Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
@yvonahk u nás je asi čtvrt roku udělaná digitalizace, tak právě jsem se ptala, jestli chtějí i katastrální mapu. Nechce jí, že to najde na NK. U nás je výhoda, že stavební pozemek máme cca 100m od domu, kde teď bydlím a SÚ je asi 3km.
Odpovědět
@selina.j Tak to je dobře.To náš domek bude 25 km od domu, kde nyní ještě bydlíme.
Odpovědět
@yvonahk To taky není zas tak daleko. Známý mají parcelu 150km. Ale mají taky výhodu, že ve vedlejší vesnici jsou rodiče, takže tam můžou přespávat. Tak ženy zítra jdu podávat ohlášku. Ráno v osm se stavím pro tep. štítek a beru sebou všechny papíry. Jen štítek přidám a šup na SÚ. Teď jen dopíšu poslední "maličkosti" a je to hotovo. Mám z toho radost, mohlo to být teda dřív, ale i tak je to v normě. Ještě potom dodám povolení na vjezd. Tak doufám, že nejdéle do konce července by to mohli odklepnout.
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j hodně štěstí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@keila gratulace teto :-D no a sice jim to ještě jeden den a jednu poradu trvalo 8-( ale je to na vývěsce ... to je pružnost .... i po seřvání dva dny ... já bych chtěla pracovat jako vedoucí na stavebním úřadě... každopádně mám choutky, jak to sundaj, vyjet s bagrama, nečekat na nabytí právní moci :-( já blbec poctivej :-( když vidim jak v zemi jsou kabely od jedný firmy a teprv teď je na ně na vývěsce povolení :-( tak co já hrotim skrejvku ?
Odpovědět
@selina.j Gratuluju, doufám, že nebudou výhrady.Přeji šikovného, rychlého a příjemného úředníka,který vše vyřídí k Vaší spokojenosti.
Odpovědět
@kousinka To jsem nevěděla, že u stavebního povolení, se musí počkat právní moci. To u ohlášky nebylo. Ale poctivě jsme čekali na papír.Ona ani firma dřív nechtěla kopnout.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk no my chcem jen skrejvku, aby se to co nejrychlejc zaměřilo a pak hned jak bude papír v ruce, tak kutáme !!!!! teda doufám :-D
Odpovědět
tak jsem doma...no nadšená nejsem. mám si počkat, až bude i povolení na vjezd. pani asi zapomněla na naší dohodu. ale na druhou stranu mě potěšila. až tam podám (konečně naposledy!), bude to schváleno do 14dnů. jsem zvědavá jestli dodrží aspoň tohle. teď jenom popohnat policii ČR...jenže tel. je anonymní, tak nevím jak je urgovat. jedině přes mail a to není zrovna nejrychlejší cesta
Odpovědět
Profilova fotka
se úplně bojim zavolat na stavbu :-( po tom včerejším lijáku jsem zvědavá, co z našeho kaňonu zbylo ...
Odpovědět
@selina.j tušila jsem ten vjezd, nechtěla jsem tě strašit.No raději té paní úřednici nevěř moc. Mě říkal taky , že za týden mám zavolat, že bude hotovo. a pak 41 dnů.Tak na tu Policii dojdi raději.
Odpovědět
@kousinka Tam se to v té skále i po velelijáku nemohlo hnout.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
no taky bych nevěřila už :-( podívej na nás :-( z týdne byly čtyři :-( a to jen po ječáku ... @yvonahk no, znáš ten zákon schválnosti ? :-D už vidim jak v noci povolila ta skála a sjelo to celý dolu :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
juhu a dokonce teď donesla pošťačka i to potvrzení o bezdlužnosti, co jsem potřebovala pro hypotečku, a s ní i papírové vydání toho rozhodnutí x-) měla radost, že jsem tam skákala skoro metr vysoko :-D :-D to už se jí dlouho nestalo
Odpovědět
@kousinka Co stačí k naší radosti.Blahopřeju.Jo a co voda a pozemek?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, ráda bych se k vám přidala. Chystáme se stavit domeček a chceme na podzim udělat aspoň základovku a studnu. Projekt se pomalu řítí ke zdírnému konci. Projektant si vzal na starosti i všechny povolení takže snad by začátkem prázdnin mohlo být všechno dáno na stavební úřad k povolení.
Odpovědět
Profilova fotka
@richt tak držíme pěsti ať máte spolehlivého projektanta ;-) a včas vám to vyřídí, kolik chce za vyřízení povolení ?
