak, když v receptu je klasické droždí a já dám sušené? Třeba poměr cukr sůl? Díky moc
Odpovědět
@sarka49 můžeš samozřejmě sušené kvasnice. Cukr a sůl poměr není rozdíl mezi pekárnou a ručním zpracováním.Jen já dávám cukr a kvasnice na jednu stranu a sůl na druhou stranu pekárny.
Odpovědět
Profilova fotka
@palomitacheca @tanaz @veronika.deskova @maybay Holky už to je všechno v pořádku... Našla jsem kámen úrazu... A tím byla odměrka... :-) Představte si že je nějaká čudná a když jsem odměřovala vodu, tak ji tam vždy bylo víc a proto ta skořápka vždycky... Teď už mám chlebik taky krásně kulaťoučký..:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lenia87 tak to je super ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
@lenia87 :-) dobrá zpráva .... Já dělala včera takový bagety, hodila jsem tam slunečnicový semínka a byla dobrá :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to dneska u nás vypadalo jak v pekařství.. :-) Zkoušeli jsme náš nový přírustek a v něm bagetky a v druhé, která jde zpátky do skříně k segře ze zbytku těsta chlebík... Už se těším na snídani.. :-D
Odpovědět
@lenia87 Takže u vás proběhlo TURBO pečení, jo? :-D To jsou ETY?
Odpovědět
Holky, jak se blizi Velikonoce, nemate tip na dobre testo na velikonocniho beranka? Dekuji:)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj děvčata, včerejší výtvor :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veronika.deskova Jo, ta naše je Eta, ale ta segřina je nějaká "no name" z Lidlu.. Ale taky peče super... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Skořicoví šneci s medem http://domacipekarny.dama.cz/recept.p... - podle tohoto receptu. Jsou výborní :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Špaldový s bazalkou a kmínem
Odpovědět
@tatanab Táni, samý dobroty! x-) už jsem tě tu dlouho neviděla. Nějaké novinky u vás? klidně písni IP :-)
Odpovědět
1
9
10
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?