Cena střechyv zahradního domku

Zdravím, dokáže někdo odhadnout cenu klasické sedlové střechy s krokvemi a vaznicemi zděného zahradního domku? Půdorys je 6mx4m, plocha střechy je cca 33m2. Počítám s pálenou taškou Tondach... Jen ať vím, na kolik by mě to mělo vyjít. Díky moc!
Odpovědět
Uvažujte asi tak: Potřebujete znát sklon střechy, výšku hřebena a od toho se odvíjí délka trámů, trámy se dávají po metru od sebe, plochu střechy znáte a na stránce Tondachu je určitě cena za m2, pak latě, popř kontralatě, myslím 30 cm od sebe a folia proti vodě, to vše musíte spočítat
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, vždycky to bude jen velmi hrubý odhad, existují sice kalkulátory https://www.krytiny-strechy.cz/techni..., ale já si myslím, že nejlepší je oslovit nějakou firmu a nechat si zpracovat cenovou nabídku na míru (cenové nabídky jsou většinou zdarma, jen jim musíte dát přesné info viz např. https://www.strechy-rekonstrukce.cz/k...), pokud se rozhodnete následně si střechu udělat sám, můžete z cenové nabídky vycházet. 😉
Odpovědět
Mam postaveny zdeny domek 6x4, na jare zbyva vylit venec. Tasky mam betonove, koupil jsem zbytek na bazosi cca 10.000kc- to si spocitejte dle sklonu strechy. Folie cca 2000kc, drevo na krov 3-6 tis za m3, dle mista prodeje a znamosti nebo slevy. Late, kontralate spocitate dle cen na netu. Dale okap, svody, hreben. pas, klempirina atd, veskere ceniky jsou na netu. Pokud na to budete mit remeslnika, pocitejte jednou tolik za praci. Tohle je houby kseft, takze to podle me napalej. Ja si vse delam sam, takze prace 0kc.
Odpovědět
@wries Díky moc za reakci. Zaujalo mě, že máte postavený zahradní domek a až na jaře budete vylívat věnec - tzn. máte pouze zdi a štíty? Přemýšlel jsem totiž, jestli to musím dát "pod střechu" před zimou, aby byly zdi (cihly atd.) v zimě zakryté. Takže Vám chybí teď jen střecha a dle odhadu počítáte s náklady cca do 50tis.? Jinak bych se samozřejmě taky moc rád vyhnul platbě za další pracovní sílu (řemeslníka), tak snad zvládnu co nejvíce udělat sám. 🙂
Odpovědět
@vladimir_sacha Také moc díky za názor. Jen bych se chtěl ještě zeptat: nemám na ten domek žádný projekt, tzn. musím nějak počítat velikost těch trámů (krovů) kvůli zatížení, resp. nosnosti střechy (sníh...)? A taky samozřejmě hmotnost tašek atd.? Děkuji moc
Odpovědět
@davecom Tak určitě by to nebylo na škodu spočítat, ted nevím, ale m2 tašek má asi 40kg? Nevím proč chcete tašky, já bych šel stejně do plechu, na to by stačily trámky 10 * 8, na ty tašky aspon to vidím odhadem na 12 * 10 nebo 14 * 12 cm, takže finančně by to vyšlo pak ve výsledku líp, no a krom toho, plech taky vydrží, pokud tam nebudou žádné vykýře, blbůstky, tak ta plechová krytina vydrží 40, 50 let bez problému
Odpovědět
@onetwogo Dobrý den, díky moc za linky a tipy. Zkusím něco nezávazného vyhledat a najít 😉
Odpovědět
@vladimir_sacha No, tašky mám na rodinném domku a chci, aby to vypadalo stejně. Je to zahradní domek, takže sedlová střecha bez čehokoliv, i bez komínu 😉
Odpovědět
plechova krytina 40 rokov?
Odpovědět
@vrajmantak proč ne, otázkou je jaký plech... Máme barák z roku 1965 s hliníkovými dachmany na střeše a nikdo na to těch 55 let ani nesáhnul...
Odpovědět
@vrajmantak 40 let to dá jak nic, my máme 15 let a plech se nezačal ani strácet barvu, na chatě máme plech 50 let a OK. On je plech lepší, protože nezatěžuje krov a stavbu, tím pádem prodlužuje životnost
Odpovědět
@davecom Ten venec byl bohuzel planovany na letos, ale dostal jsem covid a uz jsem to nestihl😒 Ale mam to postavene z Best Unika, coz je beton a tak nevadi, ze jsou steny nezakryte. U ytongu bych to asi zakryl plachtou. Puvodne jsem take uvazoval nad plechem, ale zjistil jsem, ze vyjde cenove uplne stejne nebo i draz nez tasky, ktere mam na dome. Navic jsem sehnal na bazaru nove tasky za polovicni cenu, takze nebylo co resit. Bude to stejne jako dum a zivostnosti plechu neverim, hlavne spojovacímu materialu.
Odpovědět
Článek se načítá
Já to plánuju udělat z betongu, což je taky betonová skořepina, tak by asi taky nevadilo to nechat přes zimu bez střechy 🙂
Odpovědět
@davecom Betong je to same jak unika, takze bych se toho nebal.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?