Jak zakonzervovat část zahrady, aby na ní letos nic nerostlo?

Máme novostavbu s menší zahradou a svahem. Ten ale letos nezvládneme osadit, není čas, peníze ani nejsme rozhodnuti. Čím je nejlepší to zakrýt, aby tam letos nic nerostlo? Ideálně tak, aby to nebylo úplně hnusné i když chápu, že to moc asi nepůjde...
Odpovědět
Profilova fotka
můžeš tam dát ten černej hadr, ale pochybuju, že to bude lepší řešení, než to nechat zarust a pak vyplet a osadit. Eventuelně pokud máš přísun mulčovací kůry/štěpky tak tam nechat navezt velkou vrstvu.
Odpovědět
5kg travního osiva stojí asi 700kč a je na plochu cca 250 m², za tu cenu nekoupíte ani obyčejnou mulčovací textilii. Tu je navíc potřeba zatížit, i tak bude hrozit, že ji podfoukne a odletí. Nechat to zarůst plevelem silně nedoporučuji, takové pampelišky mají kořen klidně 20cm a těžko se jich pak zbavovat, obzláště ve svahu.
Odpovědět
@robertpok souhlasím s příspěvkem výše zatravnit nejlevnější řešení.
Odpovědět
Já měl dočasně (asi 2 roky, než si to trochu více sesedlo), tkanou textilii co se používá třeba v zahradnictvích nebo okrasných školkách. Na fotce ještě zatížené nahoře kamením, ale později jsem je dal pryč. Bylo to zakotvené pomocí delších plastových kotev a ani se to při bouřce nehnulo. Za mě tedy ideální řešení. Zatravnit, pokud to budete chtít osazovat? Nesmysl. Tráva bude mít kořeny taky hluboko a bez chemie budete muset pak vzít celý drn. A to i když to čímkoliv stříknete, akorát to bude méně pracné. Navíc každý týden sekat. Plevel nenechávat, budou tam tisíce semen a hlavně, některé kořeny jsou strašně hluboké a roztahané. Folie byla asi nejlepší volba, co jsem mohl dát. Aktuálně, jak to vypadá, mám v albu. Folie pryč, všechno krásně roste.
Odpovědět
@davex to vypadá dobře. Prosím poradíte, co to bylo za folii?
Odpovědět
Roundup
Odpovědět
Profilova fotka
@robertpok skolkarska tkana textilie https://www.agrotex.cz/katalog/cz/zbo...
Odpovědět
Travu v zadnem pripade, to je horsi reseni nez to nechat byt. Ja treba postupne pudu obdelavam, podle toho, jak postupujeme. Nekolikrat tonpleju rucne a kyprim rucne nebo elektrickym kultivatorem. Je to casove narocne a i pracne, ale na hotovych mistech je pekna puda, kde se vsemu dari a bez plevele. Necim docasne zakryt je samozrejme take reseni, staci i kartony, ktere se casem rozlozi.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, kartonmi, pilinami, slamou. Rozlozit balik slamy.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?