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 děkuji, on nám udělal rozpočet na 40 tisíc, ale je v tom projekt, všechna povolení a povolení na studnu. Takže komplet všechno co bude potřeba
Odpovědět
@richt pěkná cena. Jinak tě tu mezi námi vítám
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk děkuji jsem ráda že něco takové je a můžu se dozvědět spoustu zajímavých věcí. Jo cena je dobrá, když jsem hledala projektanta chtěli po nás i 70 tisíc což mi příjde strašně moc a to tam třeba nebylo ani povolení na studnu
Odpovědět
Profilova fotka
@richt jo to je slušná cena ;-) jojo tady se něco přiučíš ;-) ať se daří :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@richt achoj . já jsem tu taky nově a už se mi tu líbí :-D ... a až začnem stavět doopravdy, tak mě asi vyhodí, páč budu děsně otravná :-D včera jsme byli rozhodit poptávky na cihly, abysme věděli, s čím jít potom na kamarády, znáte to - heleeee to neřeš, to ti seženu levnějc... a pak nakonec to od něj koupíte o polovinu dráž než u normoš firmy :-D :-D :-D a koukali jsme na okna, byť je to trochu brzy, ale docela se mi líbila jedna firma, má sice taky veluxy ale k tomu ještě nějaký Roto ? v životě jsem je neslyšela, ale vypadaly fakt dobře, cenově tak stejně, kvalitou prej taky, maj i docela dlouhý záruky, a otvíraj se příjemnějc než veluxy.. tak uvidíme.. máme jich tam jako dost :-( (i tak začínám uvažovat, jestli nějaký nevyřadit - 17 mi přijde fakt zbytečný )
Odpovědět
Profilova fotka
@kousinka ahojky,tak to budem asi otravné dvě. To víš člověk sbírá rozumy všude a čím víc toho ví tím líp. Ale určitě to není na škodu se něco přiučit, hlavně od těch co už to mají za sebou a ví co a jak. No já už taky pomalu začínám hledat co kde je levnější. I když jsem teprve u cihel.Chceme stavět s Heluz Family 50. Prozatím ani nevíme jakou krytinu. Budeme mít jen mírný sklon střechy a musíme najít k tomu příslušné střešní tašky. Okna jsme prozatím neřešila. Tak to my máme 6 oken + 2 francouzské dveře. Taky si myslím, že je jich hodně, ale někderé budou napevno takže snad budou levnější
Odpovědět
@yvonahk @selina.j Cau holky, tak jsme dnes podali ohlasku!!!! Policii mame, ale odbor dopravy nam potentil zavazne stanovisko, pani na 3 tydny pak onemocnela, tak se manzel na SU domluvil a urad (1 patro) si to vyresi mezi sebou. takze odednes 40 dni....uf, jsem zvedava:))
Odpovědět
@richt Wau, tak nic ve zlem, ale docela slusne vydelane penize. My jsme si to vybavovali sami (i kdyz uznavam, ze pozemek mame zasitovany). Ale kdyz vidim, ze to az take strasne nebylo (az na sanon papiru), tak bych docela tech 15-20 000 litovala. Ale je pravda, nekdo na to nema cas, nebo to ma daleko nebo jsou i ruzne duvody...
Odpovědět
@selina.j Porad jim volej, nas vsichni strasili, ze to trva 3 tydny az mesic a meli jsme to doma za 8 dni:) Manzel byl vytrvaly :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@linee no když si zpočítám kolik by stálo jezdění a ten čas co by jsme na tom strávili tak to možná výjde na stejno. Navíc si za to vyběhání zas tak moc nebere a ty razítka bych stejně musela platit tak nebo tak. My pozemek zasiťovany nemáme. Je tam jen kanalizace na kraji pozemku a mi si musíme dotáhnout elektřinu a vykopat studnu ( státní vodu mít nebudem)
Odpovědět
@richt tak to je trochu jina, ja myslim, ze u stavby clovek pocita kazdy peniz, takze vi, co dela:) Drzim palce!
Odpovědět
Profilova fotka
@linee děkuji taky přeji ať vše vychází jak má. Jo s těma penězma to není jednoduché. Chceme stavit svépomocí tak snad ušetříme. Naštěstí mám šikovné lidi v rodině a jsou do toho zapálení. Teď jen se snažit výhodně nakupovat a snad to nebude až tak drahé.
Odpovědět
@richt Drzim palce! podzim/zima jsou skvele na vyprodeje zbozi a uvolneni skladu:) (treba minuly rok byly v lednu silene slevy na kuchyne)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?